• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

30. srpna 2016 
alusa: já jsem taky vyměnila asi 3 druhy HA než jsem našla tu, co mi vyhovuje, ale neztloustla jsem, spíš naopak, tak snad nepřiberu ani po vysazení...
15. zář 2006 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je normalni, hormony muzou zmenit tvoji chut k jidlu, a to zvysit i snizit. Vetsinou je ale prirustek na vaze vetsinou souvisi se zadrzovanim vody (hormonalne, takze se ji jinak nez hormonalne nezbavite).
15. zář 2006 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moje zkušenosti po vysazení HA. Mám fakt hnusný vlasy. Mastný hned druhý den po tom co si je umyju. A to jsem se dala i obarvit, vždycky se mi po barvení přestanou mastit. Bolesti v podbřišku a bolavý bradavky. Vysadila jsem před měsícem a zatím nepřibírám. Ale mám nafouklé břicho.
15. zář 2006 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holciny, obnovuji tema. jsem cca 2,5 mesice po vysazeni HA. prvni ms v pohode po 26 dnech, druhy ms cca po 35, trval asi jen 3 dny,pak 4 dny pauza a posledni tyden porad spinim. ms bych mela dostat az 25/10 nejdrive. co myslite mam s tim na gyndu nebo je to spineni ok ?
11. říj 2006 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těžko říct, u každýho je to jinak no.Po vysazení to je kolikrát fakt na palici co? :wink:
11. říj 2006 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
cumacku, to teda je. kdybch to vedela tak ty prasky nikdy neberu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. říj 2006 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalci, taky mám špatné zkušenosti s vlasy, už druhý den vypadjí strašně mastně a hodně se mi zhoršil můj ekzém :frowning2: o nafouklém břiše ani nemluvím, kolikrát si doma připadám jako v plynárně :grinning: . Babyno, já bych na tvém místě raději k doktorovi šla, já vysadila HA v červnu a žádné špinění jsem neměla.
11. říj 2006 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po vysadeni HA (jeanine -nizkohormonalna) mam cykly 37,44,38 a dnes som 38 den a mesicky nikde. Mavala som cykly dlhsie, ale toto je extrem.Najradsej by som bola keby uz neprisli :slight_smile: ale asi je to len zbozne prianie. Plet sa mi pocas brania jeanine vylepsila, teraz ju mam ako pubertak. A bolesti briska pri mesickoch sa vratila.
12. pro 2006 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Mě se šíleně zhoršila pleť :angry: . Vlasy se mi sice také o něco více mastí, ale není to tak hrozné.Ala brala jsem Yadine a měla jsem pleť jak miminko a teď... :frowning2: typická smíšená. Děsně mastné čelo a s uhříky jsem se snad vrátila do puberty.Co s tím???Tedy kromě klasické péče, kterou samozřejmě provádím... :frowning2:
13. pro 2006 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
u mě se nějak nic nezměnilo,poté co jsem vysadila HA,akorát jsem měla ze začátku hroznou chuť na sex a mám i teď....A pobolívají mě vajčníky,a bolí břicho při menses,to jsem už neznala.
13. pro 2006 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, mám to samé, co ty...to považuju za pozitivní změnu :grinning: . Jenom ta pleť je nahouby :frowning2:
13. pro 2006 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, myslím, že už si můžu troufnout ohodnotit, jak vysazení MS působilo na mě, neberu už ji rok :slight_smile:
- MS cykly najely s pevnou pravidelností okamžitě po vysazení HA, byly stejně dlouhé jako před HA (22-24 dní)a všechny do jednoho ovulační (teď jsem v šestnáctém)
- Pleť se výrazně nezhoršila, hned po vynechání jsem nasadila dost silnou čisticí kúru (psyllium) a v podstatě nevidím zásadnější rozdíl
- Chuť na sex se trochu zvýšila, a to i takhle dlouhodobě, manžel zkonstatoval, že takhle nějak líp voním
- MS je asi tak stejně bolestivá jako při HA, jenom o trochu silnější, v posledních cyklech před MS cítím jisté příznaky (bolavé bradavky)
- Vlasy beze změny
- Prsa se cca o číslo zmenšila (na původní velikost před HA)
- Váha zůstává stejná
- Po vysazení jsme se 9 cyklů chránili Pharmatexem, poté jsme se sedm cyklů snažili otěhotnět, těhu zatím nejsem
Čili v podstatě žádné výraznější změny, ale je mi tak nějak celkově líp, a čím víc diskuzí tady čtu, pozoruju, že nás tu takových úplně bezproblémových moc není...
13. pro 2006 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len, to psyllium je tedy dobré na pleť...celková očistná kůra??? Něco jako kopřivy???
13. pro 2006 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, psyllium ti vlastně pročistí celý organismus, takže to má i dobrý vliv na pleť (nejen po HA), někde tu o tom byla diskuze, zkusím ji najít :wink:
13. pro 2006 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len, díky moc...pročtu a případně vyzkouším... :wink:
13. pro 2006 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
len, to psyllium je vláknina,ne? která ti má čistit střeva - tím vlastně čistíš celý organismus..........

jinak u mě po vysazení problémy scyklem, víc jsem cítila tlaky v podbříšku, prsa , pleť a podobně, to jsem nějak nepocoťovala............
13. pro 2006 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanko, přesně tak - vlastně nic jiného, než obyčejná vláknina, ale funguje zázračně a taky pomáhá dodržovat pitný režim, což k té celkové očistě taky přispívá :slight_smile:
13. pro 2006 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já musím říct, že jsem s tím měla problémy. i když jsem pila kolem 2,5l (což piju normálně) tak jsem měla problém se zácpou - nevím kolik bych toho musela vypít aby to fungovalo :confounded:

co dobře působí na očistu těla jíst pár dní uvařenou rýži s nastrouhanou mrkví - zní to sice hrozně, ale to mi fakt pomoholo :wink:
13. pro 2006 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nojo, to je škoda, ono bohužel nic nefunguje 100% na všechny :frowning2:
13. pro 2006 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě se po vysazení hrozně zhoršila pleť. Snad je to ještě horší jak v pubertě - pupínky mám i na ramenou - šílený. Jinak bolestivější a silnější menstruace. A cyklus se mi snížil z pravidelných 28dní na ne tolik pravidelný (24dní/3x/-31dní/1x/).
13. pro 2006 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len, tak jsem se rozhodla psyllium vyzkoušet!!!Z práce zajdu do lékárny a pak raději i pro džus...Díky :slight_smile:
13. pro 2006 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
manicka: a nejsi moc hubená???když je velmi nízké procento tuku v těle, tak MS nechodí
14. pro 2006 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám kamarádku, která s tím měla velké problémy. měla BMI trochu vyšší než ty a jednou MS měla a pak zase několik měsíců neměla. poptřemýšlej o tom trošičku a možná nějaké kilčo navíc by ti prospělo.......
14. pro 2006 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ja beru mercilon a nikdy jsem zadne problemy s MS nemela, i kdyz jsem na pul roku vysazovala tak MS se dostavila presne a nikdy zadny problem, ted dobiram posledni platicko a nechavame to prirode, tak doufam, ze vse bude opet bez problemu
14. pro 2006 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
manicka-doporučila bych ti žádný SEX,ale to asi slyše nechceš:slight_smile:

já po dlouholetých zkušenostech s braním HA bych už do žádné nešla, spíš se poraď s doktorkou a řeš to nějak jinak
14. pro 2006 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek