2019 bez cukru - jdu to zkusit, kdo se přidá?

vikinkav
29. pro 2018

Ahoj vsem, neni tu nejaky cukromil, kdo se chysta od ledna uplne vysadit cukr? Ja miluju cokoladu, pojidam ji skoro na kila a myslim ze to uz prekracuje unosnou mez. Zatim si zjistuju informace jak na to, a od 1. 1. jdu zkusit zbavit se sve zavislosti na cukru. Neni tu nekdo, kdo je na tom podobne? Ze bychom se spolu hecly? V okoli nikoho nemam, kdo by mel stejny “problem” 🙂

rybkaryb
29. pro 2018

Taky to chci zkusit, bojím se ale únavy a zatím nemám zadnej konkrétní plán 🙂

6miska4
29. pro 2018

Za mě doporučuji program Whole30. 👍🏼

klaarusa
Autor odpověď smazal
Zobraz
lachtanice86
29. pro 2018

Před těhotenstvím jsem tak jedla normálně a v těhotenství kvůli těhotenské cukrovce taky. Na vánoce jsem polevila ale teď už tak jim zas. Ten začátek ale kdy jsem na to najela byl brutal. Nedostatek energie, bolest hlavy která trvala 5dnu. To bylo opravdu zlé. Ale pak už pohoda

petrafrenz
29. pro 2018
Uživatel petrafrenz je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od petrafrenz.

@vikinkav pozor na sladidla, ty jsou mnohem horší než cukr, pokud nejsou přírodního původu. Já jsem tenkrát nasadila dietu a vyřadila právě čokoládu. Teď, jak jsem těhu, dělám si domácí čokoládu a dávám do toho jen kvalitní suroviny a třeba javorový sirup místo cukru. Hodně lidí si chválí Dukanovu dietu, ale ta je právě založená na sladidlech. Jsem pro přirozené věci, tím tělu nejvíce prospějeme.

vikinkav
autor
29. pro 2018

@rybkaryb ja mam prave sladke taky jako doping a drogu, hlavne pres den s malym.. ale verim ze spravne jidlo to napravi.

vikinkav
autor
29. pro 2018

@petrafrenz diky ja bych sladidlum taky neverila. Jsem taky tehu a chci neco udelat pro sebe a pro miminko, se synkem si prave na zklidneni davam cokosku, ale uz mi to prerusta pres hlavu.. chci se proste zbavit zavislosti, kdyz mam chut tak na to myslim a bezim si i koupit neco sladkeho, necitim se dobre, ale vyradit cukr je proste pro me extremne tezke.

vikinkav
autor
29. pro 2018

@6miska4 to neznam ale zkusim vygooglit diky. Ja sleduju zatim nejaka videa na youtube, snazim se racionalne si to vysvetlit proc je cukr spatny, abych mela spravnou motivaci.

vikinkav
autor
29. pro 2018

@lachtanice86 no tak to se mam na co tesit! Uf. Na me ale nefunguje postupne ubirani sladkeho behem dne/tydne, tak to musim zkusit uplne. Jsem odhodlana, ale nevim jak to vydrzim, potrebuju nekam schovat penize a zamknout se pred svetem 😄

izz76
29. pro 2018

Nechystám se, denne jedno kafe s cukrem musí být a k tomu malá čokoládka.. 😀 Jinak jim zdravě, trochu sportuju a kila navíc nemám.. Taky mi vadí, ta závislost, že bez cukru nevydržím jediný den, naštěstí jiné neřesti nemám 😆

klea81
29. pro 2018

Cukr doma nemáme 2 roky ;o)

vikinkav
autor
29. pro 2018

@klea81 taky chci!

kridav
30. pro 2018

Pro mě bylo nejhorších vždy prvních 14 dní, pak už to bylo dobrý a naopak jsem cítila víc energie. Přestala jsem pít i odpolední kafe aby mě nelákalo si k tomu něco dát. Teď před Vánoci jsou to vydržela měsíc a půl, a cukroví se nedá odolat. Od ledna chci opět začít.

jaaanaluk
30. pro 2018

Taky chci od od noveho roku zacit bez cukru a bile mouky. Uz jsem to jednu dobu jela, ale pak jsem bohužel polevila.

chelsi
30. pro 2018

@vikinkav doporučuji knížku "jídlo na prvním místě" 🙂 je tam vše podstatné a základ k programu whole30

azby
30. pro 2018

Tak to ja se pridam moc ráda, ale ja mam spatnou vuli. Ale třeba... Ja muzu úplně vse sladké na to slane a pak klidně pokracuju.

vikinkav
autor
31. pro 2018

Tak od zitrka, dame si vedet 😊 ja mam taky slabou vuli ale jsem zvedava no

astracreek
31. pro 2018

Já do toho jdu. Už jsem jednou cukr vysadila a šlo to, bylo mi o tolik lépe. Ale kvůli těhotenství jsem se k němu zase vrátila, teď bych ráda najela zase na bezcukrové období 🙂

lutu11
31. pro 2018

Holky ja minuly rok koncem brezna vyloucila sacharidy ze stravy. T.j. zadne sladkosti, pecivo z jakekoliv mouky, lusteniny atd. Nechala jsem si jenom malou davku ovoce dopoledni a odpoledni svacina. A to byl tedy nasup, ktery jsem opravdu necekala. Vaha mi dolu ze zacatku letela 0.5kg dolu za den! Takze za asi 2 tydny bylo dolu 5kg. Za mesic 8kg, za 2mesice 11kg.Chci tim rict, ze pokud si davate sladke (susenky, cokoladky, sladite kafe atd.) je to opravdu kaloricka bomba, ale je dobre si uvedomit, ze tyhle svacinky vam klidne udelaji nekdy i tretinu denniho kalorickeho prijmu. Napriklad kdyz si date 1slazene kefirove mleko, tak to cini 1/4 denniho kalorickeho prijmu. Takze za den muzete jenom 4kefiry a hotovo, konec. Zadnej obed,zadna vecere. Taky je dulezite vedet jak je na tom jenom krajic chleba. Kdyz si ho date na talir, tak si predstavte, ze na tom taliri mate presne takovou hromadku cukru. T.j. je to taky opravdu obr co se kalorii tyce. Byla jsme zvykla na takovej jidelnicek: snidane- chleba s maslem, sunkou, okurkou(1, nekdy 2ks), obed polivka, nebo maso s ryzi,bramborem, testovinami, vecere chleba s necim, do toho 2x za den slazene kafe 1lyzickou cukru, pomezi to jsem jeste treba dorazila cokoladku po diteti, nebo termix. Zmenila jsem na: snidane: tvaroh se zeleninou, svaciny jablko doobeda i odpoledne, obed polevka, nebo maso se salatem, vecere maso/vejce/ryby se salatem. Zadne dojidani! Zadne mlsani! Od ledna planuji opet sugr free jidelnicek teda jenom s ovocim na svacinky. Jeste mi stejne neco zhodit chybi.... Drzim Vam pesti, a preji uspesny start.

kaculeee
1. únor 2019

Zdravím maminy , ráda bych získala nějaké zkušenosti s hubnutím. Podařilo se některé z vás zhubnout.v těhotenství jsem nabrala přes 20 kg, po dvou letech zhubla na svou původní váhu cca 51 kg a teď i přesto,tě sportuji , jím zdravě tak šup a váha na 57 kg a nic , nejvíce mě trápí břicho 🙁. děkuji za rady a hezký večer všem

eldam3
28. únor 2019

Cukr je zlo to je pravda.. já v brne navštěvuji Z4Y, a jsem moc spokojena ze se snazim jist kvalitni zdravou stravu

michaelaromanova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz