Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Dovolená
  Tak mí dnes začala dovolená. Původně dva týdny. Vzhledem k tomu, že jsem nastoupila na vyšší post do nové práce a momentálně tam jsem do září na dohodu (mám ještě dohodové pracovní závazky jinde a hodlám je dodržet), byla jsem požádána o zrušení druhého týdne dovolené. Nikdo jiný tam tu pozici nezastává a nesmírně je teší můj pracovní záměr atp. Dobrá, stačí mi jen jeden týden. Přeci jen, po dvou letech mám te dovolené až po krk. Takže hurááá, dneska dovolená. Odlifrovala jsem na ni chlapa a starší dceru. Ta dvouletá má už víc jak týden zadní rýmu s kašlem a není možné s ní odjet. Tedy bylo by, ale co bych s ní v místě naší dovolené dělala fakt nevím. Takže huráá, že můžu sedět na zadeli doma a poslouchat Mickeyho klubík. Objednala jsem nám pizdu a nějaké dobroty. Ať tu příšernost v Tv máme alespoň stylovou 😀

  sister05
  29. čer 2021    Čtené 484x

  Když potřebujete plínu v poměrně produktivním věku ... aneb vítej stresová inkontinence

  Před deseti a půl lety jsem porodila první dceru. Přibližně dva a půl roku po jejím narození jsem zaregistrovala občasný únik moči. Nepřikládala jsem tomu valnou důležitost, bylo mi něco kolem třiceti a mohlo to být čímkoli...třeba i nachlazením. Jednou to přejít musí... No, jenže nepřešlo. S přibývajícím časem se únik zhoršoval. Dosáhla jsem toho, že jsem musela nosit inkontinenční vložky, chodit čůrat po dvou hodinách, vymazat sexuální život. Stres jak .... A strašně jsem se styděla to někde publikovat. Ono totiž téma inkontinence bylo a je a vždy bude velmi citlivé. A přijít a říci doktorovi (jakémukoli) : Prosím Vás, já se počůrávám... no... hodně jsem se styděla. 

  Když byly dceři 4roky, bylo načase to razantně vyřešit. Nebylo možné takhle žít celý život. Takže jsem kousla do trpkého a svěřila se gynekoložce. Samozřejmě mi děsně vynadala. A to kvůli tomu, že jsem to nechala zajít tak daleko. Lehký únik moči se dá řešit rehabilitačně. Je to sice běh na dlouhou trať, ale dá se to. Já jsem si však vypěstovala stresovou inkontinenci druhého stupně a vzhledem k tomu, že jsem svoje svaly pánevního dna absolutně necítila (cítite jak se vám svaly stahují při posilování pánevního dna nebo při sexu atp.), byla u mne na řadě operace. Poměrně jednoduchý výkon, vložení TOT pásky na začátek pánevního dna. Čili mezi začátkem pochvy a močového ústrojí. Je to laicky řečeno taková guma, která holt dělá práci za vaše nefungující svaly. 

  Zákrok byl opravdu rychlý. V celkové anestezii. Nepříjemné bylo cévkování po první návštěvě toalety, ale to byla nutnost. Kvli zjištění případných zbytků. Tedy jestli to není moc utažené. A nepříjemné to bylo z důvodu otoku spodní části těla. A zkuste do otoku tlačit hadičku, i když s úzkým průměrem.  

  Vzhledem k tomu, že zákrok byl bez potíží a jedinou lékařovou podmínkou bylo zákaz sexu šest týdnů (což nebyl problém vzhledem k absenci partnera) a zákaz zvedání jakkoli težkých věcí tři měsíce, rozhodla jsem se jít do práce. Zákrok byl ve čtvrtek, do práce jsem se vydala v pondělí. V pondělí odpoledne jsem odešla na PN neboť jsem byla jak po porodu a s tím nebylo moc možné pracovat. Plus začaly bolesti spodku, jak se začal regenerovat. O potížích při močení ani nemluvě. Dřív jsem byla zvyklá, že si sednu na toaletu a mám to bez jakékoli práce. No, teď jsem se zapotila nad každou vymáčknutou kapkou. Ale tak to bylo v pořádku. Přibližně to šestinedělí trvá, než si TOT páska sedne kam má.  Takže poučení pro mne, i po malém zákroku je asi lepší zůstat pár dní doma. 

  Uplynula nějaká doba, páska si sedla a problém zmizel. Super. Konec inkontinence.......

  Chyba lávky.....

