Těhotenství s Mirenou. Selhala někomu?

16. únor 2020

Pěkný večer, ze začátku se chci omluvit za anonym... Chci se zeptat, zda je tu někdo, komu selhala Mirena? Popřípadě jak jste na těhotenství přišli a jak těhotenství skončilo?
Mirenu mám zavedenou od dubna loňského roku... Ze začátku jsem špinila, to po 3 měsících ustalo.. Od té doby byl klid... Začátkem prosince jsem začala krvácet a krvácela jsem cca 2týdny poměrně intenzivně... Koncem roku a začátkem ledna mi bývalo šíleně zle od žaludku, nvalování z kde čeho, cesta v autě pro mě byla za trest... Střídala se mi zimnice s návaly horka... Stále kojím a v té době jsem měla prsa neustále nalitá(dceru kojím již jen v noci, takže mám prsa už vycucnutý jak prázdnou ovocnou kapsičku), o tom jak mě bolí bradavky ani nemluvím... To trvalo tak 2 týdny, ale přisuzovala jsem to stresu a Vánocům atd... Teď poslední dny mi ale přijde, že mám nafouklé břicho a cítím divné tlaky (jak v předešlých těhotenstvích) 🤷 Rozum mi říká, že je to blbost, že určitě se toto běžně nestává 🤷 Ale dnes mě ta myšlenka tak napadla, tak jsem si řekla, že se zeptám... Test jsem si zatím nedělala, do města se dostanu pravděpodobně až koncem týdne, ale zas nechci zbytečně plašit... Může takovýto pocity a stavy vyvolat třeba i cysta? Děkuji moc za reakce 😊

sudylichozrout
16. únor 2020

Co jsem tady tak cetla, neni to urcite nemozne. Kuo co nejrychleji test, at vis, na cem jsi. Muselo by se to resit s dr, protoze telisko...

krupka3
17. únor 2020

Zadna antikoncepce neni 100%, udelej si test a mas jasno.

aleenka1234
17. únor 2020

Když jsem brala mirenu, měla jsem stejné pocity jako ty. Test byl negativní. Otěhotnět přes mirenu je opravdu zázrak (moc neber ty příběhy otěhotnění na koňovi atd. vážně) musela by ti vypadnout a to pak ano, můžeš otěhotnět. Jinak je šance mizivá.

g_m
17. únor 2020

Doporučuju to vyřešit s dr. Já jsem po půl roce od zavedení místo špinění v době MS víc krvácela asi týden, shodou okolností jsem pak šla na kontrolu, tak jsem to říkala a dr. zjistila, že mám Mirenu sjetou dolů a musela jsem si ji nechat upravit (v nemocnici pod narkozou, vyndaji ji ven, udělají revizi a zase šupnout zpátky). Takže bych to nepodceňovala a může to klidně způsobovat. Jinak není jednodušší koupit test než koumat diskuzi? 😉