90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

janca.k
24. bře 2009

Ahoj holky, co je?? Snad jste mi nepomřely hlady...já jdu dneska cvičit 😵 😵 😵 se těším jak malej Jaryn 😀 jenom doufám, že si to kámoška nerozmyslí, jinak se nemám jak dostat.
Jinak váha pořád stojí, nic nového...už mě to štve, ale dneska na cvičení se chci zeptat kámošky, jestli mi nemůže udělat spešl jídelníček, věnuje se tomu, tak se s ní zkusím domluvit, bo jsem jak prasátko 😠 😠

simonac
25. bře 2009

ahoj holky,

jani , myslím, že s tím prasátkem to nebude tak vážné né?? 😉 já mám dole k nešnímu dni 9 kg, dnes mám masový tak si jedu do tesca koupit grilované kuřátko,zatím ahoj, písni jak bylo ve cvičení 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janca.k
25. bře 2009

ahoj...tak cvičení bylo super, dneska se nemůžu hýbat 😅 ale dobrý...no já teda mám dole pořád jenom ty 4-5kg, nic moc...no snad se to ještě pohne...uvidíme...já mám dneska zeleninku s kuřecím masínkem ...takže jdu papat

simonac
26. bře 2009

ahoj

jani, já se snažím cičit aspon trochu doma, kilča jsou sice dole, ale potřebuje to dost zpevnit, hlavně břicho ☹ a dost mě bolí záda, tak sned to na to taky zabere 😉

dnes mám škrobový, tak uvídíme co se bude jíst, ještě mě nic nenapadlo ☹

simonac
26. bře 2009

měla jsem kuskus se zeleninou a bylo to fakt super 😉

simonac
27. bře 2009

holky, tady to nějak vázne, kde jste všechny?? to vás ta dietka tak vyčerpala, že už ani k PC nedojdete??? ☹ 😀 😀 😀 😀 😀

janca.k
27. bře 2009

Ahoj Simi, včera jsem se ani nepodívala, že jsi tu byla...já jsem po tom úterním cvičení zničená ještě dneska,ale včera jsem cvičila aspoň doma a dneska se chystám zase...
Dietka mě naštěstí nevyčerpává 😀 mě vyčerpává manžel 😠 😠 😠 a práce 😀 😀

simonac
29. bře 2009

ahoj

jani vidím, že to téme je už jen a jen naše 😉 všechny ostatní už asi zhodily tolik, že už žádnou dietku nepotřebují, co?? 😒

nikka.vo
autor
29. bře 2009

Cholký, nakukuju občas a čtu vás 😵 😵 😵 Já jen aby jste věděly, že jsem vás nadobro neoputila 🙂 Kuskus je dobrej, ale co mi chutná víc, tak bulgur 😉 je to něco mezi rýží a těstovinou 🙂 Ale během dietky jsem si ho nějak nestihla udělat (dělávala jsem ho jako rizoto Dominikovi, vždycky jsem ho nechala nabobtnat ve vývaru 😎 ) Jen nevím k jakému dni by se hodil, jestli škrob, nebo uhlohydráty 😕

janca.k
30. bře 2009

Ahoj Veru, to neznám, co to je?? Kuskus znám, ale nikdy jsem ho nejedla...já si vzala k srdci vaše rady ohledně těhu a trošku jsem si dietku upravila, nedodržuji přesně zadané dny, ale jím většinou vařené maso s brambory, nebo s rýží, s tou hlavně, bo brambory nesnáším...a ráno snídám celozrnné pečivo, sýr, šunčičku a zeleninku ale problém je, že když mám na něco chuť, tak sním třeba tři jogurty 😀 😀 ale zase si říkám, že Activie je dobrá na zažívání, ne???!!!
no ale každopádně dole mám snad půl kila 😅 😅 takže jsem v sobotu prohlásila, že za naspořené penízky se jdu nechat ořezat a Martin mě zarazil, že nejdřív mateřská, potom ořez 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
30. bře 2009

Hele, Jančo...to jako že už seš těhulačka těhulová? 😕 🙂 a nebo aby si jedla vyváženě při snažení? Jestli ještě nejseš, tak přeju brzkéééé zadělání 😎 😵 😵 😵

Jinak koukám, že už tu moc držících nezbývá, chudák Síma 😅 bude trpět samomluvou 😅 😅 😅

tady je bulgur jak vypadá uvařený http://www.varimezdrave.cz/bulgur-se-zeleninou chutná to fakt jako něco mezi rýží, těstovinou a kroupama třeba 🙂 Ale když to nezaleješ vodou, ale třeba vývarem, tak je to zase jiný 😎 Zkus ho někdy 🙂

Bulgur je předvařená, nalámaná celozrnná pšenice. Získává se z pšenice tvrdé, kdy se zrno umyje, uvaří, usuší a podrtí na menší kousky. Namáčením vznikají enzymy a dochází k částečné přeměně škrobů na jednoduché cukry, tím je bulgur stravitelnější a zrno biologicky aktivní. Bulgur se obvykle nejí samostatně, používá se spíše jako součást různých pokrmů. Chutná po oříšcích a voní po obilí.

