mummy88
10. črc 2018

Recenze na kočárek Joie Pact

Tak přes měsíc byl u nás doma kočárek Pact, který je novinkou mezi kočárky Joie a je nejlehčí, váží pouhých 6 kg! Pact je neuvěřitelně lehký a skladný, lze jej díky tomu u některých leteckých společností vzít i na palubu letadla jako příruční zavazadlo. Má speciální boudu s s prodlužovacím kšiltem, který nabízí ochranu proti slunci UPF 50+. Na kočárek není rovněž problém připevnit autosedačku. Adaptéry jsou součástí výbavy.

I přes nízkou hmotnost Pact nabízí možnost skvělé pozice do lehu, snadné skládání jednou rukou, odpružení všech kol, rozkládací boudu a mnoho dalšího, což z něj činí jeden z nejpraktičtějších kočárků ve své váhové kategorii. Zároveň je skvěle vybavený- obsahuje pláštěnku, přepravní tašku na kočárek i adaptéry na autosedačku.

Specifikace:

• lehký a neuvěřitelně skladný kočárek
  • rychlé a jednoduché skládání jednou rukou s ovládáním na rukojeti
  • skvělá poloha zádové opěrky s minimálním sklonem je schválená pro použití pro děti od narození
  • jednoduchá a lehká čtyřkolová konstrukce (váží jen 6kg)
  • kompaktní rozměry kočárku umožňují jeho přepravu na palubě letadla* (* Vzhledem k různým podmínkám různých leteckých společností je potřeba vždy ověřit, zda lze kočárek použít jako příruční zavazadlo při konkrétním letu).
  • velká bouda s prodlužovacím kšiltem pro zastínění dítěte a okénkem
  • bouda nabízí ochranu proti slunci UPF 50+
  • příjemně polstrované sezení
  • zádová opěrka nastavitelná popruhem
  • nastavitelná opěrka nohou
  • vyjímatelné madlo potažené látkou
  • příjemně polstrované pětibodové pásy pro bezpečné zajištění dítěte v kočárku
  • odpružení všech kol pro pohodlné cestování malého pasažéra
  • prostorný a skvěle přístupný košík
  • spolehlivá brzda s jednoduchým ovládáním nohou

součástí balení jsou:

• pláštěnka je součástí balení
  • adaptéry typu Maxi Cosi pro nasazení autosedačky
  • přepravní taška pro zabalení složeného kočárku a jeho snadnou přepravu

rozměry:
rozložený: 86 x 52,5 x 106 cm
složený: 52,5 x 24 x 56,5 cm

celková nosnost 19,5 kg
schváleno dle: EN1888-2012

Když jsem viděla kočárek poprvé na veletrhu, musím upřímně říct, že jsem začala být o to víc zvědavá na testování! Tím, že je neskutečně lehký, působil na mě trochu nestabilně a nebudil ve mně přílišnou důvěru. Dost jsem mu ale křivdila. Je sice hodně lehký a zatáčky je s ním proto potřeba vybírat opatrně, ale díky tomu se ovládá velmi snadno a člověk se s ním tolik nenadře jako s jiným kočárkem.

Odpružení

Je hodně pružný a má odpružená všechna kola, takže tlumí otřesy a jízda je pro dítě pohodlná. Postupně kočárek získával na důvěře a musím říct, že i když se nezdá, není to žádný „lagric“. Jezdili jsme v různém terénu a Pact si hravě poradil s dlaždicemi i kočičími hlavami. Mikuláš si toho ani nevšiml, kočárek opravdu krásně pruží!

Polohování

V kočárku není problém miminko uspat. Zádová opěrka lze položit úplně do lehu, takže Mikuláš si v kočárku nejednou hodil šlofíka. Nohy mu tedy trochu přesahovaly, ale dvouhodinovému oddechu to nebránilo. 🙂 Oceňuji, že dítě může v kočárku spát v rovné poloze a pohodlně se natáhnout. Je spousta kočárků, kde toto možné není.

K dispozici je nespočet poloh zádové opěrky. Paradoxem je, že opěrka nelze dát úplně kolmo do sedu, což bych uvítala. Nejvyšší poloha je pololeh, což je pro připoutané dítě spíše nepohodlné a Miky mi z kočárku občas sklouzával. Dítě se může do sedu samo přitáhnout, zádová opěrka vůli má, ale nelze ji v této poloze upevnit, což je škoda. Pro nesedící děti nebo ty, které teprve začínají sedět je tato poloha ideální. Pro sedící bych si dokázala představit lepší pozici. Pokud však dítě jezdí nepřipoutané, pravděpodobně ho to dle zkušeností jiných maminek nijak omezovat nebude.

