Podvázání vejcovodů, tělísko, nebo jiná antikoncepce?

stazina
19. led 2014

Ahoj , je to asi divný, psát sem, protože vím, že se nakonec musím rozhodnout já sama, ale...před dvěma měsíci jsem porodila čtvrté dítě...císařským řezem.. byl to už třetí ..a proto mi minulý týden nakontrole bylo doporučeno podvázání vejcovodů....doktor apeloval na to, že už mám čtyři děti a v čr berou jako normu 3 císaře a dál už nic, takže by byl rád, kdybyhom už další dítě neměli, že bych tím mohla ohrozit sebe a dítě( hrozí prasknutí dělohy).
Pokudbych prý nechtěla podvázar doporučoval by mi tělísko , hormonální ... a já ted řeším....když budu sterilní ..je to už opravdu nevratná věc..jsem mladá a člověk nikdy nevím, co mu život přinese,jak se bude odvýjet jeho cesta...co když budu tohoto rozhodnutí jednou litovat??
Tělísko..odrazuje mě cena, pak taky ty hormony, cizí těleso v těle a pak taky jsem četla, že může způsobovat velké výkyvy nálad, což fakt nepotřebuju, protože jsem dost cíta a ještě k tomu tohle..potřebuju být silná na výchovu čtyř draků a né přecitlivělá plačka...
Takže vůbec nevím, jakou antikoncepci zvolit, aby to bylo spolehlivé( protože opravdu chápu rizika možného dalšího těhu v dohledné době a momentálně opravdu neplánujem) , aby to nebyly hormony, a kondom ted taky zrovna nemusím..
Jak byste se rozhodly vy?
já se občas přistihnu , že setjně ještě toužím po jednom..holčičce...manžels i ji tolik přál...pak ale děkuju Bohu , že mám čtyři zdravé kluky a říkám si , že bych to měla nechat ,tak jak to je a neriskovat ( třeba za 5, 8 let) že z nich udělám polosirotky...
Děkuju za názor🙂

frufrunka
19. led 2014

Ahoj, řeším to samé, jenže u mě je situace "krapet" horší... Mě teď čeká čtvrtý císař, do sterilizace už půjdu, ale u mě velí rozum, srdce to nechce. Pokud jsi se hojila dobře a jizvy z předchozích dvou císařů byly při pohledu do břicha dobré, není pravda, že bys nemohla mít čtvrtého císaře. Riziko by ani tak nebylo v prasknutí dělohy (když si budeš hledat informace třebas na www.porodnice.cz), tak se dozvíš, že Ti to určitě nikdo nedoporučí, ale během těhotenství je to hodně vzácná věc a dá se uhlídat. Větším problémem je obrovské riziko umístění placenty přes jizvy, protože pokud vroste do jizvy, může i prorůst do dalších orgánů a ohrozit Tě na životě (chceš-li čísla, tak riziko, že placenta bude po 3 sekcích v jizvě je 61%, pokud se tak stane, tak riziko úmrtí matky 7%). Nehledě na to, že pak ta placenta nefunguje správně a i mimčo by mohlo špatně růst. Záleží, kde jsi měla placentu v předchozích těhotenstvích, jestli máš sklony k jejímu umístění v dolním děložním segmentu. V Tvém případě bych do sterilizace nešla (protože pak už je jedinou možností umělé oplodnění), opravdu jsi ještě mladá a rizika nejsou tak obrovská, jak doktoři straší, to už si každý musí přebrat sám. (kvůli sobě si zjišťuju informace i z lékařské literatury, odborných lékařských článků). Myslím, že bys toho mohla jednou litovat, nehledě na to, že s psychikou to asi taky hezky zacvičí (pocit, že jsem neplodná a přitom mladá zdravá holka - nic moc). Antikoncepce je problém, já jsem to řešit nemusela (vždy jen na přechodnou dobu, jinak jsme se pořád snažili o mimčo), v tom Ti bohužel neporadím, protože já jsem hormony nechtěla a nic jiného mi taky nesedlo... ☹ A teď už to ani řešit nebudu, protože do té sterilizace bohužel už asi jít musím... ☹ Jestli jste zkusili Pharmatex, ten byl mi býval ještě seděl, ale partner na něj měl alergii, takže fakt nevím. Snad jedině ohleduplného partnera a "dávat si pozor"... 🙂

petkula
19. led 2014

@stazina já jsem teď taky řešila, jakou antikoncepci budu používat - hormonální jsem nechtěla, kondom nám nevyhovuje, tělíska taky nechci. Takže mi zbyly plodné a neplodné dny - měření bazální teploty. Vím, že to není moc spolehlivá metoda ale pro mě asi nejpřijatelnější. Ale chápu, že v tvém případě je to složitější, když jsi rodila císařem, tak asi nechceš riskovat otěhotnění. Taky nevím, co bych jinak zvolila - mimochodem Pharmatex, jak psala paní výše, je taky dost nespolehlivý. Jinak, znám paní, která má 7 dětí císařem, lékaři ji taky po 3. dítěti zrazovali od dalšího ale ona je věřící, takže si do toho nenechala mluvit 😉

matkapluku
20. led 2014

Ahojky děvčata 🙂 mohu se přidat ? Také mám 4 syny ,něvyhovuje mi antikoncepce,tělísko nechci a na ochranu jsem alergická.Když jsem rodila svého 4 tého syna už to bude 11let,nabízel mi pan doktor podvázání vaječníků.Nechtěla jsem,přišlo mi to divné a řekla jsem si,né jsem mladá a kdo ví,člověk nikdy neví a asi bych si připadala nežensky.Je tomu 7 let co jsme se s mým 1 manželem rozvedli ,bohužel prostě někdy se stane i to co neočekáváme.Nyní mám přítele dva roky,kluci jsou celkem velcí a přítel přišel s tím,že by jsme mohli mít mimčo .Nyní jsem to nedostala 1 den,uvidíme a já si uvědomila,že jsem tenkrát vlastně udělala dobře,ikdyž se na mne dívali divně jakože bych chtěla ještě někdy dítě ,no člověk nikdy fakt neví .Tak jsem zvědavá jak to vše bude,zítra si jdu koupit testík 🙂 a jak říkáte,dítě je dar od Boha a je to tak 😉

jetynka
20. led 2014

Ahojky holky, mě se to zatím netýká, ale taky bych byla nerozhodná, být na vašem místě.
@stazina U tebe to bude hodně těžké rozhodnutí, třeba u mě je podvaz nereálný protože bychom ještě jedno dítě do budoucna chtěli, navíc jsem katolička ale to je vedlejší. Mít po čtyřech císařích a hrozit při dalším těhu a porodu komplikace tak asi uvažuju jinak, přece jenom doma jsou děti,které mámu potřebují.
Pokud máš pochybnosti nech si někde u jiného gyndaře udělat nezávisle vyšetření - jak je stavěná děloha, jestli není pokleslá, co na to hlavně jizva jak pevná je a tak a podle toho by pak doporučil co dál, pak je jen na tobě jak se rozhodneš. Ale být na tvém místě a mluvit sama za sebe v tvém případě, tak asi bych zvážila ten podvaz, byť je to pro mě neetické a hrozné, ale mít další dítě a přivodit si sobě problémy a rodina to pak odskáče, za to by mi to asi nestálo, vím zní to sobecky a strašně, ale když není jiná možnost???Co na to tvůj muž?Co on na to říká?

matkapluku
20. led 2014

jo stazina ...určitě ale především mysli na své zdravíčko a děti tě potřebují to rozhodně !!

lamarika
20. led 2014

@stazina mám za sebou 3 CR v relativně krátké době a tělísko mi teda výslovně bylo nedoporučeno. Prý se po CR změní tvar dělohy a nemusí sednout jak má a tudíž pak nemusí působit antikoncepčně. Vyřešila jsem to Nuvaringem (kroužek). Je tedy taky dražší, ale nízko hormonální. Ještě jedno dítko do budoucna plánujeme a pak už chci na sterilizaci. Mluvila jsem asi se 4 gynekologama a ani jeden mě od dalšího těhotenství a následného CR neodrazoval. Nechceš jít radši ještě za někým jiným pro názor?

stazina
autor
20. led 2014

všem vám moc děkuju za komentáře🙂

@frufrunka tak držím palce, at 4 císař vyjde, tak jak má.. a ted vůbe c jsem nevěděla o těch rizicích spojených splacentou... 😕 já myslím, že jsem nikdy žádné velké problémy s hojením neměla..ted,v 38+0,kdy mě čekal císař mi doktor řekl, že jizva byla už jen 1mm tenká...ale že to tak u třetího císaře bývá, někdy že už to visí jen na takový blance...a potom když začnoustahy...je o t blbé...u mě teda ale nikdy žádný stahy nezačaly, mě ědti držely do poslední chvíle, na svět se jim nechtělo🙂

@matkapluku tak držím palce , at to vyjde!!!ano , já právě nevím, co er v životě může stát... neplánuju se rozvádět, ale člověk nikdy neví...a jak se Ti žije s pěti clapy v chalupě? 😀 já mám někdy pocit, že mě odvezou do blázince🙂)
@jetynka jsem též katolička a tak i to hraje velkou roli při rozhodování..třeba ohledně toho tělíska..a co na to manžel? nechce abych brala hormony a ani abych šla na podvaz....pokud se rozhodnu pro tělísko,je ochotnej to v pohodě zaplatit...více méně to rozhodnutí nechává na mě..
@lamarika teda, tak to koukám, že tě nikdo od čvtrtého císaře neodrazoval....a díky za info k tělísku..to sem teda taky nevěděla....
no,jsem stále na vážkách....a víte , co je největší sranda? první děti , dvojčata , máme z IVF.. manžel je udajně neplodný 😀 .a ted tu řeším opačný problém....

