• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Antikoncepce při kojení. Jaké prášky?

28. května 2016 
Ava...ja mám založenú Mirenu, som s nou maximálne spokojná, skús sa opýtať doktora na to.
27. čer 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mazlitko - nabízela mi ji, ale nelíbí se mi ten princip a taky je hormonální
27. čer 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mě taky dr. předepsal HA Azallia, no začala jsem po necelým týdnu dost krvácet, po 5 dnech jsem šla k dr. a vyloučil MS, děloha čistá a že prý to je krvácení z čípku...dal mi nějaké čípky a po nich se to sklidnilo, u vůbec nekrvácím....
no a dnes večer si budu brát poslední čípek a bojím se, že pak zase začnu krvácet...

máte s touto HA některá zkušenosti? jak dlouho ji berete a jestli máte při ní nějaké problémy?

a ten Pharmatex jsou také tabletky?
9. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ojo, já Azalii beru už od konce šestinedělí, takže skoro rok a vůbec žádné problémy nemám.
9. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ji beru taky rok bez problémů
9. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky holky :slight_smile: tak snad to krvácení je způsobeno opravdu tím čípkem...měla jsem to i v těhu a před těhu, když jsem HA nebrala žádnou :confounded:

mě totiž při první kontrole na ambulanci dr. řekl, že by to mohlo být hormonální :sweat_smile: a já si zrovna včera koupila nový 3 plata, tak snad jí budu moct brát dál a taky nebudu mít problémy :slight_smile:

a při braní jste normálně plně kojili?? :slight_smile:
9. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ojo: jo jo.
9. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ojo, já taky. I když jsem trochu s tím kojením bojovala, ale nedávám to do souvislosti s Azalií. Kojím ještě i teď, ale už jenom ráno a večer (a v noci:slight_smile:
9. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůů shaula, to teda pěkně držíš :slight_smile: :slight_smile: tak snad nám to taky vydrží :slight_smile:
9. črc 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě teda azalia vůbec nevyhovovala,sice jsem po ní nekrvácela,ale bylo mi po ní hodně zle,jako by těhu příznaky,,pořád unavená,nazvracení a kolikrát i fakt až na omdlení.nedojela jsem ani platičko a musela jsem vysadit,kamarádka jí ted brala taky a musela vysadit hned po necelých 2týdnech,zle jí nebylo,ale zase jí začalo hodně zlobit miminko,pořád plakalo a odmítalo jí při kojení.jak vysadila tak je vše zase jak má být a kojí zase v pohodičce.
9. črc 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ava:zatím jinou antik.nemám,nespoléhám sice na to že kojím,ale dáváme si pozor i když jisté to nikdy není,že.já bych třetí mimčo brala,hlavně konečně vysněnou holčičku,(manža už nechce,ale kdyby na věc došlo,tak by se s tím smířil a byl by třeba nakonec i rád)
9. črc 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, beriem Azaliu od 6N, zo začiatku som špinila, ale po mesiaci to prešlo a už je všetko v poriadku :slight_smile: síce som už dokojila, ale rozhodla som sa ju ešte chvíľku brať, lebo mi vyhovuje.
9. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, též beru Azalie od 6N a vše úplně v pohodě. :wink:
9. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matilko, pokud ti vyhovuje, tak ji můžeš brát pořád, ne? Proč bys ji měla měnit?
9. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já jsem se ptala ny gyn a známá doktorka mi řekla, že jsou 4 druhy možné antikoncepce: 1) kondom, 2) prášky, 3) tělísko a 4) něco podobného ale asi za 7 tis. Ona že ale třeba prášky nedporučuje, sice se vyrábí i takové, kde je uvedeno že se mohoupoužívat při kojení, jsou tam jen ženské hormony,ale ona sama sobě by je stejně nedala, i zde platí to, že vše z nich jde rovnou do mlíka a i když to po ní hodně chtějí, tak svému dítěti by to pít nedávala, tím mě hodně zvyklala....tak nevím, zda nezůstanem u kondomu :frowning2:
10. črc 2009 v 06:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
eatygrenee: já se hodně setkala s názorem, že HA je hrozná, jenže někteří doktoři mám dojem žijou 20 let zpátky. Můj gyndař mi řekl, že občas se s tím mezi kolegy setkává taky, že nejsou schopný pochopit, že dneska je to už o něčem jiném. Údajně dneska se dostane do těla za měsíc přibližně to, co dříve bylo v jedné tabletce.
10. črc 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
eatygrenee, chápu že jsi zvyklaná, ale já kondom prostě nesnesu, tělísko nechci, protože za 2 roky bychom se chtěli snažit o druhý mimčo a HA mi přijde jako jediná přijatelná, stejně při kojení existujou snad jen 2 druhy...úplně bez HA bych taky nechtěla být, to nechci riskovat takhle brzo po prvním mít druhé... :sweat_smile:

