Nitroděložní tělísko MIRENA. Jakou máte zkušenost?

lorrelai
23. bře 2023

Ahojky.
Našla jsem tady už několik témat o hormonalnim tělísku, ale chci se zeptat ještě,,jinak".
Už 15 let nemám žádnou antikoncepci a s manželem se chráníme pouze kondomem. Máme dvě děti (8 a 5, páreček) a až teď jsme se rozhodli, že už do třetího nepůjdeme. Já mám laidenskou mutací, takže nemůžu moc normální antikoncepci a byla mi od Dr. doporučená Mirena. Hodně holek tady psalo, že třeba měsíc po zavedení šplnily...Jak to prosím v takovém případě funguje po tu dobu, například se sexem s koupáním a tak..??
Přemyšlím že si ho nechám dát, ale bojím se co bude v těch prvních týdnech. Ne že bych byla nějaký závislák, ale být bez sexu několik týdnů...no nevím :D :D :D :D :D
A ještě mě prosím zajímá-co když se to nějak povytáhne nebo uvolní a já o tom nebudu vědět?? Kontrolujete si to nějak??
Asi nad tím zbytečně přemýšlím, ale dát za to tolik peněz a pak to po 14ti dnech vytáhnu, no nevím...
Pořád z toho mám takové obavy, zda do to ho jít, ale kvůli té pohodlnosti mě to láká :D :D :D 😉
Jaké s tím máte prosím zkušennosti? Vím že je každá žena jiná a na každou to působí jinak, ale zajímá mě každý postřeh 🙂
MOC děkuji

lencaa11
23. bře 2023

@lorrelai telisko si může sedat 6-12 měsíců špinit můžete průběžně třeba v době Ms nebo nepravidelně sex můžete mít normálně jen pri zavedení se doporučuje ještě 14 dní se chránit než si sedne jinak si ho můžete sama kontrolovat vlákna a chodí se na kontroli samohrejme se může stát že se pohne ,vypadne to si žena nemusi všimnout každa jsme jiná a každé sedne něco jiného já měla pomalu 7 let nehormonalni a vše v pořádku kdybych neměla nález na čípku jedu sním dál ...

lauriak
23. bře 2023

Ja viem, ze na toto sa nepytas ale pokial ste obaja rozhodnuti, ze dalsie deti nechcete tak preco neurobit radsej vasektomiu muzovi a nemusis do seba pchat hormony a riskovat pripadnu reakciu tela na mirenu alebo sa stresovat kvoli vypadnutiu.

lorrelai
autor
23. bře 2023

@lauriak tak to jste mě teď dostala....to je varianta, která mě vůbec nenapadla-možná manžela napadla, ale nechci me to ani říct 😀 No budeme to muset doma ještě probrat...Děkuji 🙂

barulina
23. bře 2023

@lorrelai já mám teď rok a za mě úžasná investice. Jedinne, co, že mi občas přijde my, když to prostě vůbec nepoznam

corry21
23. bře 2023

Ahoj, moje osobní zkušenost je špatná. Rok a půl nepravidelný cyklus, neustále špinění a slabé krvácení a bolesti v podbřišku, nulové libido. Manžel ho taky citil, přitom jsem vlákna měla dobre uložená. Moje tělo ho neprijalo, hrozně se mi ulevilo když jsem to nechala vytáhnout. Ale je to individuální, někdo o něm ani neví a je nadšený. Jinak jsi chráněna už od zavedení, takže záleží jen na vás zda vám nějaké špinění vadí při sexu.

patypresdevaty
23. bře 2023

Tak sex mít můžete klidně pár dní po, až si to trochu sedne. Jde o to, jestli vám vadí špinění při sexu nebo ne...
Jinak mám zkušenost dobrou. Manžel tedy ze začátku tělísko cítil, škrábalo ho, ale po dodatečném přistřihnutí vláken a "obroušení" už to bylo dobré. Pár měsíců jsem špinila přibližně v době MS, poté jsem přestala menstruovat úplně.

dashyyy
23. bře 2023

Mně doktor doporučil místo Mireny tělísko Kayleen, mělo by snad mít méně hormonů a tímpádem je šetrnější.. mám ho letos 4 roky a velká spokojenost

limali
23. bře 2023

@lorrelai pred týždňom som dostala leták na gyn. Mirena je po novom na 8 rokov. Všetky tvoje otázky som položila aj doktorovi a v podstate mi povedal, že väčšina týchto vedľajších účinkov ako špinenie, môže byť spôsobené aj tým, že žena trpí na kvasinkách, zápaly atp. Mne Mirenu doporučil pretože mám dlhší cyklus, kratšiu menštruáciu a nikdy ma neliečil na vag obtiaže. Vravel, že riziko nespokojnosti je minimálne. Takže toto by som skôr fakt riešila priamo s tvojim lekarom, ktorý pozná tvoju kartu 😊 s mužom sme sa zhodli že vramci zdravia, financii, vedľajších účinkov a podobne, zvolíme vazektómiu. Je najmenej invazívna, finančne sa vyplatí najviac, nezasahuje mužovi do zdravia a hormonálnej sústavy a hlavne, zákrok je asi na 10 minút, odíde s náplasťou a môže fungovať ako pred tým 😁 doporučujem si hľadať neskalpelový zákrok. Viem, že si sa na vazektómiu nepýtala ale keď ste na tom s mužom takto, je to fajn varianta na zamyslenie 😊

lenka3p
23. bře 2023

Já mám už druhé a naprostá spokojenost. Menstruace naprosto minimální, tři dny špinění, takže si vystačím s intimkami nebo menstruačními kalhotkami. Tělo jinak funguje naprosto stejně jako bez tělíska, tzn. úplně klasické příznaky PMS, ovulace atd. 😀

blondynka400
23. bře 2023

@lorrelai já už mám třetí a neměnila bych ani náhodou. Ohledně špinění po zavedení já měla vždy tak max 14 dní. Sex můžeš v podstatě od začátku, za mne je reálné tak třetí den od zavedení. Mne špinění nikdy nevadilo, takže jsem ani neřešila.
Uvolnění asi nehrozí, u mne se nikdy ani nehnulo, jeho polohu už z UTZ znám 😀 Každopádně UTZ to kontroluje každý rok na preventivce.
Když tělísko nesedí ze zdravotních důvodů, tak 50% ceny vrací, alespoň tak mi to kdysi říkal, ale je otázka, zda je to ještě i teď. Každopádně cena dost klesla, teď za to třetí jsem platila nejméně ze všech, což mne značně překvapilo 😀 A ještě už není na 5 let, ale na 6.

blondynka400
23. bře 2023

@limali na 8? Já mám nové od listopadu a mám ho na 6. Ty dvě předtím byly na 5. 8 let, to bych se skoro bála, že přiroste.

limali
24. bře 2023

@blondynka400 áno na 8

lencaa11
24. bře 2023
blondynka400
24. bře 2023

@lencaa11 tak díky za info. Schválně se tedy na to příště zeptám 🙂