lamarika
20. led 2014

@stazina nikdy jsem neněla problém s hojením ani s jizvou, tak možná i díky tomu mám zelenou 🙂 Jediný co mám tak trochu nakázaný je abych otěhotněla alespoň 2 roky od narození posledního syna. No uvidím, třeba na to čtvrtý ani nedojde, ale jsem mladá a dveře chci mít zatím otevřený

frufrunka
20. led 2014

@stazina Jo, mám to taky tak! 🙂 Viz můj článek na blogu, taky jsem podle doktorů neplodná... 😀

matkapluku
21. led 2014

@stazina
ahojky,děkuji ...jak je v chalupě s 5 mužskými 😀 jo bájo,jen už mám doma 3,dva žijí se svými přítelkyněmi ,ale jen chvíli.Co Ti budu povídat,to je ponožek vyvoněných,hlavně když přišli z fotbalu,boxu atd. 😀 😀 ,ale jsou to zlatíčka,hodně pomáhali a vlastně pomáhají 😉 a rádi se vracejí na maminkovský papáníčka jako buchty,maminčiný salátek a tak 😀 ,jsem štastná že je mám,ikdyž to občas nebylo lehké nikdy bych je nedala 🙂 .Zatím jsem to nedostala zítra půjdu koupit testík a uvidíme a to má přítel 28.1.narozeniny,dostal by fakt krásný dárek 😀

jetynka
22. led 2014

@stazina Tak můj muž taky s podvazem nesouhlasí, s tělískem jsem na tom stejně jako ty. Jen kdybych měla 100% záruku, že bych nekrvácela po něm víc než teď a že je spolehlivé, tak bych do něho šla, aspoň prozatím.

stazina
autor
27. led 2014

Ahoj ženský🙂 tak zatím to vypadá, že jsem stále ve stejné fázi..nerozhodnutá a váhající...zatím to řešíme tou ,,užasně spolehlivou metodou přerušované soulože"...doufám, že se rozhoupu brzo , než se něco podělá:..
@matkapluku tak jak si na tom? 🙂..docela si mě pobavila s vyvoněnými ponožkami🙂))na to se opravdu těším🙂

matkapluku
27. led 2014

@stazina
ahojky,
to je dobře že pobavila a těch trenek 😀 ,no já jdu zítra na krev,trochu jsem špinila,ale je mi furt divně,bolí mě prsa,nechutná káva ani cigareta a furt bych spala,tak uvidíme.U kluků jsem menstruovala normálně a zjistili mi těhotenství až po 8tt ...no jsem zvědavá ...možná i věkem už to probíhá vše jinak 🙂

stazina
autor
27. led 2014

@matkapluku tak to moc držím palce🙂 určitě pak dej vědět, jsem napanutá ,jak struna🙂kolik je to let, co si byla napsoled těhotná?

matkapluku
28. led 2014

@stazina
ajoj děkuji,dnes mi brali krev,bečer budu vědět 🙂 ,jinak je to už 11 let co jsem byla naposledy těhotná 🙂 ,dneska mi sestra říká,Vy nepoznáte jestli jste těhotná 😀 ,tolik dětí 🙂 byla sranda 🙂

svija
28. led 2014

@stazina - a co nehormonální nitroděložní tělísko. To je cenově o hodně míň drahé, bez hormonů a spolehlivost je skoro stejná jako s tím hormonálním. Jediný rozdíl je, že menstruace může být i silnější než normálně. Já ho mám, spokojená celkem jsem, jediný rozdíl pro mě je, že 2-3 dny před MS špiním, ale to nemusí být tělískem.

stazina
autor
29. led 2014

@matkapluku Takjak?🙂)Tak to si taky začínala jako hodně mladá maminka...já měla ve 23 letech dvojčata..

@svija ahoj,díky, tak ysem o něm uvažovala,ale prý u nehormonálního tělíska je většá riziko ,že otěhotníš,navíc je prý časté,že žena s nehormonálním tělískem každý měsíc otěhotní,al e díky tělísku zase hned potratí..a to je pro mě z morálního a etického hlediska nepřijatelné...u hormonálního prý k tomu nedíchází ,díky hormonům totiž změní hlen a ten nepřeje spermiim a nemlže takdojít vůbec k oplodnění....no já neví, je to se mnou těžké 😝 když pořád něco mám...

svija
29. led 2014

@stazina - no to riziko otěhotnění je jen nepatrně větší a k otěhotnění by podle mých informací taky nedochází. To tělísko vyvolává svou přítomností sterilní zánět v děloze a tím se tam zmnoží bílé krvinky, které likvidují pak i spermie. A navíc pokud je tam příměs mědi, tak ta taky hubí ty spermie. Jinak představa, že každý měsíc otěhotním, jen se to mimi neuchytí, by byla šílená i pro mě 🙂 .

matkapluku
30. led 2014

@stazina
ahojky ....tak krev pozitivní 🙂 ,stále tedy špiním,tak snad vše bude o.k.