icon
avatar
levandulovy_caj
12. dub 2019
794 

Oběd za pár kaček

Ahoj holky, 

myslím, že všichni už si všimli, že ceny základních potravin rostou opravdu enormě. Bohužel se to týká vícero potrvin a především těch základních...

Např. dnes jsem viděla v obchodě brambory kilo za 38kč, jakože cože? Naštěstí v jiném obchodě byly za 18kč:-/

Nikdy jsem neřešila kolik utratím za jídlo až do teď. Přimělo mě to trošku se nad tím zamyslet ve chvíli, kdy jsem došla z nákupu, kde jsem nechala litr a ve výsledku doma nebylo nic moc :-/

Zkouším tedy nakupovat i vařit ekonomicky, ale přitom se nešidit...

Mám pro vás tip na dvouchodový oběd pro čtyři lidi.

Jeho základem je uzené maso 🙂 To se mi podařilo sehnat v albertu za necelých 70kč a byly z toho 4 krásné plátky🙂

Dala jsem vařit 2kg brambor spolu s uzeným.

Až byly brambory hotové, 2/3 jsem odebrala do misky a udělala šťouchačky.

Zbytek brambor posložil na  polévku v tomto případě česnečku. Do které jsem ještě dala 3 stroučky česneku, majoránku a zašlehala vejce.

V pánvičce jsem si osmahla cibulku...

V podstatě bylo hotovo.

Náklady na 2 chody:

2kg brambor____________36kč

uzené maso_____________70kč

česnek_________________3kč

cibulka________________3kč

vajíčko________________3kč

ostatní, jako koření, mléko atd. 10kč

_________________________________

celkem________________125kč

náklady na jídlo pro jednoho člověka je něco okolo 31kč, což za polévku a masový chod docela dobrá cena🙂

avatar
Komentář byl odstraněný
avatar

Presne, clovek necha obchode litr a v podstate nic nema. Na druhou stranu me ale ty vysoky ceny naucily hospodarit s jidlem tak, abych nemusela zbytecne vyhazovat a kolikrat mi pomohly vytvorit i “z nouze ctnost”.

Odpověz
23. dub 2019

Začni psát komentář...

sticker
Odešli