  Našla jsem si partnera a odstěhovala se na Moravu. 😀 Podařilo se mi otěhotnět. Bylo mi 37, když jsem čekala druhou dceru. Druhé dítě mi přineslo nejen jizvu krásy na bříšku, ale také návrat inkontinence.

   V průběhu těhotenství se páska samozřejmě vytáhla. Rodila jsem císařem, jinak by se roztrhla a bylo by to životu nebezpečné. Přibližně šest týdnů po porodu se vše začalo vracet do normálu. Páska se vrátila kam měla. Je to dva roky... začalo to nachlazením. Při kýchnutí nebo astmatickém záchvatu si krupnu do gatí. Už nějakou dobu nosím denně látkové vložky. (látkové mi nezpůsobují při dlouhodobém užívání takové záněty jako klasické). Rehabilitace a posilování pánevního dna se u mne míjí účinkem. Při posilování  svaly stejně necítím a nevnímám. Jsem rádá, když se mi podaří jeden nebi dva vědomé stahy svalů při sexu. 

  Takže tentokrát nebudu čekat delší dobu. Objednám se rovnou na urogynekologii a půjdu na reoperaci. Teda v mém případě jsem se rozhodla již nejít znovu pod kudlu, ale zkusit laserový zákrok s následnou nějakou novodobou rehabilitací. Celková cena kolem dvaceti tisíc. 

  Co z toho plyne pro vás? Pokud máte podobné problémy, nečekejte. Vím, že se o tom těžko mluví. Ne zcela běžně si s maminkama na písku nebo u kafe vyměňujeme poznatky o neschopnosti udržet moč. Nicméně sdělte to gynekologovi a ten vás pošle na urogynekologii. Není to zas tak ztracený čas. Furt lepší než chodit dlouhodobě s inko pomůckami a přeýšlet, jestli pro vás teda jakýkoli společenský/sexuální život ve 40 skončil. 

  Tyden dopredu vite,ze mate s batoletem zacit vstavat brzo,aby si navyklo na jiny rezim. Tyden vite,ze prvni navsteva vzdelavaci instituce je od ctvrt na devet. Vstavani v pul sedme se uspesne bojkotuje. Dobra... i trictvrte se pocita. Dostat do batolete snidani neni mozne. Ok,pujde bez jidla (bude casem rev). Balim svacinu,piti,bonbonky. Oblict batole? Ano, v maratonove draze - svlect pyzamo a predelat plinu v obyvaku....zdrh....hlavu do tricka v loznici....zdrh...jednu ruku v pokoji a druhou v kuchyni. ...zdrh...kalhoty s revem (znehybnujici chvat) v chodbe. Oblect sebe,ucesat a zkusit si na ksicht neco namalovat,aby se me tety v jeslich nelekly....cca deset minut. Fajn. Cas dobry,trictvrte na osm. .... rev... fuuuj,lozbity....uaaa.... jdu po zvuku a pak jecim ja.... batole rozdelalo bublifuk,vylilo na zem,uklouzlo nem a hodilo dr...u primo do louze....stal se ze mne prebornik v rychlovytirani a prevlikani batolete. Nevim jak jsem to udelala,ale v 8.15 zvonim v jeslich. Dite se vzpouzi,ze tam nejde. Ukeca ji vidina hracek a moznost tropit bordel...strih....rev bo ma hlad...strih...odchod z jesli a svacina v kocarku....strih...zakoncuji svou prvni vzdelavaci udalost koupi melounu, latte a red velvetu. Batoleti doma poustim Mickeyho....ani mi ted neleze na nervy. Jsem rada,ze si muzu v klidu snist meloun a zapit ho kavou. Kdyz to ma byt den na pos... tak at ma z ceho 😎

  sister05
  16. únor 2021    Čtené 346x

  Výchova dětí (dospělých?)

  věčně diskutované téma, miliony dětí, miliony rodičů, miliony názorů, miliony správných názorů a rad....Ale jak je to tedy doopravdy? 

  Mám dvě parcháňata s téměř devítiletým věkovým rozestupem. Jedno jde pomalu do puberty, koulí očima a tiché myšlenkové posílání matky někam je na denním pořádku, druhé se tu batolí a má své x té období vzteku a negativismu. K tomu unavený otec chodící do práce co rozhodně nemá energii ještě řešit rozpory a momentální nálady ratolestí. A emočně nestabilní matka u které se střídají období smutku a apatie či lenosti/odevzdanosti s akčními dny. 

   Jak se dá toto všechno zvládnout? Jak řešit komunikaci, která musí být s každým členem úplně jiná a upravená právě tomu jednomu na míru...? Jak mít ze skoropuberťačky zpět tu prima holku, kamarádku do nepohody? Jak ze vztekajícího se batolete udělat zpět to úžasné milé dítě co spolupracuje a je šťastné? Jak umožnit tatínkovi, aby si odpočinul, měl energii na rozdávání a vypadnul na chvíli z toho všeho? Složitá otázka. 

  Tu starší jsem vždy vychovávala v duchu Gilmorových děvčat a jsem na to hrdá. Žádné striktní zákazy a příkazy. Vždy mezi námi fungovala jakási domluva, kompromisy z obou stran. Logicky, s příchodem mladšího sourozence je tohle v háji a já to chci vrátit. 

  Ale...

  Na batole tento způsob výchovy neplatí. Možná chvíli platí striktní hranice. Způsob výchovy akce-reakce je na nic. Jen se batole ještě víc sekne a dospělý ztrácí i to málo ze sebeovládání, co mu ještě zbylo. A mě už dochází gin...

  Začala jsem hledat různé volné semináře o komunikaci mezi dětmi. Vyposlouchala jsem, udělala si poznámky a snažím se pomalu měnit svůj postoj a způsob mluvy s oběma ratolestmi. Jde to kua pomalu a často to vzdávám. Ale občas je to fajn. Říkám si, že možná princip nevýchovy by byl pro obě parcháňata ten nej.... Jenže při RP mi chybí ten správný počet financí, abych si zakoupila celý kurz. Takže začínám po skrovnu a lovím zdarma online kurzy. Poslouchám, přemýšlím...Občas nějakou myšlenku sdělím nahlas. 

  A pak mi je sděleno - na vztekání a výchovu žádný univerzální návod neexistuje. Tohle prostě dělat nebude a vždycky za to dostane. Tečka. Vždycky s tím u mne narazí... 

  Takže tohle pak bere člověku energii vůbec něco dělat.

   Ale nevzdávám to. Bude třeba vychovat dvě děti a jednoho zatvrzelého dospělého. A to podstatné, musím začít u sebe. Jinak se nikam nehneme. 

  Otázka je, kde začít? 

  Osud mi byl jako obvykle velmi přízniv a hodil mi do očí online webinář o vztekání se u dětí. Zdarma. Už jsem přihlášená a nemůžu se dočkat, až si ho poslechnu. Ale je to až za týden. Zakoupila jsem si několik webinářů o komunikaci a vyposlechla si. Nejsem z nich moudrá, snažila jsem se dělat si poznámky. Ale co si budeme povídat - když je matka unavená, už jí to moc nemyslí. Ale znovu si to celé projdu (kurzy už bohužel ne, ani záznamy tam nebudou, ale mám okopírované poznámky) a třeba mi to po dvou měsících řekne zase o něco víc. 

  Ale co s tou dospělou osobou...to je ve hvězdách...možná, když konečně najdu ten správný způsob jak na to a bude vidět výsledky, tak se chytne a změní svůj přístup. Ale to chce čas a trpělivost už není naší silnou stránkou...

  Tož asi tak...

  Můj projekt. Před první vlnou korony jsem se hecla a začala se učit. Tvořila jsem nákrčník. No, byl to děs. Pak má snaha na půl roku ustala. Před měsícem jsem se hecla a zkusila něco jiného 🙂

  (6 fotek)

  Pro pobavení. Vzala jsem svou roční dceru na alergologii do Olmíka. Termíny máme vždy tak, aby ta starší nezameškala školu. Takže tam už bývá jenom lékařka - sestřička je zároveň zvěrolékařkou a odpoledne má svoji pohotovost pro zvířátka. No, vyšetření proběhlo v pořádku, všechno se sepsalo, všechny jsme svorně dostaly žádanky na krev, jako obvykle. Tak jsem dnes tady v Přerově vyrazila a světe div se. Odběr u mne a starší dcery problém nebyl. Roční Týna? Asi budu muset vzít kudlu, říznout ji a nacamrat to do skleničky. Odběrové místo bere děti až od tří let, druhé odběrové místo sice dětem krev bere, ale pouze z prstu, laboratoř mikrochemu, která dělá alergologická vyšetření, tak ta děti do 15let vůbec nebere. Pediatra nemá potřebné vybavení k alergologickým odběrům - chápu, odebírat řvoucí a hemžící se parcháně je vopruz a moc se to nedá a říct, že na to nemá potřebné zkumavky je fér. Na to jí nemohu nic říct. I když řekněme si to na rovinu - jde jen o dvě biochemické a ty má kde kdo 😀 Tak já nevím. Nemyslím si, že by lékařka se sestrou na alergu běžně dělaly u sebe v ordinaci odběry - ne tahle ordinace. Testy jo, spirometrii taky, výtěry taky, ale krev ne. Tak ještě zkusím ukecat v nemocnici a když to nevyjde tak asi ještě zbývá se sebrat a objet postupně všechny laborky v Olmíku 😂

  Holky pojďme si popovídat na téma reflux u dětí. Kvůli ublinkavani a netraveni běžného UM má Týna od narození AR mlíko. To zvládá. Bude ji rok. Mlíko má stále 4-5x denně. K tomu ráno kaši - ty instantní jednodruhové že zdravé výživy,co se rozmíchají ve vodě či mléce. Dopoledne zvládne malou přesnídávku, v poledne hnus fialovej - co najdeš nahazis do hrnce,ochutis, uvaříš,rozmixujes do hladka, odpoledne jogurt/smetanový něco,večer zkouším rohlík nebo něco na kousání. Má dva zuby kousání nic moc. Polykání nic moc. Je-li to moc tekuté,davi se a kašle ( čili pití opatrně), je li to nerovnoměrně rozmixovane,rovnou to vyzvraci. Při hmoutani ovoce,zeleniny,pečiva ATP pokud se jí to nalepí v puse na patro je na 90% jistota,že bude blít ( proto dávám večer před koupáním). Prospívá,ano. Protože polední polívka nebo jak ten blafum říkat,toho sní plnou misku a někdy víc. Protože má smetanový přesnídávky odpol a nebo pribinaky ( kupují i dělám). Protože ranní kaše se dělají do Sunaru a k tomu ještě minimálně 4x má 250ml AR z láhve. Já už ale nevím co dál,co vařit,co dávat. Než byly ty horečky už začala místy dobře polykat. Teď jsem zkusila tapioku. Je to slizkej blevajs a zdravej. Říkala jsem si,že se to dobře polkne.Hmm,po každém pokusu jsem uklízela a prala vše i dítě. Její dnešní stravování na sobě cítím ještě teď. Říkám si,kdybych to třeba ještě prohnala mixérem...ale už nemám energii. Holky já už nemůžu. Asi ani nepotřebuju radu,jen se vybrecet. Reflux ji nikdy nebyl diagnostikován. Možná ho ani nemá. Vždyť u refluxu se strava musí zahušťovat. Já když ji dám něco hodně hustýho,abych si sedla při krmení o deset metrů dál a nebo ji rovnou krmila ve vaně. Jak mám postupovat a učit to mrne hezký jíst? A to ještě mám dojem teď ty dva týdny,že ji v puse něco vadí. Po jídle si tam tak dlouho vrtá prsty,až to vyblije.Diky za přečtení.

  Nějaký zaručený recept z tapioky (perly) bez využití alternativních druhů mléka? (mám tu jen kravské nebo UM). Jaké ovoce do toho je asi nejvhodnější pro dítě? Tedy aby to bylo sladké aniž bych musela víc doslazovat

  Dobré odpoledne,
  dámy, rehydratační roztok - máte někdo recept? A ne, nechci ho jít kupovat. Bylo to nějak - voda, šťáva z pomerančů, cukr, sůl - ale poměry tedy fakt netuším a gůgl mi hází hlavně ten co se kupuje v sáčcích 🙂 Díky

  Filmové / knižní okénko:
  Málokdy mne nějaký film zaujme natolik, že ho začnu shánět v knižní podobě. ( Ok, vynecháme H.P., Stmívání, Narnie atp.)
  Tuhle jsem v Tv narazila na film Divergence. Je to divný, ale hodně mne zaujal. Doteď netuším čím - hlavní hrdinkou je holka a její parťák rozhodně nemá dlouhé vlasy. Akční je to o sto péro a taky trochu sci-fi ( i když ne tak úplně mimo). Tudíž jsem hodila očkem piráta na ČSFD, zjistila,že se jedná o trilogii dle knižní předlohy a hbitě stáhla všechny díly filmu. No, už né přes torrenty,ale uložto jistí téměř vše ( poznámka pro kolegy spam piráty). Kdo mne zná tak tuší,že ten večer jsem prostě zkoukla všechny tři filmy. Udělaly na mne hluboký dojem. Tak jsem zabrousila do knižního klubu a objednala tedy knihy. Autorka - Veronica Rothová, názvy - Divergence, Rezistence, Aliance. V podstatě se jedná o jednoduché téma. Podělali jsme si zemi natolik,že po velké válce zbylo jen několik měst. Toto z příběhu je Chicago, obehnané zdí, lidí v něm rozdělení do frakcí. Hlavní hrdinka si vybere při nástupu do dospělosti jinou frakci. Navíc má dle všeho genetickou vadu - což se posléze ukáže v jiném dílu za prospěšné neboť je tzv geneticky čistá. V podstatě jde o boje v tom městě. Toť první díl. V druhém se zase zjistí, že dané město bylo postaveno jako test a nic není jak se zdá. A lidi by chtěli za hradby. A třetí díl je ještě lepší - život za hradbami není tak růžový jak se zdálo a chlap, co to všechno řídí, je magor 😂😂👍👍😂
  No, hlavně mne baví, že spousta údajů z knihy se ve filmu neobjevuje a naopak. A tak si dávám dvě a dvě dohromady. A je to fakt docela dobrý 👌👍

  @michaelllas ješt,že mne holka máš,viď. Mám tolik blbých otázek, že pak máš neustále o čem psát a vzdělávat mne. Problém je v tom, že si nevzpomenu,že už jsi mi to říkala 😀 Snažím se si ty info uklázat aspoň k sobě na zeď, ale musím si pak vzpomenout,že to tam mám 😀 😀 Jinak moc díky, početla jsem si a jsem zasejc chytřejší ❤👍😘

  Holky, jakou skladbu potravy mají vaše půlroční děcka? Myšleno co všechno jim přes den dáváte a časově to máte upravené jak? Př. 06:00snídaně - mléko, 08:00 svačina bůček...atp 🙂

  Ahoj, velká prosba. Jak bude po víkendu ta velká tragédie zavřených obchodů, já se teď nestihnu zásobit potravinami a drogerií. Byl by někdo tak laskav a zaskočil mi na můj malý a4kovy nákup? Jinak nevím,jestli ty dva dny bez obchodů dáme 😥😎

  Od štědrého dne budu na rodičovské dovolené. To a sebou nese úskalí vypsání žádosti o rodičovský příspěvek. Čili návštěvu úřadu práce,neboť paní po zkušenostech s mou žádostí o porodné chce vše vyplňovat na místě. Je hodná,moc. Nicméně díky faktu,že se prý ještě neví ( po pravdě to fakt nesleduju) jak to bude s celkovým navýšením RP, chce celou akci nechat až na leden. Dle jejich slov mi stejně nic za prosinec doplácet nebudou a peníze za leden dorazí v únoru. Mno,ráda bych to viděla. Pokud mají zákonnou lhůtu vyřídit věcí do 30dni a žádost o RP podám v polovině ledna,jaká je asi tak šance,že v únoru dostanu svou malou almužnu? 😂😂😂😂 Výše mne nechává chladnou. Jen mne baví myšlenkové pochody 👍👌

  sister05
  Zpráva byla změněna    8. pro 2019    

  Začínám mít depresi. Že zde nejsem jediná,kdo nijak zvlášť neřeší cukroví, perníčky a další serepetičky? U nás se to nejí,akorát se to napece,dá do mrazáku a v květnu vyhodí. Udělaly jsme akorát trochu lineckého a slus. Mimino to nejí a beztak nam tchýně zase naloží krabici 😂😂😂 Priznejte se, že je na tom někdo stejně? Dám ❤❤😂😂😂 jako úplatek 😂😂😂

  Dobré ráno, dámy,
  Růstové bolesti u osmileté,jak jí ulevit jinak než léky? Děkuji ❤

  Člověk jede na návštěvu a ukecaji ho k vyrábění 😂

  @michaelllas a co takový buřt guláš? Jak ten je na tom z hlediska výživy? 😎😂😂😂😂

  @zelenaesmolda @sudylichozrout tedy dámy, společné nemáme lautr nic , možná tendenci rypnout do vosiho hnízda a občas smysl pro humor. Zelené se vyhybam - jsi na mě moc ostrá, ale pošlu Ti med a budeš sladkoostra a to už dám 😎 Nicméně, která jste si to užívala víc? Mam za to, že některé diskuze by si zasloužily vlastní vlákno pro určité lidí 😂😂😂😂😂

  sister05
  Zpráva byla změněna    21. lis 2019    

  Když jsem rozbalili balíček od @michalelka, první reakce byla (admini prominou) : " no ty vole, co to jeeeee?" A pak jsem se začala chlamat 😂😂😂😂na velikosti fakt nezáleží, ale stejně jsem měla menší odhady 😍😍 ještě měsíc počkáme a uvidíme,co na to Týna 👍❤😘 Moc děkuji. Jo a využití už by měl, dobrý,ne 😂😂😂

