Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  mynamea
  9. bře 2020    Čtené 214x

  Zelené testování 💚

  Zelené přípravky pro zelenou planetu 🌍 Možnost jejich testování mě nadchla. Při údržbě naší domácnosti se snažím používat ocet, citron, sodu... zkrátka to, co měly po ruce naše pra a babičky 👵 Stejně tak se u nás ale najde běžné drogerkové zboží. Nejsem ve svém eko přístupu stále stoprocentní a proto hledám cesty k rovnováze. Během prověrky Seventh generation jsem se vydala na další z nich.

  HAND DISH WASH

  Aneb přípravek na mytí nádobí 🍽️ Slogan "stačí jedna kapka..." konkurenčních firem, by zde našel své uplatnění. Malé množství opravdu krásně napění a účinně smyje i větší nánosy usazenin 🧽 Oceňuji i svěží vůni citronu a zázvoru, která je velmi neotřelá 🍋 Co bohužel celkový dojem z Hand dish wash od SG kazí, jsou vysušené ruce... 👎

  TOILET CLEANER

  Opět překvapení v podobě zvláštní vůně. To, co jí dělá originální je kombinace borovice a šalvěje 🌲  Věřím, že nebude vyhovovat každému, ale mně prostě voní ☺️ Osvědčil se při odstraňování vodního kamene a toaleta po něm zůstala čistá, bez usazenin a zápachu. Líbí se mi, že není nijak zbarvený a odpadá mi tak drhnutí "barviva" z hůře dostupných míst, kam nedosáhne proud splachování 🚽

  LAUNDRY DETERGENT

  Na gel na praní jsem byla asi nejvíce zvědavá. Pračka se u nás opravdu nadře a běží skoro denně. Pracích přípravků spotřebuji tedy velké množství. Možnost přiblížit se k šetrnosti pro mě byla zajímavá. Výrobce uvádí, že byl gel vyroben z 97 % z rostlinných složek a lahev z 99 % z recyklovaného plastu, tady za mě palec nahoru 👍 Prádlo po Laundry detergent nevoní... Stále se nemohu rozhodnout, jestli je to pro mě výhoda či naopak 🤷☺️ Každopádně má oblečení oživené barvy, zůstalo vyprané a čisté. Při prvním testu zůstala na teplácích znatelná stopa po skvrně staršího data, ovšem při dalším použití už se moc takového nestalo.

  BATHROOM CLEANER

  Lehev ze 100% recyklovaného plastu! 👏 Neparfemovaný čistič, který mě překvapil svojí účinností. Velkým pomocníkem se stal při stěhování, kdy mi pomohl zvládnout nejen koupelnové plochy v bývalém bytě. Jeho prověrkou prošla také kuchyně, podlahy...zkrátka na co si vzpomenete ☺️ Nemohu si ho vynachválit. Jediné mínus - stejně jako u přípravku na nádobí, je to pocit suchých rukou 🤲

  Na závěr bych týmu MK ráda poděkovala za možnost zúčastnit se testu Seventh generation 💚 Některé testované přípravky dozajista najdou své místo v naší eko začátečnické domácnosti 🏡

  #recenze a #test_seventhgeneration #zkusenosti_seventhgeneration

  mynamea
  13. zář 2019    Čtené 429x

  Voňavé testování s Dove

  Na úvod mé recenze, bych ráda poděkovala týmu MK za možnost testování kosmetiky Dove. Výrobky této značky mají v naší domácnosti své místo již roky. Baví mě firemní filosofie tohoto brandu, stejně jako příjemná cena a stálá vysoká kvalita. Když mi v interní poště přistála zpráva, že jsme byli vybráni na testování, velmi jsem se těšila, až balíček dorazí. Po jeho rozbalení mě nadchly oku lahodící obaly, které jsou elegantní, nepřeplácané a barevná kombinace grafiky navozuje pocit čistoty.

  VLHČENÉ UBROUSKY RICH MOISTURE

  Na vhlčené ubrousky, jsem byla opravdu zvědavá, jsou totiž u nás doma vítaným pomocníkem. Na první otevření mě příliš nenadchly. Připadaly mi moc navoněné, málo vlhké... Láska na první vyzkoušení, to opravdu nebyla. Časem jsem jim ale přišla na chuť. Sice jsou sušší než ty (od jiných značek), které jsme doposud používali, ale takové jaké je otevřete zůstanou až do posledního zbylého. Nevysychají, netrhají se a pokud potřebujete jen jeden, vytáhnete jen jeden. 

  Za mě mají velké plus za to, že ani větší nadílku na zadečku nerozmazávají, ale nečistoty ihned absorbují. Využila jsem je i při utírání rukou a tváří, zvládly vše na jedničku, dokonce i rajskou omáčku 🙂 Jediné, na co jsem si nezvykla, byla (pro mě) výrazná parfemace.

