Antikoncepce. Vzala jsem pilulku až po 48 hodinách

console
17. čer 2009

Ahoj holky, cca pred 2 tydny jsem zacala brat novou antikoncepci. Asi po 8 dnech jsem ale samo jednu tabletu vynechala. Zjistila jsem to po 48 hod, tak jsem si vzala 2 najednou, no, byla to chyba, to uz ted taky vim. Od te doby spinim, je to uz tyden. Taky je mi zle, chvilema, muze to byt od toho? Styk jsem mela v den, kdy jsem tabletu vzala, ale nasled. den jsem zapomnela (tedy den po styku jsem ji nemela). Diky za rady vsem.

johanda
17. čer 2009

Ahoj console, já jednou vzala tbl. o cca 2,3 hodiny později, než bylo předepsáno a mám Kristýnku. 😅
Ale k věci - záleží, co bereš, antiko tbl. jsou hormonální přípravky, špinění a bolesti lze přičíst uměle navozené hormonální nerovnováze vyvolané těmi 2 tbl., které jsi vzala najednou. Co se týká styku - spermie přežívají v pochvě i 48 (i déle) hodin, pokud se za dobu bez antiko uvolnilo vajíčko, těhotná být můžeš, ale není to moc pravděpodobné. Do konce tvého měsíčního cyklu bych ale raději používala prezervativ.

console
autor
17. čer 2009

Diky, udelala jsem si test, je negativni, ufff. Mam asi nejakou virozu-to ta nauzea, diky moc!