Aniball. Zkoušely jste? 🙂

matulka93
25. dub 2016

Máte některá zkušenost? 🙂 stojí to zato?

Popis Aniballu: Aniball je zdravotnická pomůcka na porod, která na úplném začátku slouží k tomu, aby žena objevila své pánevní dno, jeho sílu a pochopila, na jakém principu funguje. Aniball slouží k předporodní přípravě a regeneraci svalstva po porodu. Je určená k procvičování svalstva pánevního dna, přípravě porodních cest a zpevnění svalstva pánevního dna po porodu. Patří mezi efektivní pomůcky na posílení pánevního dna pro ženy trpící inkontinencí.
http://www.aniball.cz/

matulka93
autor
25. dub 2016

@lenjii jé děkuji 🙂

little_talker
25. dub 2016

Syn narozený v únoru 3160g 50cm, obvod hlavičky 35cm, já prvorodička se 158cm a úzkou pánví a jsem bez jediného škrábance. Měla jsem nacvičeno 34cm, malý byl na tři zatlačení během dvou kontrakcí, takže druhá doba porodní trvala tři minuty. Za mě určitě ano 😉

nugetka20
25. dub 2016

Mohla bych se zeptat, kdy jste začaly cvičit? Já dnes zkusila poprvé - 34. týden - na první pokus 21cm, na druhý 18cm .... Kamarádka mě straší, že mám začít co nejdřív, že když půjde klučík předčasně, abych měla rezervu - ale přijde mi, že jsem ještě hodně úzká, nebo jak to říct :( tak nevím....

little_talker
25. dub 2016

Já začala ve 35tt, napoprvé 20 cm a postupně jsem přidávala, taky mě strašili, že mi budou vyvolávat dřív a nakonec tři dny před termínem, takže jsem poslední dva týdny už jen udržovala, takže bych klidně začala později, 34tt je ještě brzy.

monie2
25. dub 2016

Mě moje doktorka ve čtvrtek krásně sejmula, prý cvičte si jak chcete, ublížit to neublíží, ale počítejte s tím, že jak prvorodičku vás stejně nastřihnou 😕 tak mi trochu vzala "vítr z placet" 😎

rousse
25. dub 2016

@monie2 To je teda profesionální přístup! Tyjo to je síla. Já jsem byla prvorodička a dala jsem míry 4 kg, 54 cm bez nástřihu - celkově jen pár stehů venku, žádné vnitřní šití, tak že to paní doktorce vzkazuju🙂 Jinak jsem aniball necvičila - uvažovala jsem o něm, ale od 30. týdne jsem ležela s nohama nahoře, strašili s předčasným porodem, tak se mi do toho něchtělo vrážet peníze, když to vypadalo, že to ani nestihnu vybalit. Kamarádka cvičila, a dala chlapečka 4500g bez nástřihu (také prvorodička) a za 2 hoďky byl venku 😎 takže cvičte v rytme a na doktorku nedejte 😎

naomi6
25. dub 2016

@monie2 Já jsem s anibalem necvičila, hráz jsem si zkoušela masírovat jednou, ale bylo mi to nepříjemné- podle mého gynekologa je to stejně zbytečné. Většina žen prý nastřižená není. Myslím, že říkal dokonce 8 z 10 žen není nastřiženo, což mi přijde teda super. Nebyla jsem nastřižena ani při jednom porodu, poranění minimální. U dcerky 3 stehy a u syna nic 😉. Držím palce všem

siiia
25. dub 2016

ahojky, já nacvičila 30cm, začala jsem ve 35.tt na 18cm a 2 týdny před porodem jsem už vůbec necvičila, dcera vážila 3500g a měřila 51cm, obvod hlavičky měla 34cm a prolítla mnou jak hruška na 2 lehké zatlačení, neměla jsem vůbec žádné poranění... není nad to po porodu pak normálně hned fungovat, maminek okolo mne na šestinedělí mi bylo líto, většinou nevěděly ani jak pořádně bez bolesti sedět a nakojit miminko u toho... za mne cvičit, cvičit a cvičit, je to skvělá investice. Jinak jsem si to připsala do porodního plánu, že odmítám nástřih (pouze v případě, že by malá musela hodně rychle ven nebo jiné komplikace), ale jinak, že jsem cvičila s pomůckou na hráz a ráda bych to zkusila bez nástřihu, na boxu mi PA přikývla, že s ničím není problém a opravdu to šlo 🙂 doktorka pak byla zklamaná, že ji není vůbec potřeba, ale s úsměvem 🙂 držím palečky

kika_21
25. dub 2016

Nezkoušela, absolvovala jsem porod s nástřihem i bez nástřihu, hojení nástřihu bylo rychlejší, ale vesměs nebyl rozdíl.Nástřih nebolel, nikdy jsem to neřešila, je to dle mého to nejmenší při porodu.