je to názor od názoru, kdyby to bylo opravdu nějak zvlášť škodlivé, tak by to jistě nemohlo být užíváno při kojení... :wink:
10. črc 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula, ja ju potom vysadím, lebo sa chcem vyčistiť pred druhým mimi od hormonov :wink:
10. črc 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
stejne sou to porad hormony a prechazeji do mleka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. črc 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky už pomalu začínám přemýšlet, jakou antikoncepci budeme používat. Kondom nechci, antikoncepci taky ne. Tělísko by šlo, ale jsou v něm taky hormony. Takže zatím u mě vede Pharmatex.
10. črc 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
aponchie, hej je to humus, zrovna ked som sa rozhodla vysadiť, tak som dokojila :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže teraz mi je to už šumák...
10. črc 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, máte pravdu, je to humus :stuck_out_tongue_closed_eyes: už mám plnou tvář pupínků :angry: nejspíš dodělám ty 3 plata, co jsem si už koupila a pak se na to taky vykašlu...přítel mi to sám navrhnul, ať to neberu, že si budem dávat pozor...ale ty 3 měsíce to radši brát budu, opravdu bych něchtěla otěhotnět :sweat_smile:
13. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, všichni, hodně teď přemýšlím o tom, že si nechám zavést Mirenu - zajímaly by mě Vaše zkušenosti. Máte ji někdo? Jak jste spokojené? Opravdu s ní není menstruace?

A teprve teď jsem si přečetla celou diskuzi - na začátku někdo píše, že při užívání HA Azalia není menstruace. To jsem nikde v příbalovém letáku nevyčetla (ale jen jsem ho teď narychlo prolítla očima, předtím jsem ho sice četla pořádně, ale už si to nepamatuju). Azalii užívám už od konce šestnedělí a MS sice nemám, ale přikládám to kojení, nikoli Azalii. Nevíte někdo, jak to s tím tedy je?
31. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, s Mirenou žádné zkušenosti nemám,ale užívala jsem antikoncepci Cerazette, která je také při kojení. Dr. mi říkal, že bych neměla mít menstruaci a přitom jsem téměř pořád špinila a nebo krvácela. Takže s touhle antikoncepcí mám opravdu špatné zkušenosti. Přestala jsem ji brát po dvouch měsících. Teď čekám jestli teda dostanu menstruaci nebo jak se s tím moje tělo popere (ještě kojím). Než jsem ji začala brát, tak jsem menzes i přes plné kojení dostala. Nevíte, jak to bude teď po vysazení HA?

O Azalii jsem slyšela,ale žádné zkušenosti nemám

Kdyby měl někdo zájem (nedělá mu tato HA potíže), zbylo mi jedno platíčko Cerazette, pište do IP.
31. črc 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,tak já mám Azalii,plně kojím.....ale teda už podruhé během 1.platíčka krvácím.... :confounded:
Malej papká normálně..je pořád stejný...nezlobí :slight_smile: mě je taky dobře...ale prostě toto mě dost štve
Ale já krvácela skoro při každé antiko ještě dříve....
Tak sice mimi máme po IVF-ICSI,ale stejně nechci riskovat,že by byl tak brzy sourozeneček :slight_smile:
Asi jsem překoukla,co je to ten Pharmatex??
1. srp 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va: nevim, asi má na to každý gyndař jiný názor. ale moje gyn je poměrně mladá (40 letá) a jezdí i přednášet do zahraničí na jednu univerzitu medic- prenatální. docela jejímu názoru věřím, takže raději nee :wink:
1. srp 2009 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja jsem taky mela Azalii a nedobrala jsem ani prvni plato :angry: bylo mi po ni zle a 14 dni vkuse jsem spinila. kdyz jsem vysadila,po 3 dnech se vse upravilo. Spineni prestalo a spatne mi uz od te doby taky nebylo.Ale kazda jsme jina a kazde vyhovuje neco jineho. Gyndar mi jeste nabizel injekcne Depo Proveru,ale docela vaham,protoze prasky clovek vysadi kdyz nevyhovuji,ale co kdyz mi bude blbe i po Depoprovere? Budu cekat 3 mesice,dokud se to vse neodboura?
2. srp 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Depo Provera je prý pěkné svinstvo, a i po vysazení prý trvá strašně dlouho, než se cyklus dostane do normálu, není výjimkou, že není možné pak otěhotnět třeba i 3 roky po vysazení! Do toho bych radši nešla.

A co ta Mirena? Nikdo nemáte?
2. srp 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirena obsahuje levonogestrel, tj. progestinový hormon, který lokálně tlumí růst děložní sliznice a působí i na centra v mozku, takže zpětnovazebně po pár cyklech většinou utlumí i ovulaci. díky nízké sliznici jsou malé krevní ztráty při menstruaci..protože neobsahuje estrogeny, je vhodná při kojení a pro ženy s rizikem trombembolizmu..

u celkem velkého procenta žen dochází v prvních měsících po zavedení ke krvácení mimo cyklus (špinění)
3. srp 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla u kojení azalii a ani jsem ji nedobrala, jen jsem špinila víc než měsíc v kuse, jak jsem ji začla brát začli problémy s kojením. ted čekáme druhé dítě a jsem rozhodnutá že po dobu kojení žádná HA brát nebudu
3. srp 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek