90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
3. bře 2009

Čaues holký

tabarka a jak si se stravovala předtím? 🙂 jestli si jedla nezdravě jako já, tak to jde rychle i proto a třeba Janča nezdravě nejdela a proto jí to nejde tak rychle podle mně 😉 A třeba má tělo teď z čeho brát, záleží kolik máš ,,nadváhu,, 🙂 No ale jinak super, ne? 😅 Měřila si se před hubnutím? O kolik cm máš méně?

Držte se holčičky, ani vám nebudu říkat co právě obědvám 😀 😀 😀

tabarka
3. bře 2009

Neměřila jsem se, jen vážila. Měřím 162cm a vážila jsem necelých 70kg. A s tou stravou? Nikdy jsem právě moc nejedla. Tloustla jsem i po vodě, jak se říká. Sama se divím, že to tak dobře funguje... Hlady ale opravdu netrpím.

nikka.vo
autor
3. bře 2009

Tabarka, já ti věřím ,že netrpíš, mě to šlo taky rychle 🙂 a taky jem musela okolí vysvětlovat, že jim snad i víc než jsem jedla 😅 (denně teplé obědy a večeře jsem fakt nemívala) Uplně jsem za těmi pohledy viděla, jak si představujou, že snad mám prst v krku po každém jídle jak to šlo rychle 😅 😀

tabarka
3. bře 2009

tak na mě zatím nic moc nikdo neříká 😠 , je ale fakt, že to jsou lidi co mě vidí denně....

nikka.vo
autor
3. bře 2009

Mně to říkali až tak po 3 týdnech že je to vidět😉 , ale vesměs lidi, co věděli že hubnu (ale vim, že to neřekli jen tak)

janca.k
4. bře 2009

hoj beruny, tak já si na zítra konečně uvařila,mám rizotko ze sojovým masem, mňam, ale dneska jsem měla opravdu žravou, stává se mi to tak jednou za půl roku...ale držela jsem se, snědla jsem akorát čtyři muslli tyčky, dva jogurty, kousek sýra a polívku...no hrůza...
chichi, zrovna se manžel přihrnul k mému rizotu, prý pěkně voní...tak ochutnal...už nadává, co je to za hnus, jeho masíčko jsem schovala do trouby 😀 😀 😀 😀

simonac
5. bře 2009

ahoj holky,
tak váha už konečně začíná tou 5, je to sice 59.9, ale je to 5!!!!!!, už to jde fakt hodně, hodně pomaloučku, asi by to chtělo cvičit, ale to fakt nevím kdy ☹, dnes jedeme k mekovi na výlet, tak si dám kuřecí nugetky, mám bílkovinový, tak to snad nebude tak moc vadit, že je to smažené, mně teda rozhodně nee 😀 😀 😀 😀

janca.k
5. bře 2009

Simi, gratuluji, to je super...já si zacvičím teď o víkendu v lázních, se moooocinky těším a vypadá to, že snad přijde konečně jaro, tak vytáhnu i kolo a začnu jezdit...pokud teda zase nenapadne metr sněhu 😀 😀

tabarka
6. bře 2009

Ahojte holky, všem, které dosáhly své váhy moooc gratuluji a taky těm které to zvládají delší dobu. Já mám dnes vitamíny. Celkem to jde, ale už se těším na masíčko. Jinak to zvládám celkem dobře. Někdy si říkám, jak jsem dobrá, že neochutnám nic, co zrovna vařím nebo co je nachystané na návštěvě, ale někdy mě to fakt dostane a to se musím hooodně přemáhat, abych se udržela... ale zatím jsem nepodlehla, snad jen to kafe s mlékem asi 2x Ale teď budu hřešit, čeká mě oslava a nějaký ten drink určitě padne... Jak vy a oslavy, zábavy a tak? Hřešíte? Okolí už poznává změnu. Mám dole asi necelých 6kg, takže paráda.
Simonac - tak ta pětka je i můj sen 😉, ale ještě mi tak 5 kg chybí.... ☹
Tak se mějte a držte se....

mahulena
6. bře 2009

ahoj holky, ráda bych se zeptala, myslíte si, že je dobré dodržovat tuhle dietu, když kojím? nebo mám ještě počkat?
díky za názory nebo zkušenosti 😉
moc vám fandím a držím palce!!!

