Antikoncepce Azalia. Máte zkušenost?

judith.von
13. led 2010

Ahoj,máte někdo zkušenost s touto antikoncepcí? Chápu to dobře, že ji začnu brát aniž bych musela čekat na MS,ale prvních 7 dní nejsem chráněná a musí se používat ještě jiná ochrana, nedělají se pauzy po dobrání plata a hned se začne nové?A když teda bez pauzy najedu na nové plato,jsem pořád chráněná a už nemusím prvních 7 dní používat ještě jinou ochranu?

v82
11. bře 2015

Já jsem to taky měla jako na houpačce. Jednou ano normálně, pak ano 14 dní, pak ne a pak špinění. Až jsem přestala kojit vysadila jsem ji, protože jsem vůbec nevěděla na čem jsem. O pravidelnosti nebo předvídatelnosti nemohla být řeč. Asi je to vážně u Azalie normální, alespoň doktorka se nad tím vůbec nepozastavovala.

svetlanap
12. bře 2015

Je ji beru 2 měsíce. 1. měsíc ms ok týdenní, pak 14 dní nic, pak velmi lehké špinění a za 14 dní po tom (předpokládané datum ms) zas jen lehké špinění a nic. Taky jsem měla strach, jestli nejsem v tom, ale test negat. Teď nešpiním. Ale v příbalové informaci se píše, že ms se dostavit může a nemusí, tak je to snad ok.

michaelaplesmid
14. bře 2015

@madamharyk je ještě volná?

michaelaplesmid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pavlinkadv
16. bře 2015

jinak ještě bych doplnila, i já jsem měla dotaz (a určitě nejsem první ani poslední 🙂 ) jak s nemenstruováním, jestli není dobré Azalii na čas vysadit, tělo "pročistit" a pak zase nějaký čas brát...a gynekoložka mi řekla, že je jedno, jestli to má být uměle zastavené (gestagenní antikoncepcí) nebo uměle vyvolávané každý měsíc (kombinovanou hormonální antikoncepcí) 🙂

michaelaplesmid
18. bře 2015

sháním Azalii

michaelaplesmid
25. bře 2015

@pavlinkadv tuto antikoncepci beru už skoro 3 roky a celou dobu nemenstruuji a dle mé doktorky to nevadí.

nikol88koz
8. dub 2015

Holky můžu se zeptat? Antikoncepci beru 3 měsíc, před dvouma měsíci jsem krvacela poprvé po porodu týden a už měsíc mam zpoždění . Muže to byt po antikoncepci a to nemluvim o tom ze jsem přestala mit orgazmus cca uz měsíc to trvá. ..řeším jestli je to antikoncepci nebo je nekde jinej problém. ☹

svetlanap
8. dub 2015

já jsem začala brát po 6 nedělí, měsíc nic a pak týden MS (nebo co to bylo) a teď 3 měsíce nic, prý to krvácení může být "dočištění" po porodu, jinak pokud kojíte, pak nemusíte mít MS i rok. A o chuti na sex nemluvím, to je děs, za to ta antikoncepce může, to prý má víc ženských.

eva89pouzarova
9. dub 2015

@svetlanap Já beru azalii už 5 měsíc a menstruaci vubec nemám,jeto sice paráda, ale.... sexualní apetit je taky fuč,je to těma práškama,na zádech se mi dělá vetší množství akné to sem taky nikdy neměla. A deprese se dostavila,na příbalovém letáku jsou napsané nežádoucí učinky. Mám poslední platíčko a končím s azalii,jak říkám že menstruace není je bomba ale zajakou cenu. 😉

martina468
9. dub 2015

Já jí brala skoro 3 roky,ms jsem měla tak jednou za 2 měsíce,akné se mi dělalo i na zádech a asi po 2 letech dokonce cysty na vaječníkách...

nikol88koz
9. dub 2015

Děkuji holky, je pravda že kojím, ale jak čtu je to tou antikoncepci. ..jde mi o ten sex...jsem z toho špatna, doberu a uz ji nechci... hold si budu muset davat pozor.jsem po císaři tak musim chvilku jeste počkat. 🙂

terdo
10. dub 2015

Ahoj holky, chci se zeptat, jak dlouho jste po vysazení Azalie dostaly MS? Brala jsme ji necelé 2 roky. Díky moc!!!

michaelaplesmid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikol88koz
28. dub 2015

Skoda nedobrane platicka jsem vyhodila min tyden.

teraolli
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
honzulka
28. dub 2015

I já přidávám negativní zkušenost s Azalii-špinění,začala jsem trpět bolestma hlavy a naprosto ztratila chuť na sex.Můj dr.mi tvrdil,že to není asi z toho,ale já myslím,že jo.Po změně se to upravilo. 😉

eva89pouzarova
28. dub 2015

Ahoj taky mám dotaz,sem Azalii vysadila a užívala sem jí 6 měsícu,kdy se asi tak dostaví MS?

pavlinkadv
28. dub 2015

@eva89pouzarova Ahoj, nemám zatím osobní zkušenost, ale na gyndě mi řekli, že snad do 6 měsíců (po dlouhodobém užívání) by měla sama, kdyby ani po šesti měsících nezačala menstruace, tak by se to muselo nějak řešit 🙂
dala by jsi sem potom, prosím, jak to nakonec bylo u Tebe, ať víme alespoň trochu orientačně i my ostatní, které vysazení teprve čeká...? 🙂

eva89pouzarova
28. dub 2015

jasný že dám vědět,zatím teda sou to 2 týdny co jsem je vysadila a zatím nic 🙂

chris_n
28. dub 2015

@eva89pouzarova
@pavlinkadv ja s ní nakonec měla problémy (špinila a mírně krvácela jsem pak měsíc v kuse), tak jsem přešla rovnou na jinou antiko a hned jsem pak dostala MS.

chris_n
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
chris_n
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaelaplesmid
29. dub 2015

@chris_n mám zájem. můj email: michaela.plesmidova@seznam.cz

chris_n
29. dub 2015

@michaelaplesmid máš li zájem, ozvi se napřed sama 🙂 do IP

michaelaplesmid
30. dub 2015

@chris_n mám zájem

makepeace
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makepeace
21. kvě 2015

Mě Azalie nevyhovovala, skoro celý měsíc jsem průběžně krvácela, tak jsem to přestala brát. Bolesti hlavy jsem naštěstí neměla. Zbyla mi ještě dvě celá platíčk, kdyby někdo chtěl.

eva89pouzarova
23. kvě 2015

Tak už je to měsíc a pár dní co jsem antikoncepci Azaliia vysadila a užívala jí 5 měsíců a dnes už mám MS.

anelli1
23. kvě 2015

Taky mi nevyhovuje a mám stejné problémy jako píšete. Na jaké antikoncepční pilulky jste tedy po Azalii přešly?