Která antikoncepce je podlé vás nejlepší?

agneska7
14. srp 2018

Holky prosim o radu i když jsem zatím těhule tak začínám řešit antikoncepci před otěhotněním jsem ,,brala,, Depo proveru ,ale tu už nechci ani vidět díky ní jsem nemohla otěhotnět 2a pul roku potom byl SP a po peti mesicich jsem otěhotněla znova a snad už to dotahnem do štastneho konce 🙂 Další dítě už v plánu není, ale jsem mladá takže nevím co mě ještě potká.... Dost jsem přemýšlela nad práškama, ale já teda hodně zapomínám takže to pro mě asi není .. A dale jsem premyslela o nehormonalnim telisku nebo s cím jste spokojene vy ? Abstinence,prerusovana nebo spermicidni gely s pesarem , nebo počítání plodných a neplodných dnů nepripadaj v uvahu 😃

zavodnice
14. srp 2018

Prerusovana souloz a sledování plodnych dnů. To mi bezpečně fungovalo přes deset let. Z HA mi bylo blbě (depky, bolení hlavy), tělísko bych si nedala, pesar mě nezaujal.

hermij
14. srp 2018

Tak to jste potom všechno zavrhla... Znám jen jednu ženu, která je spokojená s nitroděložním tělískem, ostatní co znám to všechny vytáhly a ani nikde v diskuzích jsem nic pozitivního nečetly. Dlouhodobé krvácení, bolesti, rány po implantaci, ... jako zdravotník navíc vidím, jak to ničí tělo zevnitř, rozhodí to rovnováhu pánevního dna a pak se tělo sype jako domeček z karet (bolesti zad apod.).
Bariérové pomůcky kondom, pesar - spolu se spermicidy se zvyšuje spolehlivost, samostatné mají spolehlivost kolem 95-98%.
Symptotermální metoda (STM) má stejnou spolehlivost jako antikoncepční pilulky (99,6%). Nebude zatěžovat Vaše tělo "cizím tělesem" ani chemií a umělými hormony. Jen se musí umět a mít spolehlivé zdroje. Tzn. investujete dvě stovky do bazálního teploměru a pak čas do naučení, příp. lze zaplatit kurz nebo knížku. Už nejsme v dobách naších maminek a babiček, které znaly jen sledování ne/plodný dnů, které je nespolehlivé, má-li žena delší či kratší cyklus, než učebnicový 28denní nesmysl. S STM se vyhodnocuje cyklus a individuálně si žena stanoví plodné období. V tom si používejte, co chcete. V neplodném období se můžete milovat plně. Pilulku berete denně, příp. kromě ms, měřit se stačí (zhruba) 10 dní v cyklu (před ovulací), po ní už neotěhotníte. Znám ženy, které ji spolehlivě používají i 25 let a mají jen tolik dětí, co chtěly.
Pak už jen možnost sterilizace, přerušování a abstinence, ale nedávno mi psala paní 43 let, dvě dospělé děti, má nového partnera a chtěli by mimi... opravdu nikdy nevíte, co se v životě stane a kdy ještě po potomkovi zatoužíte.

konidana
15. srp 2018

Ja jsem tedy s nehormonálním tělískem naprosto spokojená. První jsem měla 6 let a nyní mám už 3.rokem druhé. Zavedení je tedy dost nepříjemné a bolestivé, pak pár měsíců silnější menses, ale pak mnoho let pohoda bez starostí☺

tycinkatwix
16. srp 2018

Tak já se taky přidám 🙂 ... Brala jsem asi 8-9 let HA, byla jsem na výsost spokojená. Potom bohužel přišla Trombóza a ze dne na den vysazení, žádne hormonální tělísko nesmím a tím se mi zhroutil svět 😁 nedokázala jsem si představit už celý život s kondomem. Tělísko nechci, bohužel znám víc případů kdy selhalo, než zabránilo těhotenství. Tudíž mi nezbývalo nic jiného než přerušovaná soulož a kondomy. Jinak to nevidím. Teď se snažíme o mimi a poté chci další, ovšem až tak za 4 roky. Kondomy jsme používali téměř minimálně, není to ono a tak bohužel před vyvrcholením jít ven ... Víc nic nezbývá

vafle
16. srp 2018

proc nepripada v uvahu pesar?

