Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pohodovarodina
5. srp 2021
148 

KDE TO NAŠE DÍTĚ JE? ČTE SI...

Polovina prázdnin je za námi a spousta dětí si je užila i s knihou v ruce. Někteří prvňáčci nebo děti s dyslexií trénují čtení denně i o prázdninách. A my máme velkou radost, že ti, kterým dá čtení pořádnou práci, se nevzdávají a začínají dohánět své spolužáky. 

Mnoho dětí čte celkem dobře, ale nerado. Rodiče jim kupují další a další knihy a doufají, že je konečně nějaká začne bavit. Jenže ony je po pár stránkách stejně odkládají. 

CO BY MOHLO POMOCI? 

👉Některým dětem vyhovuje pravidelnost a přehlednost. Každý den si přečtou podle dohody pár stránek. Není nutné číst vždy nahlas, ale nezapomínejte si popovídat o čem příběh byl.

👉Jiné čtou rády na střídačku s rodiči.

👉Vezměte si svou vlastní knihu a zařaďte pravidelné čtenářské hodinky.

👉Můžete dětem za přečtení knihy i něco malého slíbit. Zvýšíte pravděpodobnost, že se s každou další přečtenou knížkou stanou náruživými čtenáři.

👉Významně pomáhá úprava prostředí. Pokud odstraníte lákadla v podobě telefonů, tabletů, TV apod., nakonec po knize sáhne rád každý, zvlášť letos, když pořád prší…

👉Je dobré si uvědomit, že cílem není, aby každé dítě milovalo čtení, ale aby četlo tak, že dokáže z textu získávat informace. Občas se pak dostaví ten zázrak a čtení je jeho celoživotní láska. Ale nejsme všichni stejní a čtení opravdu nemusí bavit každého. 

🥰Rodič, který by rád přivedl své děti ke čtení má více možností. Vyberte si tu, která vyhovuje vám a vašim dětem či nám nabídněte další tipy...nebo už ten zázrak u vás nastal?

Jelikož já jsem knihomol a dcera vidí, že je čtení super, už té vášni propadla také. Syna teprve tvarujeme. Bez knih by nebyl můj život takový jaký je.

7. srp 2021

Začni psát komentář...

Odešli