Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
patron_deti
21. lis 2019
273 

Když dítě nechce nikam jezdit se školou

Je naprosto úžasné, jaké máme pro děti možnosti. Téměř každá škola dnes již zahrnuje do svých plánů výměnné pobyty v zahraničí.

Na nás letos "padlo" Švédsko. Trochu bojuji s představou skoro dvoudenní cesty autobusem, neskutečně nabitého programu v kombinaci s našimi předpubertálními výlevy. Ale zkušenosti z jiných tříd jsou více než skvělé, takže vypínám strachovací radar a zapínám ten těšící se na vyprávění zážitků s očima navrch hlavy.

Jen je škoda, že Sára zase nejede.

To je informace od dcery, která zazní již asi po třetí. Sára je její fajn spolužačka, která je pro každou srandu, je aktivní, na každý výlet se těší a to, že zásadně nejezdí nikam se školou přes noc, nám k ní "nesedí". Když se ptám, jaký udává důvod, prý, že se jí nechce. 

Má intuice zbystří a následně nezklame. Postupnými kroky jsme zjistili, že Sára si plně uvědomuje, že pro její maminku, se kterou žije sama, jsou tyto "výlety" velice nákladné a prostě na ně nezbývá. Naprosto to chápu, i my to z těchto důvodů vždy hodně zvažujeme. A chápeme i Sáru, která nechce být za tu holku z chudší rodiny, děti v těchto věcech nejsou vždy chápavé a umí této informace nepěkně využít. A tak úžasná Sára vždy radši volí malou lež, která ji tomu má uchránit.  

Vzhledem k tomu, že pracuji pro Patrona dětí, můžeme Sáru a její maminku podpořit a už se na tom pracuje🙂  Nicméně si myslím, že se vyplatí mít stále oči otevřené, protože častokrát se za něčím, na první pohled jasným, může skrývat něco zcela jiného. Byla by velká škoda upřít dětem nárok na skvělé zážitky a nové zkušenosti, které mají právo prožít. A i jejich rodiče či jiní zákonní zástupci, kteří sami nejsou v jednoduché situaci, si také podporu zaslouží. 

Koneckonců heslo Patrona dětí zní: Společně za lepší dětství. Pokud ve svém okolí máte dítě, které potřebuje pomoci, neváhejte se na Patrona dětí obrátit - www.patrondeti.cz, linka Patrona dětí: 601 188 166.

Petra