Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nárok na mateřskou - kolik předtím musím odpracovat?

nonfood
19. pro 2018

Dobrý den maminky, chci se zeptat na nárok na mateřskou, jsem dnes v 5tydnu a slyšela jsem že musím mít odpracovaných rok, rok mám odpracovaný ale za 2017- 3mesic za 2018 11mesicu,chci se zeptat skončila jsem v práci před měsícem, teď pochybuji že mě někde vezmou na hpp když jsem tehotna, teď jsem na úřadu práce, někde jsem si četla že musím pracovat 6mesicu před porodem prosím o radu, a čeho se mi bude počítat magrska termín porodu budu mít někdy na konci srpna 2019

lenoulinkaa
19. pro 2018

@nonfood mateřská se počítá z posledního zaměstnání. Buďto tam budeš při nástupu na PPM zaměstnaná nebo budeš v ochranné lhůtě. V tuhle chvíli, když nejsi zaměstnaná, tak máš smůlu.

nonfood
autor
19. pro 2018

@lenoulinkaa mám to chápat tak že v těhotenství nebudu mít peníze žádné, nebo po dobu po porodu nebudu mít žádné peníze

lenoulinkaa
19. pro 2018

@nonfood pokud budeš na ÚP, tak budeš mít podporu v nezaměstnanosti po určité měsíce, pak asi na sociálních dávkách. PPM se vyplácí zaměstnaným nebo v ochranné lhůtě. Od porodu si pak můžeš požádat o rodičovský příspěvek.

jaja01k
19. pro 2018

Pokud nebudeš zaměstnaná, musela bys nastoupit na mateřskou do 180 dnů od skončení pracovního poměru. Což ti nejspíš nevyjde.
Od narození dítěte budeš mít nárok na rodičovský příspěvek.

nonfood
autor
19. pro 2018

@jaja01k děkuji mnohokrát za cenné rady, ještě jsem se chtěla zaptat jsem teď na úřadu práce beru podporu, nevíte jak dlouho ji budu moc brát, co když nahlásím, že jsem těhotná nevýhodi mě z úřadu práce.

lenoulinkaa
19. pro 2018

@nonfood pro těhotenství se z úřadu práce nevyhazuje.

j.a.n.i
19. pro 2018

@nonfood podpora je 5 mesicu.

nonfood
autor
19. pro 2018

@lenoulinkaa chci se ještě zeptat myslíte že má cenu si hledat práci na ten Pul rok když že vstupní prohlídky zjistí že jsem těhotná. Nebo něco brigatne si najít což si mi nebude počítat.

lenoulinkaa
19. pro 2018

@nonfood do práce se berou i těhotný.. ta zaměstnankyně by měla mít význam. Ne se "nechat" zaměstnat - chodit chvíli do práce a pak jít na nemocenskou. Za to se může končit pracovní poměr ve zkušební době. Na druhou stranu pak je alespoň nemocenská, pokud by nevyšla PPM.

Sem začni psát odpověď...

Odešli