90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
6. únor 2009

Simčo, tak to si ovšem docela dopřáváš na ten UH den 😅 , ale proč ne, tatranku bych si taky dala, tak příště 🙂 teda pokud se mi hne váha, jestli ne, tak začně přísný težim 😠 Jsem věděla, že ty poslední kila dolu jen tak nepůjdou 😠

Jinak jsem si včera nenakoupila ovoce,krapet jsem zapomněla, mám tu asi týden totálně kyselé mandarinky, které poletí do koše, tak mám půl dne vodový 😅 Neměla jsem dopol čas skočit do krámu, pak jsem potřebovala hodit Dominika do pelechu, aby nejpozději ve 3 vstával a my mohli jet pryč, takže proto jsem si ho nekoupila ani dneska 😅 Tak až cestou no, mně neubyde 😅 (doufám že ubyde 😀 )

janca.k
6. únor 2009

Ahoj holky, totální nestíhačka, nevím co mám dělat dřív, ale jsem zde dneska do pěti, tak to snad zmáknu...
ráno jsem do sebe nacpala kiwi...začínám mít averzi na mandarinky a banán a k obědu jsem si dala 2 kiwi a pár hroznů...ty mi zbyly i na sváču a večer prasknu 😀 na zítra si udělám rybu a Martinovi asi hrachovou kaši...no to bude fajn, dnes budu nafouklá já, zítra on 😀 😀

jééé Simi, ty máš prvňáčka...to je super, kámoška mi včera volala s dcerou, že byla malá u zápisu, tak se chce tetě pochlubit co a jak...akorát je strašný, že jsem ji jako první chovala asi pět hodin po porodu a ona jde do první třídy 😅 😅 😅 asi stárnu 🙄

simonac
6. únor 2009

tak ted jsem napsala ták velký příspěvek a kůn mi ho sežral, tak znova

máme doma prvnáčka - byl přijat 😀 , oslavit jsme to byli u kekáče, já si dala vedle u čínana nudle se zeleninou a na večeři jsem si u meka koupila višnovou taštičku a vážený nugát - zo bude mnamka 😀 😀 😀 😀

zato zítra jedeme na oslavu a já budu mí t vitamínový - to bude děs ☹

janca.k
6. únor 2009

Ty jo taková oslavička...to muselo být super.. já jdu zítra se ségrou a její skoro švagruš na kafi, tak se těším, mám bílkovinný den, takže si dám pěkně masínko se zeleninkou a bude 😀
Ale tu zítřejší oslavu ti teda nezávidím, ale Simi, já bych to nehrotila...pokud budete mít oběd, tak si dej jenom maso a zeleninu, nebo naopak, brambory, nebo co budete mít a je to...otázka je, jak to budete mít..ale celý den koukat na ostatní jak se cpou i za mě...jééé, to bych nevydržela 😅

nikka.vo
autor
6. únor 2009

Simčo, já jdu na oslavu příští sobotu a taky mi vychází ovoce, ale prdim na to, budu hřešit, ovoce dám den na to a pak si možná střihnu vodový 😅 Já tam nechci sedět jak blbec. Nehřešim doma, tak jednou za čas se to nepototo... 😅 jako štve mě to trochu, ale co se dá dělat. Já si zítra udělám uzené kuřecí stehno a k tomu hrášek s kukuřicí na másle. Koupila jsem si normálně bonduelle ve sladkokyselém nálevu, prdim na to 😅 Mám na to obr chuť.

janca.k
6. únor 2009

já zhřešila dnes, seděla jsem u telky a absolutně bezmyšlenkovitě, jsem zblajzla tatranku a kafe s mlíkem...no nevadí, ale dneska jsem i cvičila, pokrok, doufám, že mi to vydrží, jakmile bude tepleji, tak vyrazím běhat...pokud mě to nezabije 😀

simonac
7. únor 2009

ahoj holky, tak to já kvůli kojení piju mléko každý den 🙂 a když mám bílkovinový tak jednou tolik 🙂

tak, loučím se s váma , jedu na tu oslavu a zatím jsem rozhodnutá dietu nepokazit, večer dám vědět jak to dopadlo 🙂

slunicko552
7. únor 2009

Ahojte koukám,že už všechny hřešíte 😀 Ale neva 😉
Verun Ty jsi teda dobrá,zase vodový den,ale možná Ti to tak půjde rychleji.
simi gratuluji k prvňáčkovi.Už se těší? 😀

janca.k
7. únor 2009

Ahoj holky, tak já se jdu zrovna pustit do oběda, mám pangase se zeleninou, dala jsem to na alobal a upekla v troubě, koupila jsem si dnes koření na rybičky a krásně to voní, já se rozhodla, že v ovocný den, si dám ráno ovo na snídani a pak jenom vodu, ty kila prostě musí dolů...jinak se zblázním, už aby bylo pěkně, musím koupit boty na běhání, ty moje už jsou na odpis a začnu běhat...na kolo je moc blata...a já neumím vyhýbat kalužinám 😀
Simi tak dej večer vědět....

simonac
8. únor 2009

ahoj holky, tak hlasím, že včera jsem dietu neporušila a uděla jsem dobře, byla jsme odměněna, když jsem se dnes ráno postavila na váhu byo tam 62,6 takže dole je zatím 5 kg 😉

dnes si dám taky rybičky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janca.k
8. únor 2009

ahoj holky, Simi vidíš, jsi šikulka, já měla rybu včera dneska jsem měla hrachovou kaši a na zítra těstoviny...ale nevím s čím, asi si udělám nějaké nudle a zeleninu, nebo jenom kečup, ale minule byla rajská,tak asi bude jenom zeleninka... 😀 už jsem na netu obhlížela váhy, musím si nějakou objednat ať vím, jestli ta dieta má nějaký výsledky, dneska se budu měřit...tak to bude okamžik pravdy 😀 😀 😀

simonac
8. únor 2009

a jak dlouho už to holky vlastně držíte??

janca.k
8. únor 2009

já od 4 nebo 5.1. ani přesně nevím,ale znám svoje tělo, na mě diety nikdy moc nefungovaly, musím nasadit cvičení, jenže doma mě to nebaví, ale už se nutím, včera jsem necvičila, ale dneska večer budu...

simonac
8. únor 2009

já začala 19.1 - diety na mě docela účinkují, ze začátku to dole přímo padá, pak nastává stagnace, ale musím vydržet, ono se to určitě ještě rozjede 😉
ted si dělám rizoto na zítra 😉

simonac
8. únor 2009

kde jste - pomřely jste hlady??? 😒

janca.k
9. únor 2009

Ahoj ne já umřu dneska...zapomněla jsem doma v lednici oběd 😀 😀 jsem blbínek, no...hlavně že jsem si vzala aspoň to ovoce, těstoviny slupnu jak dovalím domů... 😀
Ale dneska se mi zdálo že jsou mi rifle nějaké větší, ne moc, ale kapinu jo...tak aspoň něco 😀

veronika.m
9. únor 2009

Ahoj holky, chtěla bych to taky zkusit už máte nějaké výsledky???

janca.k
9. únor 2009

Ahoj Veru, no holky výsledky mají, ale záleží kolik chceš zhubnout a jaká je tvoje váha teď, já jsem z holek de facto nejtlustší a mám dole 4 kg za měsíc...není to moc, ale když se hubne pomalu tak je to lepší a já musím hubnout pohybem, nevím proč, ale diety na mě nikdy moc nefungovaly...takže musím nastoupit na týrání těla 😀

nikka.vo
autor
9. únor 2009

Čao kočky 😵

Tak já si dneska dávám těstoviny s kupovanou boloňskou omáčkou (bez masa) jen si to tím lehce pošolíchám 🙂 Vlezla jsem na váhu a zas emám o nějaké deko méňě, už tam na mě koukalo 56 kg 😵 plus asi 800g ,ale už jen to, že je tam ta šestka 😵 Jinak Jančo, ajaj, to bude hlad 😅 , nemáš možnost si někam skočit pro salát? 😕 Teda hlad, ono se to na tom ovoci už dá v poho vydržet, spíš jsou chutě, no.

Veru, výsledky tady máme myslim všechny slušný a řekla bych, že dost to jde Simče, že jo holky? Na to že to z nás drží nejkratší dobu, tak má už 5kg dole 😵 😎 Když to shrneme, tak za ten měsíc dát dolu těch 5 kilo je tak nějak průměr tady 😉 +/- kilo 🙂

Jančo, asi i záleží jak ses stravovala před tím, jelikož já jsem fakt prasila, tak je to pro to tělo změna jak blázen, kdežto třeba kamarádka je vegetariánka, taky teď hubne, ale nejde jí to tak rychle a já myslim, že je to prostě tím, že ona jí zdravě tak nějak furt (má ráda sýry místo masa, nějak ty bílkoviny doplnit musí, že jo) a není to pro tělo taková změna. Kdežto já, která si dávala smetanové omáčky, jedla večer, jedla sladké, mekáč apod, tak to jde teď rychle 😕

simonac
9. únor 2009

ahoj holky, dnes nějak vůbec nestíhám ☹

nikka.. jééééééé 56 kg, tak to je moje cílová stanice, doufám, že se tam dopracuju 😝 ted mám 62 a nějaké drobné už ani nevím kolik tam ráno přesně bylo

jo, jo, já mám zatím dole 5 kg, ale mně to vždy jde ze začátku šup, šup a pak se to na nějakou dobu zastaví :
1. týden byla 2 kila dole
2. týden - 2 kila dole
a ted 3. týden 1. kilo a to s odřenýma ušima, začíná se to zpomalovat, ale hlavně , že to funguje, né holky 😉

mnam, mnam zítra bude zákuseček na večeři, už ted se těším 😉

janca.k
9. únor 2009

Veru, asi je to tak, já se totiž kvůli tomu, že jsem nechodila cvičit jedla docela zdravě...nebylo to sice tolik ovoce a zeleniny, ale nejím tučné, smetanové jídla, nebo hotovky, hranolky a tak...docela hodně jsem jedla maso a zeleninu, rýži atd...takže máš asi pravdu, že to možná bude tím, ale pořád lepší 4kg než nic, že jo 😀

tak k obědu jsem zavítala do naší hladové kantýny...no po shlednutí salátů s majonézou, řízků, bramboráků...jsem popadla pomeranč, nudlovou polívku, a uvařila si jenom ty nudle a k tomu ten pomeranč, ale je pravda, že jsem stejně zjistila, že ani nemám hlad, snědla jsem to ovoce a bylo to...ale doma na mě čekal od včerejška zákuseček, tchýně pekla, nějakou novou buchtu a včera poslala, tak jsem slintala, když se tím cpal Martin a dneska jsem si dala na večeři...mňam...

nikka.vo
autor
9. únor 2009

Holky, mě tu chladne čerstvě upečený perník, jak já se na něj těšim..uuuuááááá 😀

janca.k
9. únor 2009

Veru, hlavně nesněz půlku plechu 😀 mě musel Martin sníst zbytek té buchty, jinak bych to zblajzla všechno 😀

simonac
9. únor 2009

veru -- kdy je malý narozený, máte o rok víc jak my, taky je býk??

janca.k
9. únor 2009

já mám doma taky býka, ale tomu bude 33 😀

simonac
9. únor 2009

já jsemtaky býk, ale mně už bude 34 😝 a kolikáteho je? já jsem 17.5, a dvojčátka 12.5

nikka.vo
autor
9. únor 2009

Dominik je 21. května 😉 a je blíženec (asi) jak v kterém kalendáři 😅

nikka.vo
autor
9. únor 2009

Jinak perník zase putoval do trouby 🙄 , musela jsem ho vyndat, protože by se přichytil a najednou se mi propadl a zjistila jsem, že je uprostřed ještě mokrý 🙄 🙄 🙄 Ach jooooo 😠

veronika.m
9. únor 2009

Nikko a je ta knížka někde k sehnání?? Že bych si jí koupila, díky..

simonac
10. únor 2009

verinika. m - já si ji objednal přes internet, stála nějak kolem 300,-- i s poštovným, ale stačí si opravdu přečíst jen první 4 strany - co a jak a pak už jsem se do ní ani nepodívala, jsou tam sice recepty na celých 90 dní, ale moc mi nechutnaly, tak si vařím to co mám ráda 😉

jinak holky, všem pěkný den 😉