Máte zkušenost s nitroděložní kuličkou IUB?

novamamina
12. led 2021

Ahojky, znate tuto antikoncepci? Máte s ní zkušenost? Popis zní pěkně, tak by mě zajímalo zda ji někdo máte. Diky

adel2507
12. led 2021

@novamamina Já jsem o ní hodně uvažovala, ale doktorka mi ji spíš rozmluvila. Říkala, že je to v podstatě nehormonální tělísko, akorát ve tvaru kuličky. Takže cena je dost přemrštěná. Je sice menší než klasická tělíska ve tvaru T, ale bylo mi řečeno, že vzhledem k tomu, že už jsem dvakrát rodila, byla by to spíš nevýhoda, protože by se mohla pohnout. Prý už pár takových pacientek viděla.🤷‍♀️
Určitě se najde spousta spokojených uživatelek, ale mě to odradilo.🙂

novamamina
autor
13. led 2021

@adel2507 myslíš že by vypadla jo? Zajímavý. Ano cena je vyšší, ale zase já bych radši nehormonální. Jak jsi to nakonec vyresila?

adel2507
13. led 2021

@novamamina Ne že by vypadla, ale posunula se a tím už by nemusela fungovat. Takže mi doktorka říkala, že kdybych se nakonec rozhodla pro nehormonální tělísko, doporučila by mi klasické “T”, cenově vycházelo kolem 1000 Kč.
Ale já jsem to nakonec zavrhla úplně kvůli hodně silné ms, takže beru gestagenní HA. Není to ideální, ale mám riziko trombózy a tím dost omezené možnosti.

novamamina
autor
13. led 2021

@adel2507 jasně, chápu 🙂

zzuzinda
13. led 2021

Já ji mám a jsem spokojená. Ale v práci naše doktorka udělala zkušenost, že spíš vyhovuje ženám s dělohou otočenou dopředu. Těm s "normálně" uloženou dělohou kulička sama odchází, nedrží. Já mám dělohu dopředu, čípek mám drobný a kulička drží bezvadně. Prý bych na ní mohla dělat reklamu. I jinak mi vyhovuje. Předtím jsem měla Mirenu, bylo to O.K., ale už jsem nechtěla hormonální tělísko, takže jsme vymyslely tohle a pohoda.

novamamina
autor
13. led 2021

@zzuzinda tak prima, a můžu se zeptat proč už jsi nechtěla hormonální?

zzuzinda
14. led 2021

@novamamina Nějak jsem se přestala cítit úplně O.K. Mirenu jsem měla po obou porodech a vyhovovala mi. Ale když jsem si jí nechala vyndat po 6 letech, tak už jsem jí nechtěla.

thinkes
21. říj 2022

IUB jsem si nechala zavést 6m po druhém porodu. Byla to novinka na trhu a mě se to zdálo super vzhledem k tomu že hormony nemohu. Zavedení bez problémů. Než si sedlo cca měsíc tak výtok. Ale jinak fajn v té době. Nyní ho mám 4 roky a chtěla jsem si ho nechat vyndat. A ono nejde ☹ . Po těch letech se zjistilo, že tento typ tělíska vyrůstá do sliznice a musí se většinou vyndat v narkóze. Nyní čekám na termín do nemocnice.
Šla bych do něj znova? NE.