Venkovní svatba u Brna. Povoluje to tam biskup?

eliska_f
21. říj 2020

Ahoj, plánujeme venkovní svatbu u Brna. Rádi bychom měli zároveň církevní obřad - máte zkušenost, zda to zde biskup povoluje? Otce bychom si domluvili, ale nevíme, zda je to možné v okolí Brna/Brně. Děkuju za vaše zkušenosti 🙂

lolam10
21. říj 2020

Cirkevni obrad lze i venku,vse vam rekne knez...

eliska_f
autor
21. říj 2020

@lolam10 on právě potřebuje svolení biskupa tady z Brna, jinak nemůže. Proto se ptám, zda někdo s tím má tddy zkušenosti. Vy jste venkovní církevní obřad zde měla? Popřípadě jste na takové byla? 🙂

antoinet
21. říj 2020

@eliska_f pokud vím, tak katolická církev uznává jen vysvěcená místa, tedy kostely, kaple...ale třeba husitská církev s tím problém nemá.

journals
21. říj 2020

Tak cirkevni svatbu vam muze (nemusi) umoznit i jina cirkev nez ta katolicka 🙂

eliska_f
autor
21. říj 2020

@antoinet
@journals
Přiznám se, že jiny než katolický obřad mě nenapadl a rádi bychom ten. Vím, že biskup může udělit výjimku, proto mě zajímá, zda to zde v Brně bývá umožněno či nikoli (ani já ani partner odsud přímo nepochazime - jsme z Hané)

any2any
21. říj 2020

@eliska_f Ahoj, my meli venkovni svatbu v Lisni na Kostelicku. Byl to cirkevni (katolicky) obrad. Papiry jsme resili v lisenske farnosti, ale kneze (jahna) jsme meli "sveho", z jine farnosti. Kdybys mela jeste nejaky dotaz, napis. Je to teda 5 let zpatky, ale treba se to nezmenilo...

any2any
21. říj 2020
marulu
21. říj 2020

@eliska_f znám kněze, který skocil se snoubenci padákem a oddal je pri letu, takže by to mělo jít. Jaká je praxe v Brně nevím, ale snad to půjde. A jedni známí měli křtiny v lese (sice v místě, kde je to upravené jako lesní kaple, ale budova to neni). Všechno to byly katolické obřady.

jajulin
21. říj 2020

Pokud budu vycházet ze starých informací, tak speciálně brněnský biskup svatby venku nepovoluje. Výjimkou jsou právě malé kaple a kostelíky, tam může obřad proběhnout venku před nimi. Ale jen tak mít obřad na louce, to asi bohužel neprojde. Ale zkusit to můžete 🙂

eliska_f
autor
22. říj 2020

@any2any napsala jsem zprávu 🙂

eliska_f
autor
22. říj 2020

Nebylo by to přímo na louce, ale v zámecké zahradě vedle kostela (ovšem většího kostela, tak nwm zda to klapne). Děkuji všem za informace 🙂