agneska7
autor
16. srp 2018

@vafle protoze to tam odmitam pred kazdym sexem strkat a navic jak se znam dam ho tam spatne .. Navic nas to ,,chytne,, treba o pulnoci a ja budu utikat pro pesar ?? :D :D

agneska7
autor
16. srp 2018

Ja jsem se uz asi rozhodla pujdu do pilulek proste si nastavim budika at me upozorni a treba si casem zvyknu

tycinkatwix
16. srp 2018

@agneska7 správná volba, pokud si chcete užít sex naplno 😀 ... Já bych do toho šla opět okamžitě kdybych mohla. Taky jsem v pilulkách byla lajdák 😄 ne že bych přímo zapomínala ale měla jsem je vždy v peněžence , kterou máte u sebe prakticky pořád a nastavený budík na každý den. A jak se měl člověk suprově 😀

vafle
16. srp 2018

@agneska7 pesar je mozne mit zavedeny az 48 hodin, tzn vezmu si ho vecer a vyndam rano (po sexu za 8 hodin) nebo kdykoli mam chut, nejde nikde citit za mne teda top antikoncepce, ale ja bych se hormonu nedotkla ale chapu ze nekomu to vyhovuje, zavadeni je otazka cviku neni na tom moc co splest, za mne teda uzivatelsky nejkomfortnejsi zpusob nehormonalni antikoncepce

hermij
17. srp 2018

@agneska7
@tycinkatwix
Rozhodnutí je rozhodnutí, každého věc... ale proč polykat pilulky, když je žena plodná jen asi 5-7 dní, z toho ovulace je jen asi 12-24hodin (kdy může dojít k oplodnění vajíčka). Pilulku musíte užívat denně, příp. kromě ms, záleží na druhu, anebo zda je nasazené placebo v době ms. Prostě to nepochopím, ale Vaše rozhodnutí. A těch vyhozených peněz. A to zničené zdraví. Aspoň se nechte vyšetřit na Leidenskou mutaci.

babanci
17. srp 2018

žádná? všechny stojí za starou belu a poškozují zdraví.

klea81
17. srp 2018

Neberu už 7 let nic, občas kondom 😉

journals
17. srp 2018

Přerušovaná soulož není forma antikoncepce. To je spíš forma ruské rulety 😀
HA je hodně individuální a na zvážení. Za mě asi nejlepší řešení kondom, HA brát nechci, specmicidům moc nevěřím, zbytek mi přijde moc komplikovaný...

uzivatelkapetra
17. srp 2018

@agneska7 pokud hormony, tak kukni na náplasti, já jsem taky lempl na prášky a to bylo super

kittyy17
17. srp 2018

Já mám po dvou císařích tělísko hormonální, Mirenu, a užívám si život bez otravných krámů, vlozek a krve.

klea81
17. srp 2018

@journals spermicidy jsou spolehlivé, když se dodržuje návod ;o)

alboo
17. srp 2018

@journals aplikujeme cca 10 let a mame 1 chtene dite 🙂. Ale nějak sme vzdy pocitali s tím, že to může povést v nesprávný čas 🙂

klea81
17. srp 2018

@alboo 3 roky, žádné dítě, ostatní na první pokus

rousse
17. srp 2018

@agneska7 pokud zapomínáte a hormony vám nevadí, tak můžu doporučit nízkohormonovou náplast evra - já ji lepila celou dobu mých studií a fungovala spolehlivě - lepí se jedna na týden a cyklus je stejně jako prášky, jen se nepolyká denně. Já s ní byla moc spokojená

agneska7
autor
17. srp 2018

@rousse me bylo ale receno ze pry kdyz jsem silna tak bych tech naplasti musela mit vic ..je na tom neco pravdy?

tycinkatwix
17. srp 2018

@hermij v pořádku 😊 ... Já nikomu nic neberu 😊 ... Zdravá jsem, peníze mám také 😄 To, kdy má žena plodné a neplodné dny. To mi taky nepřijde moc přesvědčivé, plno žen vám otěhotnělo přes MS, po ní či před ní, přes brání HA, přes pesar, kondom a tak dále 😄 ... Je to prostě každého věc. To je vše 🙂 já s HA neměla sebemenší problém 🙂

rousse
18. srp 2018

@agneska7 to nevím, já se s váhou vždy pohybovala pod 60 kg na 164 cm výšky, takže jsem lepila jen jednu, ale jako je to logická úvaha - i u léků se počítá účinnost na 1 kg váhy.... to vám bylo řečeno od lékaře? Pokud ano, tak bych tomu věřila, pokud ne, ověřila bych u lékaře a pouvažovala....ale kdyby se měly lepit 2 na týden, to už by se sakra prodražilo.... nicméně potkala jsem hodně žen, které je lepily, hodně jich bylo silnějších než já a žádná neměla 2, to jsem fakt ještě neviděla🙂

agneska7
autor
18. srp 2018

@hermij
@babanci holky tyto varianty jsem zatrhla nechci rodit jedno za druhym. Ani jedno dite nemam z ,,plodnych dnu,, kdy plodne dny mely byt ,, a testovani a mereneni BT mam za dobu snazeni uz dost ... Ale dekuji za nazor 🙂

bayt
18. srp 2018

@agneska7 No pises, ze spermicidy ne, ale ja se tak chranila ctyri roky a za me nej antikoncepce. Mela jsem Pharmatex. Pri spravnem pouziti ma "uspesnost" stejnou jak HA. A kdyby ne to, tak kondom.

novamamina
18. srp 2018

@journals prerusovanou soulož pouzivame šest let. Máme jedno plánované dítě.

zavodnice
18. srp 2018

Prerusovana souloz je v pohodě, žádný partner s tím neměl problém a žádné neplanované početí z toho taky nebylo. Jen při plodnych dnech to chtělo asi trochu hlídat. A když jsem otěhotnět chtěla, vyšlo to s ovulacnim testem na první pokus, dvakrát, takže neplodna nejsem.

prcekverunka
18. srp 2018

@agneska7 My jsme měli plánovaně 2 děti, před prvním jsem brala HA, po něm už jen přerušovaná soulož. Celou dobu v pohodě, ovšem po druhém dítěti přišlo nečekaně třetí. Žádné ´´nehody´´ si nejsme vědomi, takže zřejmě ona pověstná kapička lásky 🙂 Nicméně třetí jsme plánovali, i když až trochu později. Teď už ale další opravdu neplánujeme a já se odmítám cpát hormony, nitroděložní tělísko rovněž nepřipadá v úvahu, takže nám logicky zbyla jediná možnost - kondomy.

journals
18. srp 2018

No... o tom jak funguje přerušovaná soulož tu čtu každý den... a kolikrát to opravdu bylo nemilé překvapení. Takže za mě to pořád zůstává ruskou ruletou. A přeju všem, ať vám to vychází. Ono to klidně může deset let vycházet, ale pak to třeba jednou může pěkně překvapit a zavařit... takže za mě je to jen otázka času kdy. Pro mě to antikoncepční metoda není.

diosa80
2. zář 2019

Prodám nové balení neotevřené HA MIRELLE (3 plata). Koupeno min. měsíc! Předání poštou nebo Praha. 450 Kč

fire85
5. zář 2023

@hermij jo a ovulace se posune a ženská je v tom, a pak cumi, oprabdu to není u každé stejné