  TĚLOVÉ MLÉKO RICH MOISTURE

  Můj zachránce 🙂 Aneb čekala jsem mráz, ale ještě přislo počasí na sukni. A po čem sáhnout, když si narychlo a hlavně na sucho oholíte nohy? Něco, po čem podrážděná kůže nezčervená a nevyskáčou pupínky. A to přesně BabyDove lotion splnilo. Dobře se roztírá, rychle vstřebává a dětská i Vaše pokožka po něm zůstane hydratovaná, ale ne mastná. Což je především u netrpělivých dětí, jako je naše torpédo velká výhoda. Tělové mléko se osvědčilo natolik, že s námi příští týden odletí i k moři. Věřím, že ho plně využije celá rodina.

  MYCÍ GEL PRO CELÉ TĚLO A VLASY RICH MOISTURE A SENSITIVE MOISTURE

  Zeleně označená sensitiv varianta je bez parfemace, modře označená jemně voní. Tolik k rozdílům mycích gelů. Jiné jsem nezaznamenala. Oba dva jsou hypoalergenní, jemňounce pění, neštípou v očích a bez problémů se oplachují. Po vyzkoušení sama na sobě jsem zjistila, že po nich tělo nesvědí a kůže nezůstává suchá. 

  Vlásky si s nimi umyla i osmiletá dcera. Vlasy má husté a už pomalu pubertálně se mastící. Gel zvládl i tuto prověrku, vlasy byly jemné a pěna nezanechala mastné kořínky. Velmi oceňuji zavírací otočné uzávěry. Pokud si gel přibalíte na cesty, nemusíte se bát, že se při neopatrné manipulaci v zavazadle "vymáčknout". 

  KRÉM PROTI OPRUZENINÁM RICH MOISTURE

  Malinké množství stačí na pokrytí kritických míst i díky tomu, že se krásně rozírá a vytvoří na zadečku tenký film. Běžně preferuji hutnější složení ochraných mastí a krémů, ale na nappy cream jsem si rychle zvykla. Jako prevence proti opruzeninám u nás obstál na 100%. Jediné, co bych vytkla, je obal. Ke konci použivání jistě uvnitř zůstane ještě dostatek (bohužel nevyužitého) krému. Osobně bych více ocenila např. kelímek abych mohla výrobek využít do posledního máznutí 🙂

  Výrobky BabyDove celkově splnily moje očekávání. Nejen, že některé z nich využiji během nastávající dovolené, ale chystám se k nim vracet i nadále.

  mynamea
  26. bře 2019    Čtené 1738x

  NEŽ SE VYDÁŠ DO PELÍŠKU, VŽDY PO SOBĚ ZAVŘI KNÍŽKU

  Proč bychom po sobě měli vždy zavřít knížku? Co se může stát vášnivému čtenáři? Proč medvědu Wrr chybí kousek ucha? Na všechny tyto otázky jsme hledali odpověď během testování produktů WRR.

  Když  mi na MK přistála zpráva, že jsme byli zařazeni do testování produktů Wrr, měla jsem obrovskou radost. Za prvné proto, že kam mi paměť sahá, nic moc jsem v životě nevyhrála, a za druhé prostě proto, že knížky milujeme. Pak jednoho dne zazvonil telefon a slečna z přepravní společnosti mi vložila do rukou, na první pohled, obyčejný balíček. S rozbalováním jsem čekala, až se dcerka vrátí ze školy. Jakmile sundala bundu, vrhla se na trhání papíru. Pod ním se objevila bytelná krabice s neznámou adresou, převázaná červenou tkaničkou. Tento originální přebal jsme obě ocenily a byly jsme o to více zvědavé, co se ukrývá uvnitř. 

  Obsah krabice nás nadchl. Karolínka se okamžitě vrhla na plyšového medvěda, který s ní druhý den putoval i do školy. Sklidil tam ohromný úspěch, každého prý zajímalo, co to je. Dětem se hned dostalo poučení a další den musela dcerka do školy donést i samotnou knihu, aby ty informace byly kompletní 🙂

  Co se týče knihy, okamžitě svými velkými barevnými ilustracemi lákala k prohlédnutí. Obrázky jsou opravdu neotřelé a povedené. Samotný příběh je poutavý, pro menší děti možná i napínavý, naše skor oosmiletá čtenářka už by ale asi ocenila barvitější příhodu. Svou délkou se pohádka hodí k večernímu čtení před usnutím. Velikostí písma a délkou odstavců je text vhodný pro začínající čtenáře. Kája si knihu četla sama v rámci tréninku čtení, ale nejen ona byla zvědavá, jak to s tím medvědem vlastně dopadlo... Večer u lampičky jsem se začetla i já 🙂 Jediné, co mě mrzí, je fakt, že se v knize českého autora objevují cizojazyčná jména (např. Crabson), kdy si dětský čtenář nepolíbený angličtinou zbytečně láme jazyk.

