Antikoncepce - účinky na psychiku

pesdomaci
31. říj 2017

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat, jaké na vás měla/má účinky antikoncepce po psychické stránce. Jsem mladá (skoro 19) a donedávna jsem byla přesvědčená, že antikoncepci jako ochranu proti otěhotnění bych nikdy nepoužívala, protože je tam dost zdravotních rizik (já už i tak pořád s něčím lítám po doktorech, takže představa, že řeším ještě něco ,,navíc", není úplně hezká). Ani bych tedy neřešila to, že moje menstruace není zrovna pravidelná, často trvá dlouho, hodně bolí nebo že mi nevyhovuje používání kondomu... všechno tohle se dá vydržet... spíš jsem fakt strašně náladová a vzteklá před menstruací, při menstruaci jsem zase hodně plačtivá... a ohledně ovulace ani nemluvě, to to se mnou mlátí úplně. No a pokaždé v nějaké fázi menstruačního cyklu (už asi rok s železnou pravidelností) jsem taková strašně vnitřně zlomená, děti mi najednou přijdou mnohem roztomilejší a nemůžu se zbavit různých myšlenek, jak by bylo třeba fajn založit rodinu, atd... vyloženě mě to narušuje, nejsem pak schopná normálně fungovat a přemýšlet. Vždycky to po pár dnech odezní... pak se to zase při nejlepším za měsíc vrátí... Jsem pak i taková obecně ještě víc přecitlivělejší a mám tendence se víc starat o své blízké, atd... Strašně ráda bych se toho nějakým způsobem zbavila a četla jsem, že antikoncepce by v tomhle také mohla pomoci... Co myslíte?

kaca_27
31. říj 2017

Ahoj, je to asi hodně individuální, ale za mě bych ti antikoncepci příliš nedoporučovala. Psychické změny jsou s ohledem na práci hormonů během cyklu zcela normální a jsou i lepší cesty jak s nimi pracovat než umělé hormony. Já osobně měla hodně podobné problémy - bolestivá menstruace při které jsem vždy první den prozvracela v mrákotách doma, velké psychické výkyvy.. A tak jsem se rozhodla, že antikoncepci alespoň zkusím. Ale jediné co mi to přineslo byly změny ještě horší. Zcela jsem ztratila chuť na sex, byla jsem ubrečená, přehnaně přecitlivělá a nestálá. Nakonec jsem akončila bez antikoncepce a je mi líp. S pilulkami jsem si jednoho dne najednou uvědomila, že se vlastně skoro nepoznávám a nejsem to já a o to opravdu nestojím 🙂 A po psychické stránce.. Na tom se určitě dá pracovat. Hlavně se nestresuj, snaž se srovnat si vlastní myšlenky a pokud tě navíc má kdo podpořit určitě si časem najdeš sama vlastní rovnováhu i bez pilulek 🙂

utrikocku
31. říj 2017

Já jsem měla skvěle reakce na antikoncepce, fakt mi sedla, žádné nežádoucí účinky. Ale každý to má jinak.. možná to chce zkusit. Emoční výkyvy a úzkostnost přišla spíš s věkem tak po 23. roce 🙂 po ukončeném bráni antikoncepce v tom také více lítám, cyklus mě více ovlivňuje až je to někdy fakt neprijemne. S antikoncepci jsem byla stabilnější a v něčem spokojenější a asi i výkonnější 🙂 měla jsem pocit že o sobě více rozhoduji... Teď jsem zase více v kontaktu se svou ženskou stránkou osobnosti a to je vlastně také fajn, nové poznání 🙂

camillaq
31. říj 2017

Ahoj, taky jsem mela sice pravidelnou, ale velmi bolestivou, dlouhou a silnou menstruaci. Hodne me to rusilo ve fungovani. Nechala jsem si napsat antikoncepci a menstruace po ni byla kratka, slaba a skoro bezbolestna, takze super. V tomhle mi strasne pomohla, ale chut na sex hodne ochabla 😠

pesdomaci
autor
31. říj 2017

Bohužel jsem do toho právě ještě nějak tak téměř celoživotně psychicky nemocná, takže tyhle výkyvy spojené s menstruačním cyklem mi to akorát ještě zhoršují... kdybych byla jinak v pořádku, tak tohle tolik neřeším a zatnu zuby...

bajuse
1. lis 2017

Brala jsem antikoncepci 10 let (já vím, je to šílené...), a půl roku před narozením dcery jsem je vysadila a již tři roky neberu.. ale co se mi dělo potom... šílené výkyvy nálad před mens, i při mens, bolesti, hrůza děs... Objevila jsem bylinku KONTRYHEL, piji vždy týden před mens a během, pak vysadit a mohu Vám garantovat mrtě pozitivní účinky, už nemám skoro žádné bolesti a ty šílené nálady se také zmírnili... Pokud do sebe nechcete cpát chemii, tak zkuste ten čaj z kontryhele, opravdu účinkuje..