Skladnost

Je to snad jediný kočárek, který se vleze dokonce kolmo do pidi výtahu u mých rodičů. 😀 S místem v kufru jsme díky autu ve verzi Combi nikdy neměli problém, ale pro někoho, jehož auto příliš prostorným kufrem neoplývá bude skladnost a kompaktnost kočárku velkou výhodou a předností! Proto se mu taky jistě říká příznačně Pact 🙂

Složení jednou rukou

Často se v popisech kočárků různých značek píše, že jdou složit jednou rukou a musím říct, že u Pactu to fakt jde- a to dost luxusně, až jsem koukala! Takže pokud držíte v jedné ruce dítě, aby vam neuteklo, druhou můžete kočárek bez problémů složit. 🙂

Výška

Vysocí rodiče budou také spokojeni. Kočárek má dlouhou rukojeť a je celkem vysoký, takže není potřeba se nikam shýbat nebo naklánět.

Výbava

Velkou výhodou je, že ve výbavě je i pláštěnka která na kočárek překvapivě opravdu sedí, což bohužel není vždy zvykem, že by byla pláštěnka, která je v ceně, použitelná. Možná by tedy mohla mít ještě okénko pro dítě a být krapet delší u nožiček, ale asi to není nic, co by extra scházelo. Určitě se pod ní pasažér neudusí. 🙂 Dalším super bonusem jsou adaptéry, které jsou součástí výbavy, což také nebývá běžné. Určitě je také důležité zmínit, že košík pod kočárkem je dlouhý a prostorný a vleze se do něj překvapivě mnoho věcí!

Velká střecha

Pact má velkou střechu s UV filtrem, což je při spánku dítěte výhodou. Miminko je pěkně chráněno před Sluncem i větrem. Úplně ideální to však není v pozici sedě, protože střecha při úplném roztažení cloní dítěti ve výhledu. Dítě na ni navíc snadno dosáhne, takže ten můj opičák mi střechu pořád vracel zpátky, když jsem chtěla, aby na něj nesvítilo. 🙂

Rezervy

Co mi u kočárku chybí, je nějaká praktická kapsa, do které bych mohla dát klíče, kapesníky a telefon. Je to sice detail, ale pomohl by. Každopádně tyto věci se dají vozit v košíku či v prostoru mezi opěradlem a střechou. Samozřejmě lze na kočárek přichytit nějakou lehkou tašku.

Shrnutí:

výhody:

• odpruženost, tlumí nárazy
  • skladnost
  • lehký
  • velká střecha s UV filtrem
  • složení jednou rukou
  • dlouhé madlo
  • vysoký kočárek
  • velký, prostorný košík
  • popruhy na přenos
  • velká výbava v ceně (pláštěnka, adaptéry, obal pro přenos)

nevýhody:

• velká střecha, která zastiňuje v sedě výhled
  • ne příliš kolmá poloha v sedě
  • uvítala bych kapsu na drobnosti

Pokud potřebujete bytelný sporťák do terénu na každodenní celodenní ježdění, porozhlédněte se jinde. Pokud ale hledáte kočárek, který budete moct rychle přepravit v podstatě kamkoliv a v případě potřeby ho jednou rukou složit a hodit přes rameno, je Pact správná volba!

Kočárek Pact bych si úplně nejlépe dovedla představit jako doplňkový kočárek na cesty, do auta, dovolenou, do letadla, na nákupy a to především díky jeho nízké váze a skladnosti. Každá rodina pro něj jistě najde využití dle svých potřeb.

#joie

My ho taky máme a jsem s ním moc spokojená. Je to dobrý pomocník na cestách 😉.

4. črc 2018

Skoda ze jsem na nej nenarazila pred mesicem a pul

5. črc 2018
mummy88
autor

@chris_n tak pro další dítě třeba 😉

9. črc 2018

@mummy88 tak na to se nechystame 😆

9. črc 2018

koupila jsem nakonec na Ebay Pact lite a jsem z nej nadsena 🙂 az na tu zadovou operku, ale tak zase nemuzeme chtit vsechno 🙂

11. črc 2018

je na cestě, potřebujeme kočárek pro skoro tříletou (protože mame ještě dalsi 3 deti a není v mych silách všem dat ruku 😀 lepší je je rozvesit po kocarku)...bezne zvladame bez kočárku, ale vánoční trhy nebo nákupy by bez kočárku byly teror 😉

1. pro 2018

Můžete mi, prosím, některá napsat, jaká je délka od pásu mezi nožičkama až nahoru k hlavičce? Dcera je po nás vysoká, tak aby nám chvíli vydržel. Mockrat děkuji.

31. srp 2020

Nebo jak máte vysoké dítko a v pohodě se ještě vejde? Děkuji 🙂

31. srp 2020

Mě by zase prosím zajímaly kolečka, našla jsem, že jsou plastová (ne pěnová), tak jestli to neni moc poznat při jizdě (hluk ...)
Děkuji 🙂

1. zář 2020