Domácí lékař - přírodní léčba. Máte tip na knihu?

optimistic
21. bře 2023

Hledám knihu s přírodní léčbou na takové klasické neduhy. Nějakou osvědčenou, je jich na trhu hodně a nějaké mám i doma, ale není to ono. Děkuji za typy 🙂

levandule_k
21. bře 2023

Mám doma Bylinky z Boží zahrádky od rakouské bylinkářky Marii Treben, je hodně známá ve světě bylinek a přírodní léčby. Je tam napsána nemoc a co si na to máš dávat.
Maria Treben doporučuje čaje luhovt 2 minuty, ale pak jsem četla rozhovor s jedním bylinkářem, ten říkal, že je to málo, že MT měla zvláštní energii v rukách, že ty účinky dokázala z těch bylinek vytáhnout rychle, že se má luhovat 15-20 minut. Já osobně luhuji v rozmezí 15-20 minut.

Já čerpám info ze stránky bylinkyprovsechny.cz Vede ji jeden bylinkář a lékař a na fb je i stejná skupina.

optimistic
autor
21. bře 2023

@levandule_k Moc děkuji. Na Dr. Mlčocha jsem kdysi narazila a úplně to vypustila z hlavy. Děkuji za připomenutí. M. Treben mám doma taky, asi jí dám ještě šanci. Mám ráda i Hildegardu z Bingenu. Ale hledám teď něco z dnešní doby a možná komplexnější a podrobnější pojetí a ty Bylinky pro všechny je super typ. 🙂

martt
21. bře 2023

@optimistic Mám doma více knížek, ale nejvic se mi líbí od Josefa Jonáše a Jiřího Kuchaře Svět přírodních antibiotik Tajné zbraně rostlin. Začátek nic moc, ale pak tam je přehled rostlin na co a jak použít. A je to velice zajímavé. Akorat tam nejsou fotky rostlin , ale mne to nevadí pokud si chci zjistit jak některá vypadá najdu si ji na Googlu.😀

amazonkajanik
21. bře 2023

@optimistic něj byly knihy od Pátera Ferdy 😉

levandule_k
21. bře 2023

@optimistic Mlčoch se hodně posunul, nevím, kdy jsi na něj narazila. Teď vyrábí i tinktury, masti, prodává to na bylinkovydoktor.cz Hledá nej složení, pokud se mu něco nezdá, tak tinkturu vylepšuje, až najde to nej složení. Líbí se mi, že dělá různé směsovky typu, nepravidelná menstruace, bolestivá menstruace, hyper menstruace a má na to dobré ohlasy.

Komplexnější přístup, to bych možná zabrousila trochu jinam, a to od psychosomatiky, která řeší nemoci z pohledu životní situace, velmi zjednodušeně, když třeba někoho bolí kolena, tak že jde z něčeho v životě do kolen.

vladena001
21. bře 2023

@optimistic ja som si teraz kupila túto knihu,mám ju vo francuzstine,ale myslím,že v slovenčine vyšla pod názvom Liečivá sila potravín...autorom je ANTHONY WILIAM