icon

Záhadní muži. Přispějte názorem

avatar
kyri
29. led 2008

ahoj baby,
tohle téma, ač by se mohlo z názvu zdát, není o tom, že bych potkala záhadnýho chlapa, okouzlujícího neznámého a neviděného, nepoznaného, ale o tom, jak jsem včera skládala prádlo 😀

... a bylo mi záhadou, jak to, že v prádle mého drahého je za cca 10 dní mnoho párů použitých, a poté vypraných, ponožek (cca 12), ale jenom dvoje slipy 😅
😀 😀 😀

tak jsem si říkala - kam se poděly ty ostatní ?? 😅 😅
(ani se mi moc nechce uvažovat, že by existovala ještě nějaká další možnost 😉)

tak mě napadlo založit tohle téma, a psát sem záhady a taje, které nás potkávají v soužití s našimi drahými partnery, a nad nimiž naše ženské vědění a smýšlení jen nevěřícně a užasle kroutí hlavou 😀 😉 😉

tak pište,
jsem děsně zvědavá, jaký další záhady dokáží muži vyrobit 😉 😀

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 1195 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Ztráta lichých ponožek a nekonzistentní zacházení s prádlem (ponožky, trenýrky, trička) jsou v sdílených domácnostech běžný problém; praktická řešení z diskuse zahrnují pořízení více stejných párů spodního prádla, používání speciálního pytlíku na ponožky a vymezit pevné místo pro špinavé prádlo (koš nebo odkládací polička).
  • Konkrétní organizační opatření z praxe jsou: naučit partnera prát si drobné prádlo ručně denně, pořídit koš na prádlo do ložnice nebo odkládací poličku pro liché ponožky a před vhozením do pračky protřepávat trenýrky, aby neopětovaly „připojené“ ponožky.
  • Řešení pro staré nebo díravé kusy v domácnosti zahrnují systém postupného vyřazování a darování do charitativních kontejnerů, nebo cílené rozstříhání díravého prádla pro použití jako hadry.


Q: Jak zabránit ztrátě ponožek v pračce?
A: V diskusi se doporučoval „spešl pytlík na ponožky“ do pračky jako produktová volba, ale jedna účastnice uvedla, že i přesto se ponožky ztrácely (johanda).

Q: Pomůže koupit více spodního prádla proti častému praní?
A: Ano; několikrát zaznělo doporučení nakoupit větší množství spodního prádla a „minimálně tři stejné páry ponožek“, aby liché kusy méně vadily (len, haluskacz).

Q: Co dělat s děravým nebo „už starým“ oblečením, které partner nechce vyhodit?
A: Možnosti z diskuse: rozstříhat díravé trenky a použít je jako utěrky (zzuz), dávat vyřazené kusy do samostatné místnosti či šuplíku půl roku a pak je darovat do charity nebo vhodit do kontejneru na dobročinné účely (katka27, ikke).

Q: Jak zorganizovat domácí prádlo, aby se snížil chaos (ponožky po bytě, mokré věci na vysychání atd.)?
A: Účastnice popisovaly praktiky jako pořízení koše na prádlo do ložnice, zavedení odkládací poličky pro liché ponožky, pravidlo „co není v koši, neperu“ a používání susáku s kolíčky; také radily před vhozením do pračky protřepávat trenýrky, aby se v nich neschovávaly ponožky (atreides, herminka, lucianka, musilka).

Q: Funguje naučit partnera prát si ponožky a spodní prádlo sám?
A: Ano; jedna uživatelka uvedla, že svého partnera naučila prát si ponožky a trenýrky ručně denně, čímž se snížila kumulace drobného prádla v koši (gedren).

Q: Jaký je jednoduchý trik proti lichým ponožkám, který účastnice používají?
A: Některé uživatelky kupují několik stejných párů ponožek nebo minimálně tři stejné páry, aby výskyt lichých kusů méně vadil; jiná strategie je vyhradit „oddělené místo“ na liché ponožky, kam se ukládají na dořešení (len, kyri).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Ztráta lichých ponožek a chaotické odkládání oblečení jsou běžný a často opakovaný problém v partnerských domácnostech.
  • Praktická opatření, která se osvědčila, jsou: pořídit více stejných párů spodního prádla, mít koš na prádlo v ložnici, používat pytlík na ponožky a vymezit pravidla pro ukládání prádla (např. „co není v koši, neperu“).


Sporné názory

  • Některé účastnice prosazují radikální vyřazení starého či díravého prádla (vyhození nebo rozstříhání), zatímco jiné preferují uschování a postupné darování, protože partneri trvají na tom, že „ještě poslouží“.


Otevřené otázky

  • Kam přesně a proč se ponožky ztrácejí (pračka, kapsy, práce, sušák, nebo „ponožkový zloděj“ v domácnosti)?
  • Jak nejefektivněji prosadit domácí pravidla (např. „co není v koši, neperu“) bez dlouhodobých konfliktů?


