4.6.09 mi byl jeden rok. Moje míry: 82 cm a 11,35 kg. Krásně chodím sama, snažím se vyrovnávat pády a skoro vůbec už nelezu po čtyřech, ale snažím se dojít všude po dvou.
6.6. mi naši uspořádali oslavu narozenin, přišli i moji malí kamarádi - Stellinka, Vojtíšek, Silvinka, Matyáš. Dostala jsem spoustu krásných dárků, Fanynku a Františka, panenku, polštářek, 2 knížky pohádek, bryndáček s kytičkami a od maminky a tatínka růžovou tříkolku.
7.6. se mi stal úraz - kousnul mě náš pes, v nemocnici mě šili na obličeji, mám 4 stehy :frowning2: Pes spal a já jsem na něj spadla, jak jsem se batolila. Aktuálně mi píchají antibiotika a mám horečky, zranění je zarudlé a horké a nateklé :frowning2:( snad to bude brzy lepší. Maminka si to nepřestane vyčítat a moc si přeje, aby mě to nebolelo. 17.6. vyndali mi stehy, byla jsem silene moc sikovna, ani jsem neplakala. V nedeli 14.6. jsem pro zmenu zase upadla tatinkovi na nos na hristi...nechal me rozbehnout a uz nechytil :frowning2: Mam ho odreny a modry a natekly a ...vubec bych se nedivila, kdyby na nase zavolali socialku. :frowning2: Moje nejnovejsi zabava je delat jazyckem blllll, jako certik :slight_smile:
Nasi mi zkusili dat 2 lzice bileho jogurtu a nedopadlo to :frowning2: zhorsil se mi ekzem a vystoupla mi loziska, takze smula, nepochutnam si na jogurtiku ci lipanku. Po fiasku s jogurtem to maminka zkusila s obilovinou a dopadlo to ještě hůř, osypaná jsem ještě teď, 30.6. Ach jo...takže změny v jídelníčku se jen tak nedočkám :frowning2: 27.6. mě maminka vzala poprvé po šíleně dlouhé době do bazénu, jako miminko jsem chodila na plavání, ale jak se mi objevil ekzém, musela jsem s plaváním skončit. Moc se mi v bazénu líbilo, výskala jsem radostí a cákala a kopala...trochu jsem se z toho osypala, ale zase ne tak moc, takže to zkusíme za 14 dní znovu. A už se moc těším k moři, tam si to koupání užiju dosytosti... :slight_smile:
Co umím nového? Dělám pořád haló, haló a dávám si k uchu ručičku :slight_smile:) Dávám pusinky a dělám nyny a umím ukázat jak dělá rybička, kočička a pejsek :slight_smile: Při spadnutí na zem řeknu bááá a pořád říkám "dej" a podávám věci...jsem beruška zlatá. 30.6. mi maminka objevila další zuby!! Rostou mi trojky a jak už to u mě bývá, rovnou všechny čtyři najednou!! Mám tedy 15 zubů a maminka říkala, že na to čumí jako puk...Ani to sem snad nebudu psat, ale mela jsem dalsi uraz, spadla jsem ze schodu, bylo to silene, ale NAŠTĚSTÍ mam jenom bouli na cele a modrinu, tak snad to dobre dopadlo..Začala jsem na všechno odpovídat "ně" a kroutit hlavou...mně se to zdá moc vtipné, mamince už méně :slight_smile:) zkoušejí mě naučit říkat "ano" a kývat hlavou, ale kývu celým tělem a kopu u toho nožičkou, jak se soustředím...to se zdá zase mooc vtipné mamince :slight_smile:) Šíleně se vztekám, když není po mém...naši by mě chtěli začít vychovávat, ale moc jim to nejde, neví, jak na to, mysleli si, že budou mít hodňoučkou holčičku a néé, já jsem vzteklá vzteklina. :slight_smile:29.7. jsem si byla nechat zastřihnou ofinku, maminky kadeřnice Míša mi dala kolem krku velikáánský bryndák a mě se to moc nelíbilo, ale statečně jsem to vydržela :slight_smile:
30.7. dělám tanyny - točím se dokola, zkouším chodit pozpátku. Do svého repertoáru zvířátek jsem zařadila koníka, takže umím kočičku, pejska, kravičku, rybičku. Někde jsem se naučila tik tak - hodiny a dělat pích...asi u babičky, naši mě to neučili. Maminka je ráda, že už mě baví si číst knihy, nejraději je stejně ale okusuji.8.8. jsme sly s mami, babi a prababi na hriste Bez bot, bylo to skvele,moc moc se mi to libilo :slight_smile: 30. srpna jsme s našima vyrazili na 14 dní do Chorvatska. Maminka se bála 13ti hodinové cesty, ale já jí připravila zatím největší šok - byla jsem úžasná a vůbec jsem neplakala a všechno krásně snášela. V Brele bylo krásně, ubytování super - nejvíc mě nadchla moje nová hračka - cestovní postýlka, jídlo byl výborné, pláž poloprázdná a moře!! to byla paráda. Nechtěla jsem se z něj hnout, bylo mi dost zima, zuby cvakaly a měla jsem modrou pusinku, ale vydržela jsem, všechny překřičela a přeprala, až maminka rezignovala s tím, ať si tam teda zmrznu a jestli budu mít zápal plic, že mě zabije.... Moc jsem si to užila a všichni se moc těšíme na příští rok a vyrazíme znovu. :slight_smile:
4.12.09 Dnes mi je rok a půl. Jsem moc moc šikovná holčička, krásně opakuji každé slovo a sama také používám správná slova ve správných situacích - např. moje oblíbené "ještééé", "mamíí", "tatííí", "pršííí", "zvířátka" (to když chci koukat na www.hraveuceni.cz), "sluníčko". "číííst" je jich spousta....Chci hrát s tatínkem "tentin" a zpívat "do pěti"... Pokouším se vyskočit oběma nožičkama do vzduchu a běhám jako o závod - hlavně na ulici :slight_smile: Poprvé jsem jela na kolotoči a měla vlastní jídlo v restauraci. Nejvíc na celém světě mě ale baví Krtek a stále chci koukat na DVD (když se v noci vzbudím, běžím do obýváku a křičím " Tete") Moje nejoblíbenější jídlo je stále brokolice a také hroznové víno. Pořád objímám maminku i tatínka a dávám jim pusinky. Maminka a tatínek mě mají moc rádi a já je taky :slight_smile: