Zpožděná menstruace po vysazení antikoncepce

rachel39
13. říj 2014

Ahoj moc Vas prosim o radu
rozhodla jsem se vysadit antikoncepci, moc mi nedelala dobre (ditko zatim neplanuji). Po dobrani platicka jsem dostala ms normalne v den, jako vzdy pri brani HA. Ted je to dalsi mesic resp. Mesic kdy vubec HA neberu a vcera jsem to mela dostat a porad nic. Je to normalni? Dekuji🙂

andelka
13. říj 2014

Je to normální. Než se tělo nastartuje, může to trvat. Plašila bych teprve kdyby se Ms nedostavila do 60 dní.

rachel39
autor
13. říj 2014

Dekuji 🙂

misar91
14. říj 2014

ahojky,je to normální,já jsem bez prášků nikdy neměla pravidelnou ms.bud jsem to dostala o týden dřív nebo dýl....

lucina90
19. říj 2014

@rachel39 Já čekala i třeba 70 dní..pak jsrm šla už teda k dr...ono se to srovná. Případně si koupit v lékárně něco na úpravu cyklu na přírodní bázi.

vladka_89
23. říj 2014

Po vysazení HA jsem měla cykly 49 dní, 35 dní, 28 dní, teď už je to zas 37 dní a pořád nic... Už neberu HA půl roku a pořád se ještě cyklus nesrovnal.

zanda30
23. říj 2014

Mne trvalo po vysazeni HA 7 mesicu nez jsem zacala mit vubec menstruaci...moje gynekolozka mi doporucovala necpat se nicim jen cekat az se telo samo srovna a nastartuje

beruska1889
23. říj 2014

@zanda30 Jé děkuji za uklidnění 🙂 právě řeším podobný problém, vysadila jsem HA koncem července letošního roku a do teď menstruace nikde... ☹ Už jsem začínala trochu stresovat... sice jsem ji neměla přes 3 roky ani s HA, ale vzhledem k tomu, že se chceme s manželem pomalu začít snažit o mimčo, jsem trochu nervózní... s dr. jsem to ještě neřešila, říkala jsem si, že ještě chvíli počkám, že to může trvat, než se tělo vzpamatuje po tom všem... Takže asi budu ještě vyčkávat, snad už ne moc dlouho... 😒

zanda30
23. říj 2014

@beruska1889 pry kdyz se bere HA dele jak 3 roky v kuse tak to telu trva...ale byl to takovy zvlastni pocit neb jsme s pritelem chteli miminko tak clovek premyslel jestli jsem tehu nebo ne...tech 7 mesicu mi bylo dlouhych....nakonec cca 11mesicu od vysazeni jsem otehotnela, ale to uz jsem 4 mesice men.cca 1x za 28 dni mela....jinak pro porovnani 1 dite jsem pocala tyden po vysazeni HA, a to jsem ji tehdy brala 7let v kuse....priroda si holt dela co chce😊...drzim palecky, at se brzy zadari.

beruska1889
23. říj 2014

@zanda30 Tak já HA brala 5 let a když jsem s ní začínala, netušila jsem co to může dělat za problémy... Teď když už chvíli čtu diskuze tady, říkám si, že jsem ráda, že jsem s ní skončila a už s ní radši nemám v plánu začínat... Mamka moje byla hned od začátku proti... ale já měla svoji hlavu, jak to tak bývá... 😀 Ono ty hormony navíc, které člověk vlastně nepotřebuje, asi nejsou úplně OK a pro každého... 🙂 Tak pro mě to je taky zvláštní pocit, ne proto, že bych se bála těhotenství, protože si stále zatím dáváme pozor, ale pro to že to není úplně normální... když jsem tu HA nasadila, a MS mi vymizela hned 2. měsíc, byla jsem z toho vyplašená, volala jsem dr. a ten mě uklidňoval, že u toho typu HA je to normální, že se nic neděje, tak jsem čekala, že až je vysadím, cyklus mi normálně naběhne jako dřív... i když úplně pravidelnou MS jsem neměla nikdy ani před HA... 😒 Právě s tím začátkem snažení jsem chtěla počkat, až bude cyklus zas normální... tak snad už brzo bude... Moc děkuji za zkušenost a uklidnění 🙂 Fakt mi to pomohlo... že v tom nejsem sama... 🙂

blanka88
15. lis 2014

@beruska1889 Mám podobný problém. Vysadila jsem HA v srpnu po 9 letech užívání a taky jsem ještě nedostala ms. U doktorky jsem zatím nebyla, snažím se ji mrchu vyvolat kde čím, ale pořád nic. Často ale cítím křeče jako kdyby už chtěla přijít. Tak snad brzo dorazí. Už by jsme se chtěli začít snažit o mimi... 🙂

ladyhacek
15. lis 2014

na srovnání cyklu by měl prý zabrat čaj kontryhyl, ale já ho bral ai na podporu plodnosti má prý příznivý účinek na ženské tělo takže pokud se budete chránit tak ho zkus 🙂

beruska1889
15. lis 2014

@blanka88 nezoufej, mrcha určitě brzo dorazí 😉 já se jí taky nakonec dočkala, sice si dala na čas, ale nakonec to dobře dopadlo... 🙂 jsem ráda, že jsem ani nemusela běhat po doktorech a nechat do sebe cpát další hormony a problém se vyřešil sám 🙂 měla jsem podobné "příznaky" taky, docela dlouho, ale vše je už snad OK 😉 uvidíme jak dopadne další cyklus... Ono je fakt, jak se tu stále všude píše, že každé tělo je jiné a každý potřebuje jiný čas na "vzpamatovaní" a nastartování... Moje nejlepší kámoška brala HA 10 let, na první MS čekala půl roku, vysazeno má přes rok a za tu dobu měla MS jen 3x ☹ sice zatím děti neplánuje, ale i tak je to blbý... 😒 takže tak... Přeji Ti ať se to všechno brzo srovná taky a ono se srovná, uvidis!!! 🙂 já byla taky už docela zoufalá a přišlo to ve chvíli kdy jsem to vůbec nečekala... Hodně štěstí ať se i s prckem brzo zadaří 🙂

blanka88
17. lis 2014

@beruska1889 Když si tady pročítám příběhy některých holek, tak moje opožděná ms je asi to nejmenší. Zatím to nijak dramaticky neřeším a doufám, že mě nepotká nějaká větší starost. Snad se brzo dočkám 😉 A tobě přeji, ať už jsi v pohodě a brzo se zadaří s miminkem 🙂

beruska1889
17. lis 2014

@blanka88 je fakt, že jsou tu holky co mají větší trable ☹ ale každý problém je blbý pro toho u koho se vyskytuje... ☹ ať je jaký chce... Určitě to bude všechno brzo v pohodě 😉 děkuji, snad to bude OK a mimčo se příští rok podaří 🙂 teď vánoce za dveřmi, to bude taky mazec... Už teď jsem zoufalá, při myšlence nákupu dárků, totálně netuším co komu koupit, ať to není pořad dokola taková ta klasika.... Nikdo si neřekne co chce a mně chybí inspirace.... 😖

blanka88
17. lis 2014

@beruska1889 Moje řeč 😀 Nikdo si nic neřekne. Co má člověk pořád vymýšlet, když nedostane žádné typy. Ještě nemám ani dárek. Zato mám papír, dobrý začátek 😀 Dnes jsem umyla okna a vyprala záclony, tak ten pro mě nejhorší vánoční úklid mám za sebou, aspoň něco! 🙂

beruska1889
17. lis 2014

No s těma dárkama to řeším každý rok a je to čím dál horší, vůbec mě to nebaví vymýšlet... ☹ já taky nemám žádný, naštěstí se aspoň ségra vyjádřila, chce nějaký parfém - těch nemá nikdy dost, leje to na sebe skoro po litrech 😀 😀 😀 😀 tak až si nějaké 2 vybere budu mít aspoň jednoho člena rodiny "z krku" 😀 😀 😀 papír mám nějaký ještě z loňska tak uvidíme jestli bude stačit 😉 úklid Ti zavidim, taky bych moc ráda uklizela, ale v bytě máme jak po boji ☹ dělali jsme nějaké stavební úpravy v obýváku a ještě to není celé hotové, tak nemá cenu moc uklízet, navíc věci z obyvaku natahane všude, v každé místnosti něco... 😒 už se těším až to bude komplet a konečně zas budem bydlet jako lidi.... 😉 snad už to nebude trvat moc dlouho.... 🙂 chci ty vánoce mít pěkné a v "novem" hezkém obyvaku.... 🙂

beruska1889
17. lis 2014

@blanka88 🙂

blanka88
18. lis 2014

@beruska1889 Jj, vím o čem mluvíš. My jsme se před 3-roky touhle dobou stěhovali. Nebo spíš uklízeli po celkové rekonstrukci, aby jsme se měli kam stěhovat 🙂 Je to náročné, ale aspoň se budete těšit do nového. Koukala jsem na beremku, že jsi taky sestřička. A máme stejné snubní prstýnky 😉

beruska1889
18. lis 2014

@blanka88 náročné to, tak snad to zmáknem a bude to co nejdřív hotové, už mě to "přežívání" v tom nepořádku moc nebaví... ☹ jj taky sestřička 😉 takových nás tu je docela hodně, co jsem tak koukala do diskuzí 🙂 i když už ne v nemocnici... 😉 no máme obě dobrý vkus... 😀 😀 😀 taky od Rýdla??? 🙂 a jste s nimi spokojení? 🙂

blanka88
18. lis 2014

@beruska1889 Já pracuju v oční ambulanci. Ano, od Rýdla 🙂 Byla to láska na první pohled a jsme s ním spokojení. Akorát se hrozně brzo poškrabal. Ale když je lesklý, tak by to asi udělal i jiný prstýnek.

beruska1889
18. lis 2014

@blanka88 tak oční ambulance... a dobrý? Je tam klid? 🙂 hlavně když je dobrý šéf 😉 Rýdla mi na beremku hodně vychválily holky, tak jsem nechtěla od nikoho jiného a super... spokojenost je veliká... 🙂 i když nemám kamínek, měla jsem strach z vypadnutí, tak jsem ho raději nechtěla, bylo by mi líto, kdybych ho ztratila a zůstala mi tam po něm jen díra... ☹ jo taky ho mám docela poškrábaný, ale to bychom ho musely mít jen v krabičce a chodit na něj koukat, což je taky na nic... já jsem zas četla hodně negativ na ty matné prsteny, že je to ještě horší a vypadá to potom škaredě, tak jsem chtěla raději lesklý... a Rýdl dělá na prstýnky nějaký "servis" myslím jednou za rok nebo za 2 ted nevim... ale pro nás je to daleko, jezdit přes celou republiku do Prahy,... ☹ ☹ ☹ jen kvůli údržbě 😀 😀 😀 😀

blanka88
18. lis 2014

@beruska1889 Šéfovou mám parádní! Práce mě tady hrozně baví. Všude je něco, je pravda, že ambulence je klidnější než oddělení. Ale máme taky často frmol. Máme převážně staroušky, takže prace a komunikace je někdy velmi náročná, znáš to 🙂 My jsme ty matne prstýnky taky nechtěli. Mají je švagrová a přijde mně to spíš jak z oceli, i kdyz jsou zlaté. Ja kaminek mám a Zatim drží, tak budu doufat, ze nevypadne!

beruska1889
18. lis 2014

@blanka88 tak já si na šéfa taky nemůžu stěžovat, není sice "úplně dokonalý" ale to není asi nikdo 😀 a když to srovnám s vrchní, kterou jsem měla v nemocnici hned po škole jako šéfovou, tak takovou fůrii už snad nikdy... ☹ 😠 ☹ a přesně jak píšeš všude je něco... 😉 a jsem ráda, že nemusím dělat na směny, víkendy, vánoce, všechno zabité v práci, jako nová, nejmladší a bezdětná jsem "vyžrala" všechno.... teď mám relativně klid a jsem spokojená... nerada bych se na směny vracela, ale kdo ví, do důchodu daleko a člověk nikdy neví, kde všude se ještě ocitne... 🙂 Frmol máme poslední dobou stále, jezdí k nám lidi ze širokého okolí, jsme tu v oblasti jediná revmatologická ambulance, takže někdy masakr... s taky hlavně staří lidé, takže přesně vím o čem píšeš... 🙂 jo ty matné prý trpí opotřebením ještě víc a to poškrábání je ještě víc viditelné a hůř se se "opravuje" - tak jsem to slyšela.... tak Rýdl je prý kvalita, tak určitě nevypadne... 😉 já právě byla reklamovat 2x svůj zásnubní, právě kvůli vypadnutí kamínku, naštěstí jsem ho vždycky našla a dali mi tam bez problémů originál můj, ale i tak mě to odradilo s tím snubním.... 🙂

jaenik
18. lis 2014

@beruska1889 Já po vysazení HA na začátku července v červenci měla také MS normální, jako při braní a v srpnu jsem si ji rozjížděla pomocí kontryhelového čaje. Nechtěla jsem čekat, až se mi sama dostaví, kvůli plánovanému těhotenství. No a po skončení MS se zadařilo 🙂 Každopádně doporučuji zkusit Kontryhelový čaj, nebo kapky Jeřáb ptačí a když to nepomůže, zajít k dr na vyvolávačku, příčina, proč se MS opozdila, může být jakákoliv, nejenom šok pro tělo po vysazení HA...

beruska1889
18. lis 2014

@jaenik tak já neměla MS celé 3 roky když jsem brala HA a dle mého dr. to nevadilo.... nakonec se mi MS dostavila po 3 měsících, tak snad už to teď bude všechno normální 🙂 my se na prcka teprve chystáme, chceme začít příští rok, takže jsem na to nijak nespěchala a nehrotila to... 🙂 ten čaj zkusím, pokud budu mít ještě nějaký problém, ale doufám, že nebude třeba.... 😉 😉 kámoška právě čekala na MS po vysazení HA půl roku a řešila to hned od začátku s dr. a ten jí říkal ať ještě vyčkává, že se to stává a prý půl roku nic není... tak jsem to ani já tak moc neřešila... i když asi co doktor to jiný názor... každopádně děkuji za příspěvek... 🙂

blanka88
18. lis 2014

@beruska1889 Přesně tak, vyhovuje mně, že nemusím na směny a svátky a víkendy jsem doma. Bohužel ale po mateřské už se zpět asi nebudu moct vrátit. Dojíždím denně pres 50km. V 5h z domu, v 17h domů. Teď mě to nevadí, ale s malým prckem už to tak nepůjde dělat.

beruska1889
18. lis 2014

@blanka88 teda tak to je mazec... ☹ ale třeba se najde jiná fajn práce někde poblíž... 😉 to já mám teda štěstí, pracovní dobu máme od 7 do 3 každý den a v práci jsem za 15 minut pěšky, trošku rychlejší chůzí... 🙂 a ušetřím na dopravě.... na co si teda občas stěžuju??? to fakt nevím, když to vidím okolo, tak můžu být jen ráda, za to jakou mám práci... 🙂

nikcule
26. led 2015

Ahoj holky, já jsem brala HA cca 6 let, teď už třičtvrtě roku jsem bez ní. Ale MS mi stále dělá neplechu. První dorazila s menším zpožděním, další až skoro za 3 měsíce, a pak cca za další tři měsíce jenom trochu špinění. Teď už mi zase mešká. Je pravda že už jsem z toho na nervy. Teď cca 16 dní piju čaj z kontryhele a mám šílené křeče v břiše. Je to tak správně nebo ne?