Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kojenecké potřeby - co vše budu potřebovat?

skatules
20. zář 2018

Dobrý den čekám první miminko a možná jsem jojo ale úplně nerozumím pojmu kojenecké potřeby co do toho všechno patří prosím poradíte mi 🙂 vím že dudlík ale zbytek vůbec nevím, a co všechno budu s těch potřeb potřebovat ? Děkuji moc za odpověď 🙂

maxulinka
20. zář 2018

@skatules Tipuju, že tam patří třeba plenky, ubrousky, nějaká ta kosmetika pro miminko, klidně tam může být i oblečení, bryndak, látkové pleny, třeba třeba i deka, vanička na koupání, atp. Kde ses s tim pojmem setkala?

skatules
autor
20. zář 2018

@maxulinka právě v základní vybavičce pro miminko všechno je tam vypsání jen ne ty kojenecké potřeby jinak moc děkuji za odpověď 🙂

maxulinka
20. zář 2018

@skatules Není zač. Ještě mě napadl teploměr a odsavacka na sopel, lepší je ta na vysavač. Pak uvidíš, jestli budeš kojit, podle toho bych pak kupovala ostatní věci, jako lahev, odsavacku mléka, atd.

skatules
autor
20. zář 2018

@maxulinka aha už tomu začínám rozumět děkuji moc 🙂

katkapavlik
20. zář 2018

ahoj mi máme doma
pleny jednorázové
pleny latkové na odkrknutí a pod hlavu na spaní
navlhčéné ubrousky
krém na opruzeniny
vatičky
tamponky
borova voda
dezinfekce na pupík
krém na prdiky
rek rourka
teploměr
odsávačka na visavač
vanička teploměr sprch gel olejíček nůžky na nehty teploměr do vany osuška 2ks hřebinek podložku do vany molitanová
nekojim tak lahve mléko čaj kapky na prdy laktobacilky prostředek na vymýváni lahví štětku dávkovač mleka na cestytermosku navodu termoobal na láhev
přebalovaci podložku na cesty + pleny krem
mořská voda do nosu
😨 důležité čolady pro maminku na nervy 😲 budou se hodit

skatules
autor
20. zář 2018

@katkapavlik děkuji moc něco už mám a něco teda ještě dokoupim už tomu začínám víc rozumět 😀

katkapavlik
20. zář 2018

@skatules maličkost za mne ještě videochůvička super věc nechám prcka spát venku v pergole a mohu doma v klidu vařit

bartakova_veronika
20. zář 2018

nechápu jak plno lidí může upřednostňovat odsávačku na vysavač ... za mě velká hovadina a chudák děti .. nejlepší odsávačka klasická ... snad každý člověk udýchá nadechnutí a vysát to ústy ... úplně se mi ježí chlupy na rukou když to vidím jak všude radí odsávačku nejlépe na vysavač ... pak se akorát tak ty děti toho vysavače budou bát .... a ještě jim to může způsobit problémy a také odsát i to co nemá .. jednou jsem odsávala ústy a odsávala i trochu krev takže jsem hned přestala .. u vysavače je to podle mě rychlý a nedá se zaregistrovat ...

aktakd
20. zář 2018

@bartakova_veronika Odsavacka na vysavac je super. Je to dost rychly proces, jedna se o nekolik vterin. Nez se syn vzpamatuje, je po vsem. Strach z vysavace to v nem rozhodne nevyvolalo. A pokud bych zacla odsavat krev uvidim to. Zkousela jste ji? S manzelem jsme to zkouseli na sobe a pohoda. Za nas urcite doporucujeme.

bekyc
20. zář 2018

@bartakova_veronika Viděla jste někdy vysávání odsávačkou na vysavač v procesu? Jestli jo, tak byste tohle nemohla říct. Snad každý rodič to nejdřív zkusil na sobě a opravdu tam není skoro žádný tah, pokud dáte vysavač na minimum. Za mě velmi efektivní a to jsem vyzkoušela balonkovou i klasickou. Nedám na ni dopustit.

bartakova_veronika
20. zář 2018

@bekyc
@aktakd
každý to má jinak 🙂 ano viděla jsem vysávání odsávačkou na vysavač v procesu a proto to odsuzuji, ale každého názor 🙂 u mě v okolí všichni přešli z odsávačky na vysavač na klasickou odsávačku .. je to šetrné dle mého názoru ... malou už 11 měsíců odsávám klasickou odsávačkou a bez problému, rozhodně je to pro ní lepší než na vysavač ... každý kdo koupil tak raději zahodil a vyhozené peníze ... dokonce lékaři odsávání odsávačkou nedoporučují - pouze v nutných případech což i já absolvuji 🙂 pokud je to možné neodsávám vůbec a pokud je potřeba tak odsaji ústy a je to 🙂

bekyc
20. zář 2018

@bartakova_veronika Pokud vám to tak vyhovuje, ok, ale nedělejte z toho zas takový horor, dnes už je to běžné, v mém okolí tedy a od žádného doktora jsem neslyšela, že by to bylo špatné. Nevěřím, že každý kdo koupil, tak vyhodil a ani od jednoho doktora jsem toto tedy neslyšela. Vloni jsem se snažila také odsávat co nejméně a nezasahovat, ale potom co jsme kvůli rýmě byli na orl, nám naopak dva doktoři doporučili odsávat a nejlépe tou na vysavač.

hanka_12345
20. zář 2018

@bartakova_veronika hm, no a co kdyz je dite vetsi a tak moc se mu to nelibi ze vas tam nenech to strcit ani kdyz je ten vysavac vyply..to pak tim rucnim nevysajete absolutne nic protoze nez se stihnete nadechnout, dite mlati hlavou a samozrejme je to hned venku....takhle zapnete vysavac, na vterinku to tam strcite a je hotovo...dite to ani nestihne

bartakova_veronika
20. zář 2018

@hanka_12345 moje dítě je sice větší a nelíbí se jí to ale vždy se podaří odsát bez problému ... hraje se s hadičkami a já odsávám ... a vlastně ani teď nějak v těch 11 měsíců nepotřebujeme odsávačku .. ona to sama "vysmrká" a naše dětská lékařka nám právě vůbec jakékoliv odsávání nedoporučuje a i článek který nám dala to tam je napsané .. odsávám jen v nutných případech a nejsem jediná 🙂

bartakova_veronika
20. zář 2018

@bekyc já znám plno co zbytečně koupili a potom nevyužili ... třeba sousedka koupila odsávačku na vysavač a jestli vyzkoušela 3x a nebyla spokojená takže to dala raději stranou ... hlavně ty odsávačky na vysavač jsou fakt dost předražené kdežto klasická stojí 49 kč a máte to na dlouho ... já osobně už jí používám 11 měsíců pořád jednu a tu samou .. ale je fakt že odsávám minimálně ... teď má třeba rýmu ze zoubků a neodsávám .. jde to samo ven ... má sice plný nosánek ale umí to jak jsem již psala "vysmrkat"

bekyc
20. zář 2018

Já používám dva roky pořád tu na vysavač za 200 :D Ale to máte jedno. Máme jiný názor. Za mě odsávačka na vysavač super věc, pro zakladatelku tip, že se toho nemusí bát a mozek tím dítěti fakt nevysaje.

bayt
20. zář 2018

@skatules Tak za mě to hlavní byl šátek/nosítko a videochůvička. Fajn byly na zimu teplé věci z prachového peří nebo jehněčí vlny. Nikdy nikam nejezdím bez dětských léků proti horečce, teploměru a odsávačky. Odsávačku na vysavač neuznávám, podle mě to zbytečně děsí dítě, je to hlučné, na cesty si to člověk nevezme. Máme elektrickou a je stejně účinná jako ta na vysavač, samozřejmě ale dražší.

bayt
20. zář 2018

@bekyc mě třeba zaujalo, že ty odsávačky na vysavač se v západních zemích nějak neprodávají...

bartakova_veronika
20. zář 2018

@bayt jsem stejneho nazoru a odsavacku na vysavac opravdu clovek na cesty sebou nevezme

bartakova_veronika
20. zář 2018

@bekyc a jak to delate na cestach? To tahate sebou vysavac? 😀

bartakova_veronika
20. zář 2018

Jeste podotknu pokud diteti trapi reflux a blinkaji gejzirem a jde to i nosem tak nejrychlejsi po ruce je prave klaaicka odsavacka nez vyndavat vysavac, strcit do zasuvky a potom odavat. To se to dite za tu chvili muze udusit. Znam ze sve zkusenosti kdy jdem potrebovala rychle po ruce odsavacku abych ji mleko z nosu co nejrychleji odsala

skatules
autor
21. zář 2018

@katkapavlik bydlíme v bytě ale jezdíme na barák tak na ten barák jsem přemýšlela že si ji taky koupím 🙂 můžu se zeptat jakou značku máte ?

skatules
autor
21. zář 2018

My teda budeme mít odsávačku i na vysavač i normální máme to po sestřenici takže zadarmo tak pak uvidím co bude vyhovovat děkuji za oba názory na ně vyskouším a uvidím 🙂

bekyc
21. zář 2018

@bartakova_veronika Kde nemají vysavač, beru s sebou tu balonkovou, jako zálohu, ale ještě jsme to nikdy nepotřebovali. Letos pod stanem měl rýmu, ale naučil se tam aspoň smrkat. Kdybych cestovala hodně do míst, kde není možnost vysavače asi bych pořídila elektrickou. Zatím to ale nebylo potřeba.
@bayt U mě se západ nerovná ve všem lepší, super a napřed. Já jsem ráda, že ji tu můžu používat. 🙂

hanka_12345
21. zář 2018

@skatules ja jsem kupovala v lekarne, nevim nazev ale na krabicce je holcicka s culickama..nanky baby nosatko nebo tka neco...ono je to asi jedno to bude vsecko stejny je to jen plast trubicka a hadicka

bayt
21. zář 2018

@bekyc Tak to u mě taky ne, ale je to minimálně podezřelé, ne? Zejména, když se jedná o zboží, které se běžně zakupuje v lékárně.

skatules
autor
21. zář 2018

@hanka_12345 já chtěla vědět chuvicku ale nevadí i tak děkuji 😁🙂

jenny91
21. zář 2018

@skatules Doporučuju mrknout do starších diskuzí: https://www.modrykonik.cz/forum/category/zaklad...

bartakova_veronika
21. zář 2018

@skatules chůvička je dobrá věc .. taky máme pořízeno a používáme téměř co se malá narodila ... tedy pokud pominut 3 týdny v porodnici a měsíc sní v pokojíčku ... během dne ale tam spávala sama a teď někdy od 3 - 4 měsíce úplně sama celou noc takže u nás je potřeba hodně .. na chůvičce záleží jaké máte priorita ... nám stačila klasická bez obrazovky a jsme s ní naprosto spokojeni .... je také potřeba se dívat na to kolik má dosah metrů - my jsme sháněla s větším dosahem protože bereme i na chatu kde je potřeba delší rozsah signálu a další jiné priorita 🙂

hanka_12345
21. zář 2018

@skatules aha 😂jsem prehlidla