Antikoncepce a antibiotika. Otěhotněl někdo, když je současně užíval?

vejunka87
3. bře 2020

Dobrý den,
jen jsem se chtěla zeptat jestli je tu mezi Vámi někdo kdo otěhotněl i když bral pravidelně antikoncepci a byla mu nasazena antibiotika? Beru první měsíc antikoncepci Maitalon a 11DC mi byla nasazena antibiotika Zinnet 500. Tak teprve čekám jestli se menstruace dostaví. A pořád mi to vrtá hlavou, vím, že tam nějaká šance je, ale chtěla bych slyšet zkušenosti od těch, kterým se to stalo.
Děkuji moc za reakce 😉

karla2015
3. bře 2020

Me se to teda nestalo, ale kdyz jsem dostala atb (Klacid) a brala jsem antikoncepci , tak pani v lekarne me upozornovala, abysme se do konce platicka chranili jeste nejak jinak, ze je velka sance, ze antikoncepce selze.

te_reza
3. bře 2020

U antikoncepce jsem brala atb několikrát a naštěstí dobrý, ale věřím, že šance tu jsou

searata
3. bře 2020

Tak šance je, pokud se člověk nechrání i jinak. Není to sice stejný případ, ale pracuji s kolegyní, která ve 20ti otěhotněla přes prášky a přitom je dodnes naprosto přesvědčená, že se nedopustila ničeho, co mohlo ovlivnit účinnost antikoncepce. A věřím jí, že si to nevymýšlí, nepatří zrovna k nezodpovědným lidem.

julie290
5. dub 2024

@te_reza můžu se zeptat? uzivam HA leverette. Minulý cyklus od 14.3 do 18.3 jsem užívala antibiotika kvůli zánětu zubu. Styk jsem neměla až do menstruace ale menstruace nepřišla, měla jsem jen jednodenní velmk slabě hnědé spinění. 2.4 jsem byla na hcg (sex z kterého jsem mohla být těhotná byl 13.2 )z krve které vyšlo negativně. Měla jsem styk během menstruace,
ale měli jsme kondom, takže to je ok. Od středy užívám nový blistr a včera i dnes jsem měla nechráněný styk. Jsem už normálně chráněna? Čtu různé diskuse a jsem ve stresu protože mi bylo řečeno, že pd nového blistru budu chráněna po menstruaci ale menstruace mk nepřišla a tak nevím jestli jsem teď chráněna i když jsem dodržela vše co jsem měla během užívání antibiotik

te_reza
5. dub 2024

@julie290 všechny atb antikoncepci neovlivňují, mělo by to být v příbalovém letáku. Jinak já bych v klidu byla.

julie290
5. dub 2024

@te_reza tak chranila jsem se během užívání ATB i 7 dny poté. Ale nevím no, každý tvrdí něco jiného. Ale mnozí potvrdili, že jsem chráněna

tasimia
6. dub 2024

@julie290 ty si normálně plasan, vážně ;). Jako nic ve zlem, ale nebála bych se těhotenství.
Každopádně pokud bereš antikoncepci dlouhodobě si chráněna, navíc už je to delší čas od antibiotik.

julie290
Autor odpověď smazal
Zobraz
julie290
6. dub 2024

@tasimia ano to jsem 🙂. dodrželi jsem všechno co jsem měla. Jen to, ze měla bych být plně chráněna a podle jiných ještě ne. Od užívání ATB uběhlo již více než 2 týdny čili ani případná ovulace netrva 2 týdny. Ale jsem v tomto precizní takže stresuji

tasimia
6. dub 2024

@julie290, za me se nemusíš bát.

julie290
8. dub 2024

@tasimia zkoušela jsem se ptát i v online poradnách, tak že jsem plně chráněna. Snad HA neselže

tasimia
9. dub 2024

@julie290 určitě ne ;). Pokud ji člověk bere jak má.. takže se neboj, vše bude v pořádku.
Pokud chceš úplný klid, zajdi si jako samoplatce na HCG. Stojí to asi 200kc.

julie290
9. dub 2024

@tasimia díky. ještě je brzy. pokud by nepřišla menstruace která mě přijít o necele 3 týdny tak tam zajdu 🙂

tasimia
9. dub 2024

@julie290 no aby se nestalo, ze ti z toho stresu nepřijde ;)). Což ti nepřejí, ale hlava dokáže tělo pořádně zaměstnat.

julie290
10. dub 2024

@tasimia snad ne. Dala jsem se do pohody. Zaměstala jsem hlavu něčím jiným tak by to hadam mělo být ok 🙂