Zmíněné značky a firmy

Baumax, Kutila, modrymercedes.cz, Versace, Ford Ka, ABBA

Zmíněné produkty a metody

spešl pytlík na ponožky, susák na prádlo s kolíčky, koš na prádlo do ložnice, odkládací polička pro liché ponožky, nakoupit minimálně tři stejné páry ponožek, prát drobné prádlo ručně denně, pravidlo „co není v koši, neperu“, protřepávat trenýrky před praním, rozstříhat díravé prádlo na hadry, darovací kontejnery na oblečení

Místa a osoby

Lyon, Drážďany, Moritzburg, Enschede, Praha, Václavské náměstí

Strana
avatar
many
29. led 2008

třeba nosí slipy 3 nebo 4 dny ty samý 😉 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
musilka
29. led 2008

kyri 😀 😀 😀
já zase pozoruju ponožkovýho zloděje protože vždycky z pračky vytáhnu lichej počet ponožek a ta jedna se nikdy nenajde 😒 😅

avatar
kyri
autor
29. led 2008

no, to je právě ta "další možnost", o který se mi ani nechtělo přemejšlet 😀 😀 😀

avatar
musilka
29. led 2008

můj chlap hrál hokej a nosil mi po půl roce na vyprání úplně tvrdý ponožky chuťovka největší 😝

avatar
mirka414
29. led 2008

Brrrrrrrrr fuuuj 😀 ako je mozne ,ze ja perem do tyzdna aj 10slipov?lebo ten moj je ako medvedik cistotny a niekedy ked pride sa z prace domov naobedovat tak si aj prezlecie slipy...ale inak je v poriadku 😀

avatar
kyri
autor
29. led 2008

předchozí odpověď byla pro many 😉

musilka: 😀 😀 jj, to je taky good - už mám v prádelně odkládací poličku pro lichý ponožky docela vrchovatou, ale jenom málokdy se povede, že se nakonec nějaký ten pár znovu setká 😀 😉 😕
(třeba si ty fusekle mezi sebou pučujou v práci, nebo co? 😀 )

avatar
alcatko.j
29. led 2008

kyri 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jdu zauvazovat 😅

avatar
kyri
autor
29. led 2008

mirka: no, to je mazec, třeba omylem hází do špíny i ty čistý 😀

avatar
gedren
29. led 2008

Ja jsem svyho teda naucila prat si ponozky a trenyrky denne v ruce, stejne jako si peru pradlo ja. Takze akorat kdyz je linej, tak se mi nakumuluje v kosi halda drobneho pradla ;)

Ale ma zajimavej system v dzinach. Zatimco ja nosim jedny dziny na ven, jednu sukni na doma, k tomu jedno a to samy tricko, a cas od casu proste neco z toho vyperu a vymenim za jinej kus, tak on ma permanentne rozhnojenejch asi 5 dzin a 10 tricek a nutne to vsechno musi mit rozhnojeny a ma v tom uzasnej system, jakoze co je na doma, co na ven, co na behani (behat jde tak jednou do roka..?), co je "spinavy, ale jeste dobry", a kdyz mu teda ty nejhorsi veci seberu a vyperu, tak hned rozhnoji naraz dalsi tri tricka a dvoje kalhoty, aby byl na plnym poctu 🙂 A taky jeho celkovej pocet dzin je zajimavej, protoze vzdycky zacne silet, ze nema co na sebe, ja mu reknu, ze ma prece plnou skrin dzin, on ze ale tyhle jsou moc vysisovany, tyhle maj roztrhnaou kapsu, tyhle novavici, ja na to "fajn, tak je vyhodime a koupime novy", a on zas ze ne, ze jako na vyhozeni jeste nejsou, akorat uz nejsou na ven (do prace), takze ma asi patery dziny "na doma" a jedny pouzitelny na ven ;)

avatar
zuzidr
29. led 2008

týždeň som chodila po spálni,čuchala,vonala,vetrala,hladala či mi niekde niečo nespadlo,čo by mohlo neskutočne smrdeť,a potoooom som to objavila 😠 😠 prepotené ponožky,ktoré sa kvasili 3hodiny v botaskách pri tenise,sa "omylom"strčili za postel 😀 😀

avatar
sisstin
29. led 2008

hm..ženský..ten můj si skládá trenky a ponožky do komínků 🤐 🤐 🤐 když něco věší na ramínko..tak to z jedný i z druhý strany musí přesně sedět na cm 🤐 atd. 🤐

avatar
majmuna
29. led 2008

Jeden nas kamarad mel srajdu a kdyz zjistil ze na WC neni papir utrel se slipama a nechal je za nadrzkou 😀Domu dorazil na ostro..... Kyri kdo vi treba je zahada vyresena 😀

avatar
kyri
autor
29. led 2008

musil: ty tvrdý fusekle, to je mazec, to jsem občas zažívala i s dětičkama na táborech a jejich fusekličkama 😀 😀 😝

