Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  lijurena
  9. led 2019    Čtené 342x

  Rok 2019

        Články po UZ v roce 2017 nepokračovali.Důvod byl ten,jak už asi tušíte -ZKLAMÁNÍ-.Punkce proběhla,2 schopné folikuly,ale bohužel 1.se vůbec neoplodnilo a 2. nechávali 3 dny a nic.Říkali,že může ještě dozrát.Nedozrálo .Pro prospání dvou dnů jsem se vrátila do reality,bez nálady a s vědomím,že už je po všem.

      Co se dělo dále?Slzy,vztek,výčitky...Co mi pomohlo?Čas a jídlo!Ano,přibrala jsem 8kg a do dnešního dne se toho nemůžu zbavit.Snažím se jíst zdravěji,pít více vody a hýbat.Takže nakonec deprese z nevydařeného 2.IVF přešla na váhu.

      Snažím se myslet pozitivně,ale nějakého záhadného důvodu to není možné.

  Říjen 2018 jsme se s přítelem vschopili a objednali se do CARu.Asi další týden jsme měli termín.Super!

       Tam nám oznámili,že vzhledem k absenci obou vejcovodů a předčasnému stárnutí vaječníků bude lepší,když nás odešlou na genetické testy.A přítele ješté na urologii.Přítel má dg.tetrazoospermie-morfologicky špatné spermie.Takže mu doporučili vitamíny pro muže.

       Genetické testy jsme absolvovali ještě v říjnu.Doc.MuDr.Baxová-velice milá,ochotná zodpovědět otázky.Řekla,že v polovině listopadu by mohli být hotové výsledky.Zvědavá jak dopadli testy,jsem lapila mobil a volala.Hlas na druhé straně linky mi oznámil,že moje výsledky jsou v normě.Partnerove zatím nejsou hotové.Mám zavolat začátkem prosince-nic.Po Vánocích mezi svátky-nic.

        Minulý čtvrtek jsem volala a bylo mi sděleno,že musí čekat na výsledky z FN Motol,kam poslali vzorek,protože jim bylo něco nejasné.Volat mám koncem ledna.Snad se dočkám....

  lijurena
  8. pro 2017    Čtené 227x

  7.den Ultrazvuk

      Objednaná na 12:00 hod. V čekárně jsme už byli v 11:30 hod.Na řadu jsme přišli až 12:50 hod.To čekání bylo nekonečné.

     Když jsme se dopracovali k ultrazvuku,bylo mi řečeno,že mám zatím dva dominantní folikuly...zbytek prý do pondělní punkce může dozrát.

    Nafasovala jsem 8 ampulí Menopur a aplikovat po čtyřech.To znamená 7.12. a 8.12.K tomu jsem ještě dostala 3xOrgalutran,aplikace 7.12,8.12 večer a 9.12. ráno v 8.Potom už jenom Ovitrelle 9.12. ve 20:45...

   V pondělí v 7:00 hod. punkce.Mám obavy,nevím jak všechno dopadne a to mně děsí.Nejistota je ta které se bojím ve všech směrech. 

  lijurena
  7. pro 2017    Čtené 269x

  6.-7. den stimulace

    No, už se to blíží ke konci...Moje nadšení se mění v nejistotu a pochybnosti,smutek...To vše cítím v posledních dnech.V práci jsem nervózní,jsem na facku.Chce se mi brečet a nemám to komu říct... Stydím se,stydím se za to, že ostatní by mne litovali ☹ Koukali by na mne pohledem ,,Chudinka".Tak raději se snažím myslet na něco jiného,ale nejde to ☹ Ty pocity mi paralyzují mozek,nejsem schopná myslet... Opět přichází 16:00 a já se nepozorovaně vypařím na WC.Pro další dávku hormonů.Ovšem jsem jako vždy cedulku otočila,aby bylo každému jasné, že je OBSAZENO!!!

  Samozřejmě by to byl asi malý stres,tak pro jistotu mi opět chce někdo vyrazit dveře bez zaklepání...Kurňa!

  Další den jak přes kopírák,ale s jedním rozdílem...Po práci už si v klidu doma před 20:00 píchám skoro poslední injekci s názvem Orgalutran.

   Super,tak ve čtvrtek 7.12. na UZ.

    Do rána jsem z napětí nemohla spát.Teď sedím ve vlaku a jsem nějaká moc klidná...

  lijurena
  4. pro 2017    Čtené 276x

  4.-5.den stimulace

     Adventní injekci jsem si uštědřila extra bolestivou ☹ Zatím žádné změny nepozoruji až na žízeň a nechutenství.

    Dnes opět v práci,ale šlo to naštěstí hladce.Vypila jsem snad 3 litry vody od rána,což u mne není zvykem.Teď k večeru už mně párkrát píchlo v podbřišku ☹ Možná je to ta voda 😀  Hlavně jsem celý den unavená a nemůžu se rozpohybovat. Ve čtvrtek jedu na UZ.Jak to řeší v CARu, když by punkce vycházela na víkend? 

   To je jediná věc která mi nedá spát ☹ 

  lijurena
  2. pro 2017    Čtené 328x

  3.den stimulace 💉💉💉

      Včerejšek byl pracovní.Celý den jsem myslela na aplikaci hormonu,abych nezapomněla.

    Hlavně,aby to bylo nenápadné a nikdo si nic nevšiml.

    Tak jsem po 16:00 odběhla na toaletu,všechno vydezinfikovala a dala se do přípravy.Modlila jsem se,aby mne nikdo nevyřešil.U nás se zásadně neklepe i když na dveřích je obrovský nápis OBSAZENO!A co jsem nechtěla,stalo se...Moje vydezinfikované kůže se dotkla jehly a asi trošičku zajížděla a v tom někdo chytil za kliku a snad chtěl vyrazit dveře.No nic...přestala jsem a odpověděla ,,Moment" pak jsem píchala úspěšně,ale pořád mi tekla krev z toho ,,škrábance" ☹ celá opocená, zároveň šťastná, že jsem o krůček blíže... Snad to vyjde...

     Dnešek byl poklidný....Volná sobota a ráno krásně sněžilo 🙂 Vrhla jsem se do úklidu a přípravě na Advent.Odpoledne mi už asistoval přítel i když nemá rád injekce snažil se mne podpořit 🙂 Že začátku jsem byla nervózní,ale pak mi řekl, že chce vidět co s jak..Chce všechno vědět a vidět... Ale je statečný už nezavíral oči při pohledu na jehličku propichujíci kůži 🙂 

  lijurena
  30. lis 2017    Čtené 323x

  Stimulace č.2

     Konečně... konečně....dnes se uráčila dostavit 🙂 Nikdy před tím,jsem se netěšila na den,kdy dostanu menstruaci.

     Takže jsem slavnostně začala stimulovat a ještě dalších šest dnů.

  Věřím, že teď už to vyjde a dočkáme se vytouženého miminka.

    Nechci se radovat předem,ale nedá mi to a už od rána se cítím radostně.

    Je to opět další krok...pro nás moc důležitý.