  Do testování jsme s Kájinkou zapojili i taťku. Poté, co nás naše slečna vyklepla v pexesu, jsme se v neděli po obědě, kdy nejmladší člen domácnosti spal, vrhli společně na karetní hru. Než začnu s její recenzí, ráda bych se na okamžik věnovala pexesu - opět krásné obrázky, ale jejich vystřihování byl boj. Určitě bych ocenila klasický tvar. Dceru bavilo vystřihování asi tak půl minuty, kdy se jí nůžky zakusovaly kam neměly a i když je výtvarně velmi zručná, vznikaly místo pětiúhelníků různé patvary. Když jsem ji vystřídala, vedlo se mi sice o trochu lépe, ale okamžitě jsem pojala podezření, že se papír bude během hry, díky lesklému povrchu a tenkému provedení, hůře obracet. Měla jsem pravdu, bohužel se pexeso po dvou kolech hry začalo trošku na okrajích nadzdvihávat. Bohužel, krabička u nás nepřežila lepení. Opět kvůli měkkému papíru. Protože je pexeso netradičního tvaru a navíc celkem malinké, nedrží za něm ani obligátní gumička, se kterou klasická pexesa doma stahujeme, aby se nám nepoztrácela. 

  Karty, to byla ovšem jiná písnička. Začátek byl náročnější. První hru dcera vlastně jen přihlížela, jak se mi dospěláci plácáme v pravidlech. Každý jsme měli při ruce příručku s pravidly a postupovali krok za krokem podle instrukcí, četli si jak která postavička může ovlivnit hru a já pak radila dcerce, jakou kartu použít, kterou si nechat a kterou zahodit. 

  Chvíli nám trvalo, než nám došlo, že vlastně vše vysvětlují obrázky umístěné přímo na dolní straně hracích kartiček.  Velmi brzy jsme všichni tři přišli hře na chuť. Sbírání jednotlivých částí stroje pěkně korespondovalo s příběhem, který jsme četli. Jediné, co bychom hře vytkli, je její délka, jedno kolo uběhne poměrně rychle. Na druhou stranu se mladší dítko alespoň nestihne nudit a nepřestane se soustředit. Přítel je poměrně náročný, jen tak něco jej nenadchne. Hra se mu ovšem líbila natolik, že ji doporučil na tábor, kam každý rok jezdíme, jako variantu do tzv. mokrého programu. Troufám si říct, že s námi bude hra cestovat i na dovolené, je zábavná, neokoukaná a díky pevné krabičce karty jen tak nezničíme ani neztratíme.

  Soukromým pošušňáním pro mě je Prckův deník. Všemožné vyplňování, doplňování, deníky a diáře, to byl vždy můj koníček. Oceňuji, že je deník určený na tři roky života dítěte, využiji ho tedy ještě další téměř dva roky. Originálním nápadem je určitě i Zápisník do terénu. Příhody našeho kaskadéra do něj pomalu přibývají a já zápisníček opatruji jako oko v hlavě. Když Sam usne v kočárku, mohu si zaznamenat, co potřebuji, a nemusím čekat až na domácí zapisování. 

  Deníkem nás maminky znovu provázejí krásné obrázky, žádná cizí miminka, žádné dudlíky, lahvičky, chrastítka... Stránky knihy si můžeme dozdobit samolepkami, které se nacházejí na poslední straně. Myšlenka dobrá, ovšem samolepky jdou trošku hůře slupovat a pokud se těšíte, že si ji nalepíte i s popiskem, máte smůlu, ten si buď musíte vystřihnout zvlášť nebo dopsat. Kdyby samolepka zůstala v celku, bylo by to lepší.

  Ocenila bych i více místa na fotografie. Více rozvinutý, co do zaznamenávání informací, je jen první rok, za rok druhý a třetí nás čeká de facto jen shrnutí daného roku, narozenin, růstu... Někomu by se tato varianta mohla zdát strohá, mně ovšem vyhovuje. Líbí se mi místo na první obrázek dítěte, slovníček a rozumy. U dcery, pro kterou jsem měla knihu věnující se jen prvnímu roku miminka, jsem všechny tyto informace z dalších měsíců měla napsané na x dalších papírech a mám je v knize pouze založené.

  Velmi mě potěšilo, že mohu Samíkovi na konec jeho deníčku napsat věnování.

  Závěrem bych naše testování popsala jako zábavné a úspěšné, zapojili jsme se do něj doma skutečně všichni. Děkuji týmu MK za tuto možnost

  #test_wrr  #zkusenosti_wrr

  29+5tt, váhový odhad 1480g, čípek 1-1,3cm, malej je hlavou nahoru. S největší pravděpodobností si to tady odlezim až do porodu.