Nevím proč, ale častěji vyrážíme buď na jih nebo na východ. A tak jsme se tentokrát rozhodli zkusit západ a vida – rozhodně to nebyla chyba!


Plzeň má jednu velkou výhodu – z Hradce Králové tam dorazíte prakticky po dálnici (vyjma okruhu v Praze, samozřejmě). Takže ač je to poměrně dost kilometrů, cesta je to od nás sympaticky rychlá. Žádné extra brzké vstávání se nekonalo, tak jsme k parkovišti u ZOO dorazili okolo 11. A vzhledem k tomu, že nebylo nijak nádherně, tak přestože byla sobota, bylo parkoviště téměř prázdné. Zaplatili jsme vstupné a hurá dovnitř.


Tip pro rodiče: Vstupné se do ZOO a Dinoparku platí zvlášť a na rozdíl od ZOO, Dinopark není otevřený stále, ale pouze od dubna do října. V zimě se do něj nedostanete. Kompletní vstupenka (ZOO + Dinopark) pro dospělého stojí 150 Kč (duben 2019), dítě od 3 do 15 let zaplatí 110 Kč. Rodinné vstupné nabízí pouze ve variantě 2 + 2 za 490 Kč. Kompletní ceník si můžete před návštěvou prostudovat na stránkách ZOO Plzeň.


Velká vizuální výhoda této ZOO spočívá v tom, že je zároveň botanickou zahradou. A nutno říct, že nádhernou botanickou zahradou! Celý prostor je členěný tzv. biogeograficky a biotopově. Jednotlivé expozice tak sdružují v jedné sekci zvířata, rostliny a vše typické pro konkrétní oblasti světa – Afrika, Asie, Evropa, Severní a Jižní Amerika a Austrálie. I pokud se vám stane, že vyrazíte v ne úplně ideální den a mnoho zvířat neuvidíte, rozhodně máte zaručenou parádní procházku!


A celý náš výlet s informacemi najdete na http://www.hola-sova.com.