icon
1 / 1
avatar

můžu poprosit o recept na růžový sirup? díky

4. čer 2018
avatar

A ja na bezovy? Chtela jsem to zkusit, ale co jsem nasla recepty, tak se mi moc neudaly. Dekuji

4. čer 2018
avatar
nijij
autor

Určitě holky

Růžový sirup
Natrhejte růže (já trhala cajovky ) počet vám neřeknu prostě jsem škubala.
Opláchněte je a natrhejte do většího hrnce. Zalijte 2 litry převařené vychladlé vody nasype 6 lžiček kyseliny citronové přikryjte talířem ať se lístky všechny ponoří a dejte pokličku. Louhujte cca 24 hodin. Poté scedte přes plinku. Na 1l vody jen1kg cukru (ale můžete dát i více ) a vaříte do 88°C nebo těsně před barem vypnout.
Lahve jsem oplachla dala do trouby na 150°C cca 20 min. Víčka oplachla a ponořila do alkoholu( meruňka/slivovice) vařící sirup nalejte do sklenice ve víčku nechejte alkohol nalijte do láhve a zavřete. A hotovo 🙂 snad to z toho pochopíte 🙂
@cloo
@niski

18. čer 2018
avatar

@nijij díky

18. čer 2018
avatar

@nijij : Taky děkuji. Je vidět, že se to má po louhování ještě povařit. To jsem v žádném receptu nenašla a přišlo mi to divné.

18. čer 2018
avatar
nijij
autor

Jj já to vylouhovala a pak ocukrovala a povařila

18. čer 2018