  Přišel velký balík do zasilkovny. Vykoukal z něj výhra od @gapet 😍😍😍😍
  Moc děkuji,taška je nádherná, prostorná a i s kapsickou 👍😍😍😍😍 a ty drobné dárečky okolo....ty jo...andílek už má své místo u ostatních ❤❤❤❤ moc děkuji,opravdu moc 😘😘😘😘

  sister05
  Zpráva byla změněna    21. lis 2019    

  Dnešní plán- propočítat milostivé slečně baštu tak, aby se v pohodě šlo na 12.40 plavat. Realita? Naposledy bastila ve 3:30 a vzhůru je od 7:00. Sunar do ní nedokážu dostat. No, možná bych měla zkusit rum nebo vodku. Chápu,že chuť k jídlu to nepodpoří, ale mě to bude sumak 😎

  sister05
  Zpráva byla změněna    18. lis 2019    

  Máte pocit špinavého nosu? Pořiďte si výhodně Kristýnu - univerzální čistič. Je ve formě malého miminka. Stačí se naklonit a je to- přitáhne si váš obličej k sobě,kousne a oblize nos zvenku. Dále je i možný program vlhké čištění jazykem zevnitř. Programovat nelze, programovací jazyk stroje ještě nebyl vynalezen. Reaguje na vyskani. Dobíjí se lahví sunaru
  Jsou možné i sunarove zábaly. Je dokázáno,že pleť po teplem obkladu z natraveneho Sunaru je hebci, lepkavější a smradlavejsi 👍👌

  Charitativní aukce:
  @m.e.l zase prudis? Budu týden bez vody a chleba a asi i sexu 😥😥😥 to poslední vadí nejvíc
  @rebe nedejdeme se 😂😂😂😂

  Příkrmy. Včera jsem rozmrazila kus mrkve a uvařila, rozmixovala. Snědla asi lžičku a vztekala se,kroutila,nechtěla. Buď to bylo mrkví,nebo tchýní 😎😂 Dnes jsem otevřela dýni od Hippu, snědla deset lžiček, tvářila se jako v, jedla nevím co, ani to moc neplivala. Teď vypadá,že by si dala ještě. A má kecavou. To tam stopro dali vodku nebo marijanu. Jinak nevím. Taky sem tu dýní ochutnala a větší hnus jsem asi nejedla. Jo,pravda,jedla. Neslanou br kaši😎

  sister05
  Zpráva byla změněna    14. lis 2019    

  Tyy wogo, v rádiu hlásí náledí,sníh. Tady lítají fotky se sněhem. Jen u nás nic. Asi žiju ve špatné části Republiky. +5st a jdem se koupat? 😎 Možná,když hodně prezenu, bude dnes pršet. Zase. Njn, Přerov

  sister05
  Zpráva byla změněna    13. lis 2019    

  Dnes dorazil úžasný balíček od @verval z aukce. Joo,holky,pech pro vás,že jsem ho vydražila já. 😍😍😍😍😍 Rozhodně se nehodlám dělit 😎
  #drazba @helulela

  Chtěla bych jet se starší dcerou na zájezd do Paříže. Představuji si odjezd pátek večer ( nebo odlet) a návrat v neděli. Chtěla bych v tom víkendu mít zahrnuto pár nej míst a návštěvu Disneylandu. Samozřejmě s průvodcem. Máte někdo zkušenosti?

  Jsem bohatá, heč. Mam to potvrzené z úřadu práce. Zamítli mi porodné. Už zase 😂😂😂😂😂😂 možná kdybych šla do třetího v době RD a bez chlapa,tak b se to změnilo. 😂😂😂😂 Nu co, je dobré vědět,že máme na všechno co chceme. Hlavně že to mám se stemplem 😂😂😂😂😂😂😂

  To se se mnou o ně vážně nechcete nikdo fackovat? 😢 https://www.modrykonik.cz/group/4603/15-latkove...