nikka.vo
autor
6. bře 2009

Mahu, jelikož je Justýnce ,,teprve,, půl roku, tak by bylo škoda kdyby ti to narušilo kójo 😖 , na jednu stranu tam není nic co by mohlo vadit,je tam spousta vitamínů, snad jen právě měnší přísun bílkovin by nemusel být pro kojení dobrý ☹ Jestli tě váha fakt trápí, tak zkus dát týden a uvidíš, přinejhorším se zase vrátíš k původnímu stravování. Jen teda dost z nás bylo nafouklých po novém jídelníčku, tak aby malá neměla koliky 😉 Možná vlastně Simča by ti mohla říct, ta kojila (nevim jestli ještě) během diety 😉

mahulena
6. bře 2009

...nikko, diky, pockam teda co simca napise🙂, snad zajde.
vaha me trapi / netrapi. Mam kozy jak vozy, ale to je asi to kojeni, a ramena a jsem takova plnejsi, i kdyz vaha neni tak drasticka. Dolu mi staci dat 5 kg.
Kde najdu navod, jak na to? Nekde vepredu? Nejak se v tom ztracim...
Diky moc

nikko, mas SUPER fotky!!!!!!!!!!, vsichni jste krasny moc a moc 😵

mahulena
6. bře 2009

jinak, jen kojim. zatim nedavam justynce ani prikrmy, ovocnych a zeleninovych dni se bojim, to je pravda 😲 , tak uvidime, co napiset.

nikka.vo
autor
6. bře 2009

Vyloženě zeleninové dny tam nejsou, jen ty ovocné a ty třeba můžeš zkusit vynechat a uvidíš 😉 Myslim, že to dolu půjde i bez nich, pro to tělo je docela nezvyk už jen to dělení stravy, takže když chceš schodit 5kg, to máš za měsíc dole a myslim, že i bez ovocných dní😉
Jestli ještě ani příkrmy nedáváš tak nevím nevím, to by bylo asi blbý, kdyby se ti ztrácela mlíko 😖 Simča má dvojčátka odrostlejší a mám dojem že kojila už jen večer a v noci, ale uvidíš, třeba řekne, že mlíko měla furt 🙂
Jinak děkuju za pochvalu 😅 😅 😅

Návod je na začátku a nebo koukni na www.centrum.sk do e-mailu kde přihlašovací jméno je 90dieta a heslo dietka a tam v přijatých zprávách máš recepty a popis , je tam i pokračovací knížka 😉

nikka.vo
autor
6. bře 2009

Hmmmm, já to teď zkoušela se na ten mail přihlásit a nejde mi to!!! 😲 😕

anngie
6. bře 2009

ahoj holky, chtěla bych se přidat, dá se někde najít celá dieta aniž bych si musela kupovat tu knížku?
Chci se zeptat, četla jsem tu od jedný holčiny že se necítila dobře po držení téhle diety že byla "slabá", máte někdo obdobnou zkušenost? a kolik jste už zhubly?
Jsem skoro 10 měsíců po porodu a ať makám jak idot tak se mě kila drží a jsem z toho dost nešťastná. Od Nového roku se mi podařilo shodit asi 5 kg cvičením a stravou a mám pryč nějaký cenťáky, to vidím na oblečení. Ale stejně jsem furt jak prasnice a mám stále nahoře 20 kg než před těhu 😅

mahulena
6. bře 2009

opravdu to nejde se zalogovat. Neni ten navod a recepty jeste nekde?
anngie ma super dotazy, to me taky zajima. Je to vhodny i pro ty, ktery nemaj vuli? 😝 😀

simonac
6. bře 2009

ahoj holky

mahu - já ještě pořád kojím, ale je fakt, že už jen v noci 😉 asi bych ještě počkala, nebo bych se dala na klasicky dělenou stravu od Lenky Kořínkové, to jsem držela po prvním dítěti a shodila jsem 11 kg, nevím sice za jak dlouho, ale podařilo se a hlavně tam máš kvůli kojení větší přijem bílkovin, než tady u té diety 😉

anngie - máš to v IP ju? 😉

tabarka
8. bře 2009

Ahojte holky, dnes je krásně, těším se, až vyrazíme odpo na procházku. Jinak já včera hřešila. Měli jsme oslavu. Měla jsem papat pouze masíčko, ale ty brambůrky vypadaly tak dobře.... Asi 5 jsem si jich dala 😅 , taky pár tyčinek a drink taky padl... Dnes na sebe zuřím 😠 . Můj první prohřešek, dosud jsem byla vzorná, co se stravy týče. Dnes už opět v pohodě, přidám si pár cvičení navíc.... jejda, tak mě to štve a popravdě, to jídlo nestálo za to...., bylo dobré, ale zvládla bych to i bez něj.... Holky a jak vy se držíte, nehřešíte? Teď, v období plesů a různých zábav... Jste určitě lepší, než já.. Držím pěsti, zítra se vážím, tak napíšu... Žádná sláva to ale si nebude, vzhledem k včerejšku ☹

simonac
8. bře 2009

ahoj holky

tabarka - já včera taky hřešila - dala jsem si 3 kousky pizzy se sýrek a šumičkou , mnam mnam byla super a pak jsem ještě spořádala sama skoro celá esíčka, měla jsem strach dnes stouonout na váhu ale bylo tam 59,8 tak dobré 😉 dnes mám vitamínový, tak jsem zvědavá jestli vydržím, ale snad jo

jinak já na zábavy a plesy moc nejsem a ted to opravdu nehrozí, bo bych si musela vzít všechny 3 děti s sebou a ty 2 tam ještě někde i nakojit 😉 😀 😀 😀 😀 😀

simonac
8. bře 2009

😉 jo, jdu cvičit, sice jen doma, ale přidám dnes dalším 5 minut,tak snad se to bříško trochu začně zpevnovat

janca.k
9. bře 2009

Ahoj holky dietářky, tak jsem se z lázní vrátila o kilo lehčí, to je dobrý ne 😀 akorát mám to tělo, krapet zhuntovaný cvičením, ale snad to přežiju...koukám, že máme nové přírustky, tak vás holky vítám a buďte v klidu...mě jdou sice kila dolů pomalu, ale poslední dobou nestíhám doma vařit na druhý den, takže jsem párkrát musela jíst něco úplně jiného, ale i tak ta kila co jsem zhubla jsou pořád dole...super..jinak pokud mi do IP pošlete emaily, pošlu vám tu dietku i s receptama...teda pokud ji už nemáte...jsem dneska krapet zabržděná, ale to je tím, že jsem v práci 🙄 😅

simonac
9. bře 2009

ahoj holky

jani a kdes byla v lázních, jé ty ses měla 😉

janca.k
9. bře 2009

Ahoj Simi, byla jsem v Teplicích nad Bečvou, v lázních jsem byla poprvé a bylo to super, měli jsme i cvičení aerobik, Dance, pilates atd...a zaplatila jsem si nějaký procedury, takže jsem si to fakt užila...jela bych zas...dneska jsem v práci trpěla 😖

simonac
9. bře 2009

jani, tak to muselo být fakt super, užívej si dokud můžeš, až přijdou děti budou jiné starosti, já jsem ráda, že ted vypadnu s kámoškou na 2 hodky na kafíčko o nějakých lázních si můžu nechat jen a jen zdát ☹

janca.k
9. bře 2009

jo Martin mi taky řekl, že už nikam nepojedu 😀 prý to budu mívat jenom za odměnu, příště mě prý může zavřít na pár dní do sklepa...taky se tam dá zhubnout 😀 😀 😀 tak si užij kafíčko

simonac
10. bře 2009

jo, jo, tak pozdravuj martina a že se tem může zavřít sám a ty si klidně zase jed 😉

janca.k
10. bře 2009

ahoj Simi, taky jsem mu to říkala, že ho zabarikáduju ve sklepě a může si tam křoupat třeba pavouky...
no už mi oznámil, že jede s klukama opět na víkend, jako každý rok..něco jako v S tebou mě baví svět, akorát děti jim nikdo nedá ani za nic...to by z nich totiž byli alkoholici 😀 takže já pojedu s holkama a jejich ratolestma někam na chajdu a aby mi nebylo líto, že jako jediná z deseti holek nemám děti - to je stejně mazec - tak si půjčím od kámošky dceru a budu honit machra, že ve svých 26 letech, mám 8-letou dceru 😀 😀 takže bude nejstarší z celé té sebranky, tak jsem zvědavá, jestli bude chtít jet...

simonac
12. bře 2009

jani, tak si to tam užij, já jsemnějaká marod - krk, kašel, rýma a děti začínají taky, děs ☹

jinak váha jde pomalinku dole , jak jsi na tom ty 😉 , já mám dole 8 kg 😀 😀 😀 😀 a už si všimli opravdu všichni 😉

janca.k
12. bře 2009

No já se přiznám, že posledních 14 dnů nějak flákám, jezdím pozdě z práce, do toho ty lázně, takže musím znovu najet na vaření, jinak se z toho nevyhrabu...já mám celkově dole asi 4-5kg, podle toho jak se vyspím, sem tam si toho někdo všimne, ale není to nic moc, takže musím zase začít, protože do léta prostě musím vážit maximálně 62kg, jako před tím, jenom doufám, že se mi to podaří...