avatar
ukana
29. led 2008

super tema
tiez mam doma zvlastne stvorenie, ktore nevidi a neciti smradlave ponozky naprostred obyvacky a s kludom Anglicana ich este aj prekroci 😠 😠 😠
alebo v noci zozerie posledne koliecko salamy a neuvedomi si, ze ten prazdny papier je v chladnicke uz zbytocny 🙄

a este jedna zahada: ma asi v ruke magnet a dialkove ovladanie na TV sa mu neda odtrhnut od ruky a vypadne mu jedine samo, ked manzel na gauci zaspi 🙄

avatar
bihan
29. led 2008

kyri, ja mám doma tiež takého záhadného muža 😅

avatar
musilka
29. led 2008

kyri no tu práci bych vyloučila pracujeme ve stejný budově a myslím že bych poznala jeho ponožky na jiný noze 😀 jo a taky má na všech novejch tričkách po půl roce dirku za krkem. Podle mě je to špatným způsobem svlíkání těch triček a mikin ale on tvrdí že za krkem je ten materiál míň kvalitní a prošoupe se 😒 😀 😀 😀

avatar
mirka414
29. led 2008

kyri on sa boji asi ze sa mu zapari ritka 😀 ked si jeden den necha slipi cely den... 😵 u neho su prasiatka jeho kolegovia 😠 s mikrovlnky v praci stekaju cencule jedla az kym to moj neumyje 😠

avatar
len
29. led 2008

Gedren, ten můj má asi troje kalhoty k ohni... A to určitě nejsme žádní trampové 😉 Takže když mi na horách přinesl ukázat deseticentimetrovou skobu na zadku, že když "se" na to našije záplata, budou to bezva kalhoty k ohni, letěly do koše... Paradoxně, když kámoš slavil narozeniny a byl tam oheň a grilovalo se prase, drahý přišel ve dva měsíce starých kalhotech. Které následně zamastil od prasete tak, že už nejdou vyprat, a vyrobil tak další kalhoty k ohni 🙄

avatar
majmuna
29. led 2008

Holky ja zas nesnasim to ze mi neustale nechava ponozky naruby...proste je stahne za vrsek a obrati....zarekla jsem se a do sneku si je tridi sam 😀 Jinak lichejch mame taky hromadu...treba je tajne zere 😀

avatar
kyri
autor
29. led 2008

majmuna: 😝 😝 😝 nenííííí!
(ten můj huláká z wc do prostoru, že došel papír 😀 )

avatar
sisstin
29. led 2008

😅 😅 😅 😅 😅 kalhoty k ohni 😅 😅 😅 😅 😅 já umřu 😅 😅 😅 😅 😅 😅

avatar
alcatko.j
29. led 2008

len 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
pirlenka
29. led 2008

Záhada lichých ponožek je i u nás. Nechápu, že moje jsou vždycky ok 😉 🙂

avatar
kyri
autor
29. led 2008

ukana: 😀 😀 uplně se mi to animuje v hlavě, jak to čtu 😀 😀

avatar
musilka
29. led 2008

já když dám manžovi pověsit jednou za čas prádlo tak nepoužívá kolíčky. Prostě pro něj neexistujou. Trička přehne přes šňůru a vůbec mu nedochází že tím se na nich vytlačí čára a ta pak jde blbě vyžehlit.... 😠

avatar
majmuna
29. led 2008

Taky se mi objevil posmrkanej kapesnik na topeni...s tim ze mu z nosu tekla jen voda 😝 😀 Myslim ze uz se to vickrat nestane....bych blila ....jinak je poradnej a prase taky neni 😀

Len 😀 😀 😀

avatar
kyri
autor
29. led 2008

len: 😀 😀 😀
fakt dobrý 😀 😀 😀 se popadám za svý vytahaný vrásčitý břuch!

majmuna: jo, tak ponožky do kuliček znám taky 😝

avatar
sisstin
29. led 2008

ženský..furt lepší, než když musí umejt každej hrneček, co se válí na stole...furt vařit...furt se starat o domácnost...já jsem děsný prase..a jeho zvyky mě iritujou 😅

avatar
maso
29. led 2008

Vyborna tema 😀
Podobny problem mame s ponozkami aj my a dobre boli aj tie nohavice k ohnu 😀 😀 😀
Moj manzel ma zase niektore svoje oblubene kusky oblecenia, ktore mu nesmiem vyhodit, aj ked su uz derave ako sito 😀 neznasam to 😠 a niekedy mu nieco aj tak vyhodim 😉

avatar
majmuna
29. led 2008

MUsilka na susak sice kolicky nepouziva ale vecne mi vesi prehnutim trika v miste ramen aby proschla i v podpazi....samozrejme je hezky napne aby se nemuselo zehlit...no a ja do ulic vyrazim jak ragbista 😠

Strana