Mirena, vypadla vám a nevšimly jste si?

petule0712
5. led 2015

Ahoj holky, je tady někdo komu "zřejmě" vypadla Mirena a nevšiml si? Mě teda dle gynekologa asi vypadla. Byla jsem na magnetické rezonanci podbřišku a ta tělísko nenašla. Pořad mám bolesti v podbřišku, nekrvácím. Pokud existuje někdo, koho to potkalo, jak jste to řešily? Mě gynekolog nabídl, že mi zdarma zavede novou, ale já tomu už nevěřím....

evka2011
5. led 2015

@petule0712 Cože? Tak o tom jsem teda ještě neslyšela 😕 já taky nekrvácím a bolesti občas mám, ale jako při MS, tak jsem to přikládala tomu. A není možné, že to rezonance z nějakého důvodu jen nevidí, třeba kvůli materiálu? Nebo se gynekolog díval a fakt tam není?

lenkavd
5. led 2015

@petule0712 jako vypadnout může, vyjímečně. Při špatném tvaru dělohy, špatném zavedení, nevhodném chování zvenku a pod. Ale že by sis toho nevšimla? To mi nepřijde reálné... Viděla jsi jí jak vypadá?
Navíc to že ti jí chce zavést zadarmo novou je taky zvláštní, kdo mu to zaplatí? Není to nic levného a pochybuji, že si toto výrobce veme na triko....

petule0712
autor
5. led 2015

@lenkavd no právě. Proto nevím, jak se k tomu postavit. Viděla jsem, že je velká. Dělal mi vyšetření kamerou celé dělohy a nenašel jí, u toho mi řekl, že mám netradičně zakloněnou dělohu a proto se mu to i těžko zavádělo. Ideálně bych chtěla vrátit peníze, ale nevím jestli je to možné 😔

jarka.09
5. led 2015

Zdravím, já jdu na zavedení tento měsíc, doktorka mi říkala, že výrobce vrací peníze při vypadnutí, že se jí to v ordinaci už několikrát stalo, ale že by si toho nešlo všimnout, to mi přijde divné... ale zkušenosti nemám...

lenkavd
5. led 2015

@petule0712 a není někde jinde v dutině bříšní? Ono se to ve výjimečných případech může stát.
Jestli máš takto postavenou dělohu a jsi po 2 porodech a máš volnější hrdlo, možné to je. Jedině že by třeba spadla do záchoda a ty by jsi jí spláchla, ale stejně 😅
Ono myslím když je to do roka od zavedení a vypadne a nebo jí tělo z nějakých reálných důvodů nepřijme, tak se vrací 50% částky, máš i přesně specifikované případy, kdy se může vrátit celá částka, ale podle mne jí musíš mít, protože oni jí prý "recyklují" a zase prodají dál...

petraroller
20. říj 2015

Dobrý den, teď se mi stalo, že mi Mudr. zjistila, že Mirena není na správném místě a objednala mě na HSK zákrok v plné narkoze, v pátek jsem byla přijata do nemocnice, na ultrazvuku mirena byla, na víkend jsem šla domů a zákrok byl naplánován na pondělí. Ponděli: Po narkoze jsem se vrátila na pokoj, nikdo mi nic neříkal, až dnes( den po zákroku) na vizitě přišel Mudr. co mne operoval, že musel přizvat kolegu, ale bohužel Mirenu nenašli. Nějak nechápu, proč mi nebyl udělán ultrazvuk těsně před operací, jelikož jsem byla zbytečně v narkoze, od neděle brala sedativa, abych byla v klidu, 2 dny v nemocnici, doma 2 malé děti. Zítra jdu na gynekologii a jsem velice zvědavá, co mi na to řekne moje paní gynekoložka, jelikož mi v nem. řekli, že pro mne není nitroděložní těl. vůbec vhodné, vzhledem k velikosti hrdla dělohy. Jsem docela nazlobená, jelikož antikoncepce tohoto typu, že 2x do měsíce mám menzes a pokud ji nemám, tak je mi špatně, bolí mne břicho a pokud by došlo vlastně ke styku, tak jsem chráněná ani nebyla, dle lékařky....co na to říci. Proč mi vlastně hned od začátku nenavrhli něco jiného, přece hrdlo dělohy se nezvětšuje a nezmenšuje dle "nálady". Petra

if5
19. únor 2016

Dobrý den, mě ,,vypadla,, mirena po 5 měsících. Byla jsem na rentgenu pánve a údajně se může posunout....a pak vypadnout. 2 měsíce jsem si na ní zvykala, a když si zvyknu, mám tu smůlu, že vypadne....