nugetka20
25. dub 2016

Děkuju za odpovědi. Ještě bych s chtěla zeptat, jak nejlíp s ním "dovnitř".... asi jsem levá, ale lehce nafouknutej moc nejde, normálně nafouknutej nejde a splasknutej dost blbě :( A taky jak dokážete odhadnout, kolik stisknutí je kolik cm? Mě přijde, že když je uvnitř, že jako pohoda, ale pak najednou zjistím, že je asi moc velkej, tak jsem ufoukla.... no, na první pokus jsem se bála, abych se ještě nějak nenatrhla doma sama :(

karlajasmine
25. dub 2016

@monie2 Hmm co to je za ''doktorku''? :D Ja jako prvorodicka porodila kluka s obvodem hlavy 38cm na 3 kontrakce, 4 minuty, bez nastrihu, bez poraneni... totalni pohoda. Rozhodne me nikdo preventivne nestrihal...to je nesmysl.

siiia
25. dub 2016

@nugetka20 já cvičila tak, že jsem ho vyfouklej zavedla dovnitř, přidržovala rukama a začala počítat kolikrát jsem nafoukla a druhý den jsem zkoušela přidat 1-2 nafouknutí navíc... ve chvíli, kdy už jsem balonek v sobě cítila hodně (nikdy nefoukej ale do bolesti), tak jsem ho tak nechala v sobě třeba 5 minut, aby se ty cesty tam dobře roztáhly, po pár minutách už ho moc necítíš, tak jsem ho zkoušela vytlačovat a jak bude kousek z tebe venku a ucítíš ho že to bude ta nejnafouklejší část balonku, tak ho zase takhle přidrž na 1-2 minuty, tím jsem si zase natahovala takhle tu hráz, ale pořád ten balonek drž, ze začátku by z tebe vylítl a ke konci zase bude až tak velký, že tě při vylítnutí mohl poranit... a takhle jsem to cvičila každý večer a 2x po sobě, celé cvičení mi zabralo cca 10 minut, ovšem ke konci kdy už jsem přifukovala třeba 52x už to trvalo, protože jsem musela co 15 nafuku prodýchávat ty zvyšujícíc se tlaky vevnitř 🙂

siiia
25. dub 2016

@monie2 můj gynekolog, když viděl mou pipku na kontrole po šestinedělí, tak prohlásil, že by to dal jako povinné cvičení všem těhulím.. moje kolegyně rodila o 3 měsíce dříve a musí na plastiku, 4 měsíce nemohla pořádně sedět, rána se ji špatně hojila, byla to 2x přešít, na velkou nemohla pořádně 6 měsíců, dodnes ji bolí každý sex, jizvu cítí neustále při chůzi a hlavně má prý pipku celou nakřivo...ano vím, že je to už extrém, ale jsem ráda, že jsem to neriskovala a neměla jsem ani oděrku.... nenechávej si vzít vítr z plachet, já jsem se porodu hrozně bála, ale už jen tím, že jsem cvičila mě to i psychicky hodně uklidňovalo, tak i kdybych nakonec střihnuta byla, šla jsem rodit prostě s klidem 🙂

frantiska85
25. dub 2016

Chtěla jsem si to pořídit, ale cena mě odradila a pomůcku na stejném principu ve specializovaném obchodě neměli.

olga_
25. dub 2016

Jen pro info, kdyby měla někoho dál odradit ta cena: Některé duly Aniball i půjčují a člověk si koupí pouze vlastní balónek, který může využít při nacvičování k vícero porodům. 😎

A stojí to rozhodně za to. Já si vzpomněla poměrně pozdě, ale by to pro mě důležité i pro představu. Rodila jsem bez nástřihu a jen s minimálním poraněním, takže se na mě při vizitách dívali ode dveří.
Rutinní nástřih se už snad ani nikde nedělá - lze ho (i ten preventivní) odmítnout v porodním přání.

andelka
25. dub 2016

Měla jsem epino,tehdy aniball nebyl. Ale je to podobné. Epino nové stalo pres 2000, ale neměla jsem nové,a pak ho zas prodala,takže celkem investice asi 500 včetně kondomů, gelu a dezinfekce. Kdybych rodila potřetí koupím aniball a cvičím znovu.
Začíná se od 36tt.

nugetka20
26. dub 2016

@siiia Děkuju mockrát ... tak já to tak zkusím. Tenhle týden ještě počkám a od pondělka uvidím, jak to pomalu půjde.
Jinak k ceně - já se taky rozhodla nekupovat nový, ale za 700 se dá pořídit použitý (osobně po desinfekci nevidím žádný rozdíl oproti novému).... a navíc se dá zase rychle prodat. A zase těch pár stovek, v porovnání, co stála výbavička, kočár atd... a co ještě malej bude stát, to je skoro pakatel.

little_talker
26. dub 2016

@nugetka20 Já kupovala nový, teda spíš manžel jako jeden z vánočních dárků, ale i kdyby stál dvojnásobek, tak do toho určitě jdu, ten pocit, když můžeš po porodu norálně fungovat a nic nebolí, ten za to rozhodně stojí 😉

beatrix21
26. dub 2016

@nugetka20 Má sa začínať až okolo 36tt... až keď sa Vám začne uvoľnovať spodok ...

karlajasmine
26. dub 2016

@little_talker Presne.. dala bych i 3000 za ten pocit, kdyz clovek nemusi po sestinedeli chodit jak kacer :D, normalne sedi, normalne si dojde na velkou a normalne funguje..

siiia
26. dub 2016

@nugetka20 není vůbec zač 🙂 hele, já cvičila ještě s Epinem, to ještě aniball nebyl nebo se o něm tolik nevědělo, taky jsem nekupovala nový a stál mě 1500,- Kč + kondomy no a kamarádka, co pak rodila půl roku po mne si jej ode mne koupila a sama mi navrhla, že mi za něj dá celých 1500 a pak ho prodala další svoji kamarádce zase za 1500,- 🙂 takže já zaplatila jen 200 za kondomy vlastně, každopádně i kdybych ho zničila, tak to byla investice pro mne k nezaplacení 🙂 tak ať se daří 🙂

monie2
26. dub 2016

Holky utvrdily jste mě v mém rozhodnutí 🙂 jdu do toho! Ještě by mě zajímalo, jestli jste po porodu a hlavně cvičení s balonkem necítily, že jste dole "povolené" . Přece jen 4 týdny každodenního cvičení 😎

baysha
26. dub 2016

@monie2 Prý je to přesně naopak - cvičením se svalová vlákna postupně natahují a stávají pružnějšími, takže se při porodu nepotrhají a nepoškodí (nemluvím o natržení hráze, ale o mikroskopických trhlinkách svalových vláken) a po porodu se tím pádem zase přirozenou pružností vrátí do původního stavu. A zkušenosti holek z mého okolí to potvrzují.
Je to trochu jako strečink - když bude člověk cvičit třeba protahovací cviky nohou, tak si dá po nějaké době nohu za hlavu a nic mu to neudělá, kdežto kdyby se o to samé pokusil bez přípravy, tak si potrhá svaly a šlachy a může je pak mít už celoživotně špatně funkční.

andelka
26. dub 2016

@monie2 ani náhodou. Ani po dvou porodech a dvou cvičení s balonkem v rozmezí dvou let,žádná změna. Dokonce používám kalíšek ve velikosti pro mladé ženy které nerodily a funguje mi. Naopak mě opustily problémy s kýcháním a obavou z úniku, což jsem znala občas z doby před dětmi.
Pokud povolení je,tak vzniká už v těhotenství a při porodu, rozhodně ne kvůli cvičení s balonkem.

martiniquest
26. dub 2016

@monie2 Věřím, že existují porodnice, kde pokud se neozveš, tak ti nástřih udělají. Právě proto je potřeba si předem vybrat takovou, kde budou mít jiný přístup a hlavně si to napsat do porodního plánu a případně ještě při porodu připomenout.

baysha
26. dub 2016

@martiniquest Ono je prej nejlepší nenechat se na tu kozu vůbec naštelovat. Když ženská klečí, dřepí nebo tak podobně, tak ji nikdo nenastřihne, i kdyby sebevíc chtěl 😀

little_talker
26. dub 2016

@baysha ale zase nemají možnost chránit hráz, já rodila na koze na zádech a řekla PA, že nástřih nechci a snažila se chránit tu jráz jak mohla...

baysha
26. dub 2016

@little_talker Co mám informace od porodních asistentek, tak prý chránit hráz jde úplně bez problémů. A navíc to není ve vertikálních polohách zdaleka tolik potřeba - když se rodí ve fyziologické poloze a bez spěchu, tak si tělo zpravidla poradí.

martiniquest
26. dub 2016

@baysha Ano, to je pravda. Je potřeba hledat informace, protože v mnohých porodních je bohužel člověk nedostane. Jede to tam jak na běžícím páse podle zavedených zvyklostí bez ohledu na jejich vhodnost použití.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru