One brain - kineziologie, máte zkušenost?

p_ch
19. led 2016

chystám se na kineziologii- one brain- máte s tím někdo zkušenosti?? budu prostředník v léčbě syna

sara84
19. led 2016

Chodila jsem na ni jako dite, s dis poruchama, stalo to kupu penez a efekt zadnen. Maturitu i Vs jsem zvladla i s dis poruchama .

pabka
19. led 2016

taky mi bohužel nepomohla a taky to stalo dost peněz....

merunkova
19. led 2016

@p_ch Já jsem ji absolvovala již několikrát a mám jen ty nejlepší zkušenosti, asi záleží na kineziologovi, já měla štěstí na dobrého 😉 Kineziologii absolvoval i můj syn v necelých 6 letech - já jsem byla jen přítomna v místnosti a nijak jsem nezasahovala - zvládl spolupracovat skoro 2 h, dostal se v minulosti do 9-té generace, bylo to nesmírně zajímavé, za sebe mohu jen doporučit 🙂

schotja
20. led 2016

Byla jsem v říjnu jednou, jako prostředník své dcery s "psychogenní zácpou" - kinezka zbavila malou bloku v souvislosti s "velkou potřebou" a i já jsem se dozvěděla hodně zajímavých věcí. Určitě doporučuju. Sezení stálo 600.- a byly to pro nás dobře investované peníze 😉

p_ch
autor
20. led 2016

@schotja a jak to přesně probíhalo? za jak dlouho bylo poznat že to pomohlo? klidně do IP.
@merunkova

schotja
20. led 2016

Malá odmítala na velkou, říkala "nechceš", hned druhý den přestala říkat že nechce a začla říkat, že "potřebuje".. Obrovský posun, po týdnech řevu a oboustranného stresu.. Ufff.. Jinak terapeutka podle napětí svalu na předloktí a rukách poznala, co se děje v podvědomí a kde jsou příčiny těch bloků.. Houpala mi s rukama a dotýkala se těch svalíků a střídavě se ptala a odpovídala si 🙂 Bylo to hodně zajímávé 🙂
@p_ch

merunkova
20. led 2016

@p_ch Mám stejnou zkušenost jako @schotja, probíhalo to stejně, ale nedělal to se mnou, ale přímo se synem. Na sobě, pokud jdu kvůli sobě, pociťuji výsledky skoro hned, se synem jsem čekala, až pojedu k Dr na kontrolu a tam jsem se dozvěděla, že se zlepšil, ale že tomu moc nerozumí, jak se to mohlo stát, ale mě bylo jasné, proč to tak je 😀 Synovi zjistili ve 3 letech zvýšený nitrolební tlak a neznali příčinu. 3 roky jsme slyšeli v Motole stále jen to, že je to stejné.Po kineziologii mi Dr sdělil, že je to lepší a že už je syn asi zdravý.Dnes je mu 8 a výsledek je stále stejný, tedy dobrý. 🙂 Určitě to zkus a držím palce, ať narazíš také na dobrého kineziologa.

gabi_k
20. led 2016

Doporucite niekto kontakt? Prosím do súkromnej pošty.

merunkova
20. led 2016

@p_ch Díky kineziologovi jsem taky pochopila, že nemoc není špatná, a člověk místo aby s ní bojoval, tak se má zamyslet, co mu ta nemoc chce říct.Pokud člověk odstraní to, co dělá špatně, nemoc zmizí. Krásně je to popsáno v knize Význam nemocí od Lise Bourbeau, ale na trhu je těch knih moc, dokonce i jaroslav Dušek takto krásně o nemocech mluví. Koukla jsem do knížky, co tam píšou o autismu a myslím, že by vám kineziologie opravdu mohla pomoct.Píše se : Při hledání příčiny autismu je třeba se vrátit do období prvních osmi let života.Autistické dítě má velmi silné karmické vazby, především k matce. Takové dítě si - nevědomě - zvolí autismus jako prostředek úniku z reality.Je pravděpodobné, že v předchozím životě prodělalo něco velmi nepříjemného se svou současnou matkou ......Je tam toho víc, ale napsala jsem to aspoň takto krátce, uvidíš sama, zda tě to osloví, držím vám palce 🙂

schotja
20. led 2016

@merunkova Mohla bych poprosit o info, jestli se tam něco píše o psychotických poruchách a schizofrenii obecně ? Prosím pěkně 😵

merunkova
20. led 2016

@schotja Je tam uvedena psychóza, čili schizofrenie - k této duševní poruše dochází u člověka, jenž už není v kontaktu se svým vědomím- Já jsem.Jejich společnými znaky je nenávist vůči rodiči opačného pohlaví.Trpí od svého dětství za to,že nebyli tímto rodičem respektováni.Pokoušeli se tedy být někým jiným,aby si toto uznání vynutili. Psychoza se vytváří tehdy, kdy se člověk dostává na své duševní hranice kvůli tomu, že není sám sebou.Odmítá nechat si pomoci a přehazuje zodpovědnost na druhé osoby, zejména opačného pohlaví.
Trpí li člověk psychozou, měl by si uvědomit, že obnovit kontakt s tím, čím je, může jen on sám. Bez ohledu na utrpení, které prožil v mládí, nikdy není pozdě na to, aby se z něj dostal.Pokud trpí nemocí někdo jiný než ty sama, dej mu toto přečíst, můžeš ho podpořit v tom, aby svému rodiči odpustil.Je vhodnější, aby psychotikovi pomáhal někdo stejného pohlaví, především jde - li o vážný případ.....Tak snad jsem ti trochu pomohla 🙂

gabi_k
20. led 2016

Mňa by zaujímali geneticke nemoci, prosím. Ta kniha stojí 500, tak aby to malo zmysel.

merunkova
20. led 2016

@gabi_k genetické nemoci vlastně znamenají dědičné a to autorka vysvětluje hned v úvodu knihy tak, že když se někdo narodí s dědičnou nemocí, znamená to, že zdědil způsob smýšlení a života po svém rodiči, který trpěl touto nemocí před ním.Ve skutečnosti člověk doopravdy nic nedědí,zvolil si právě tohoto rodiče, protože se oba potřebují naučit stejnou životní lekci. Odmítání přijetí se většinou projevuje pocitem viny ze strany rodiče a obviňováním rodiče ze strany dítěte.Kromě toho, že dítě svého rodiče obviňuje, často také bude dělat vše možné pro to, aby nebylo stejné jako on, což vyvolává ještě větší nepohodu a emoce na obou stranách.

schotja
20. led 2016

@merunkova Teda to je síla, 😎 Moc děkuju za info a za vaší ochotu to sem přepsat.. To, že není nemoci těla, aby nesouvisela s nemocí duše, říkal už Hippokrates, a co jsem se dřív zajímala o duchovní příčiny onemocnění, zjistila jsem, že na mnoha věcech se dá pracovat oběma směry - z těla do duše a z duše do těla. Opravdu to funguje, je to propojené, jen bohužel západní medicína všechno "odděluje" a pak z toho jeden skončí taky na "oddělení" :D Pracuju na sobě už devět let, hodně se to změnilo, když mamka umřela a mě se narodila dcera - s tátou nás to dost posunulo. V terapii rodinných konstelací jsem hodně pochopila - proč táta jednal, jak jednal, proč to mamka dovolila.. Ale oba dva dělali jen to, co uměli a co je zase naučili jejich rodiče.. Nic víc mi předat nemohli :( Tak se moc snažím se učit, a tak "žít", abych své dceři dokázala předat lepší a funkční vzorce do života, než jaké jsem měla k dispozici já v dětství.. A popravdě musím říct, že kdyby mi tehdy "necvaklo", nikdy bych si neuvědomila, po jakých kolejích jedu a nebyla schopná z toho vlaku vystoupit.. 🤐

gabi_k
20. led 2016

@merunkova ďakujem 🙂

merunkova
20. led 2016

@schotja Já na sobě pracuju od června a jsem ráda, že jsem se k tomuto dopracovala.Pracuju jako učitelka ve školce a od té doby jsem začala chytat od dětí nemoci, které jsem předtím neměla.A říkala jsem to i kineziologivi, že mám zas to či ono, a že je to od dětí...a on mi říkal - ale vy to vůbec mít nemusíte...a já to furt nechápala.A pak jsem díky němu k tomuhle došla a dnes se snažím každy svůj "nesoulad" vyřešit a pochopit i bez toho, aniž bych letěla k doktorovi a nemocí se už vlastně vůbec nebojím, naopak se je snažím "přečíst",a totéž učím svého synka.Ted ve čtvrtek dostal např exem, tak jsem přemýšlela, co se v té době událo....no a kámen úrazu byl v tom, že ho čekalo se školou plavání a on je jediný, komu to nejde a bojí se a strašně tam nechce jezdit. A když má exem, tak tam nemusí že.....tak jsme o tom mluvili, exem sám - "zázračně" vymizel a zítra jede synek na poslední plavání a já vím, že to dá 🙂

p_ch
autor
24. led 2016

@rezetka - tady máš info

rezetka
24. led 2016

Řešil tak někdo např. epilepsii, prosím?

kacenka_z_brna
21. bře 2016

Tak jak píše schotja a merunkova, tak přesně stejnou zkušenost mám i já. Na doporučení jsem po delším váháním vyrazila za kineziologem a od té doby se "ledy hnuly". Začaly se měnit věci, o kterých bych přísahala, že jsou neměnné a dané. Ve skutečnosti jsem se změnila já ve vzorci chování, v hodnocení různých situací atd. a už nad ničín nelamentuji, ale prostě jsem se naučila na něco dívat jinak a našla nová schémata řešení problémů. Nejde to ze dne na den a samo, ale zato to stojí za to. Nesouhlasím s názorem, že je nutné, aby to byla žena, já jsem už kineziologii absolvovala u nějaké paní (jméno si už nepamatuji) a s panem Sapíkem z Brna to byla naprosto jiná "kvalita". Tak vám děvčata přeji, abyste byla stejně úspěšná.

koran2
11. dub 2016

ahojte, chcem sa spýtať, či niekomu pomohla kinezka čo sa týka vzťahov, partnerských vzťahov v prípade neustáleho nedarenia sa v nich... ďakujem 😵

simonek32
19. dub 2016

Prosím, doporučíte mi někdo nějakého kineziologa z Karvinského kraje?

rampepurd
5. kvě 2016

Já můžu doporučit Evu Matouskovou je z Havířova.

babanci
6. říj 2016

Byla jsem, po smrti dítěte jsem byla úplně na dně, myslela jsem, že se pověsím a budu mít klid. Ušla jsem už dlouhou cestu, myslím, že i tato metoda mi pomohla, ledacos jsem změnila. Co mi ubíralo sil, kterých nebylo mnoho, to jsem ze svého života vyškrtla. Přestala jsem řešit ptákoviny. Začaly se měnit věci, jak píše kacenka z brna.

kacenka_z_brna
30. říj 2016

@rezetka epilepsie je podle mne porucha mozkových vzruchů, asi hodně záleží na tom, čím jsou záchvaty vyvolané. Pokud je to nějaký podnět z podvědomí, tak by kineziologie mohla s problémem pravděpodobně dost hnout (protože kineziologie pracuje s podvědomím). Pokud je porucha způsobena úrazem tak to nejspíš nebude k ničemu.

rezetka
31. říj 2016

@kacenka_z_brna já ani nevím, jestli to epi je a už vůbec, čím je vyvolaná, ale úrazem tedy ne.

kacenka_z_brna
1. lis 2016

@rezetka Pokud to není organická příčina, tak by s tím kinezka mohla pomoci (pochopitelně je nutné mít na mysli, že kinezka pracuje s podvědomím ...a že se v něm
fakt mohou skrývat "poklady" , tak tom bych mohla vyprávět (nebo radši ne, hlavně že je to už fuč, ne ? ).

mariva30
2. lis 2016

Prosím, může mi kinezka pomoct s fobií? Mám fobií z jehel a až teď v těhotenství jsem pochopila, ze je třeba s tím něco dělat..

lavazza
2. lis 2016

@rezetka tak to by mě taky zajímalo, sama ji mám...

lamia
2. lis 2016

Me by zas zajímalo doporučení na někoho z Prahy, asi si mám co poresit.

kacenka_z_brna
4. lis 2016

Ahoj, děvčata, strach z jehel jistě něco znamená, ten nevznikne jen tak sám od sebe , řekla bych, že to bude nějaká zkušenost z "kdysi", člověk si to ani nepamatuje.
Já jsem z Brna a tak jsem na doporučení využila služeb pana Sapíka a velká spokojenost, je to profík, nedělá takové to "abrakadabraka" , jsem na to alergická.

Pokud jsem to správně pochopila, tak pan Sapík jezdí soukromě do Prahy na nějaké dny v měsíci, tak se s ním zkuste domluvit. Kontakt je na jeho webovkách www.kineziologie.eu .

Držte se a přeji vám, ať vám kinezka pomůže nejméně tak, jak zabrala mně.

Kačka