Blahodárné účinky bulguru
Bulgur má vysokou nutriční hodnotu, obsahuje bílkoviny, sacharidy, vlákninu, vitamíny (především vitamín A) a minerály (fosfor, železo, hořčík) a jen zanedbatelné množství tuku. Podporuje zdraví střev a působí blahodárně na nervovou soustavu.

Bulgur v kuchyni
Bulgur se díky předvaření snadno a rychle tepelně upravuje. Protože absorbuje mnoho vody, je třeba jej vařit v poměru 1:3, a to po dobu 12 minut. Možné je také povařit bulgur jen 5 minut a nechat jej pod pokličkou "dojít". Je také možné připravit jej jinak než tepelným způsobem - nabobtnáním. Uchová si tak veškeré živiny. Surovinu namáčejte po dobu jedné hodiny, potom vodu slijte.

Pokrmy z bulguru
Bulgur můžete použít do nádivek, karbanátků, do masitých nebo zeleninových jídel nebo jako zavářku do polévky. Lze jej také užívat jako výživnější náhražku rýže, ostatně nejjednodušší přípravou je bulgur na způsob rizota. Je typickou součástí jídel středomořské a orientální kuchyně (např. kibbehy nebo pilafy). Vzhledem k vysokému podílu živin a nízkému obsahu tuku se bulgur hodí i pro přípravu dietních nebo vegetariánských pokrmů. Pro svou nenadýmavost a lehkou stravitelnost jej můžete podávat i dětem.

xsuzzi
30. bře 2009

ahojky🙂 tak já jsem si dnes tu knížku teda objednala😀 nakonec😀 doufám,že ty recepty aspoň budou normální a budou se dobře vařit🙂

tak jáse od 6.4 připojuju🙂

janca.k
30. bře 2009

Veru díky, mrknu jestli to tady v zapadákově seženu, kdyžtak pověřím kámošku v Brně, aby mi to splašila...nene, těhule ještě nejsem, teda aspoň myslím 😀 ale příští měsíc na to prý manžel vlítne, tak uvidíme, pořád jsem si říkala, že než se zase začneme snažit,t ak zhubnu a houby...no tak snad jednou po porodu na to vlítnu znova 😀 😀 😀

janca.k
1. dub 2009

holky....co je???!!!! halo halo... 😀 😀 😀 😀
jo zítra jedu do Brna tak tam mrknu na ten bulgur, už mě kámoška nalákala, že mají na Zelným trhu lilek za pár kaček, tak se půjdu podívat do města a snad to někde seženu...kdyžtak mi to Verča pošle expres z Práglu 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
1. dub 2009

Jančo, pošlu klidně, ale dá se koupit i na netu kdyžtak 😅 No lilek by do mě nikdo nedostal ani heverem, asi 😅 Já si teď vařím zdarvé jídlo - uzená žebra 😀

xsuzzi, snad se ti recepty šiknou, já jsem neuvařila žádný podle knížky 😅

xsuzzi
1. dub 2009

nika:to mi ani neříkej😀😀😅

holky a ještě jestli se můžu zeptat jak je to s tím pitím....zda bych mohla v průběhu pít ten Rajec bylinku chucenej a nevadilo by to ničemu nebo fakt musim jen vodu?☹ já totiž vodu nerada☹

nikka.vo
autor
2. dub 2009

xsuzzi, to nevim, ale dle mého selského rozumu bych řekla, že to ničemu nevadí 🙂

evikuu
3. dub 2009

Tak holky taky to zkusím, u nás teda knížku neseženu jen na netu-tady u nás v zapadákově na mě čučí jak na blázna.Potřebuji dát dolů aspoň 20kg těhotenství ani štítná žláza mě nepřidala ale vše se léčí, nekojím a tak nevidím důvod proč to nezkusit.Pokusím se Vás dočíst ale jste docela ukecané 😀
Vezmete mě prosím k sobě??

janca.k
3. dub 2009

Ahoj Evikuu, klidně se připoj, ale občas tady umíráme 😀 😀 😀 zase tak ukecané nejsme, ale budeme rády za každou novou členku 😉
Xsuzzi - já si taky myslím, že to tolik nevadí, ale prokládala bych to čajem, pokud je ten Rajec mineralizovaná voda, tak moc minerálů pro tělo dobrý není, ale v pohodě, nebo si nařeď džusík s vodou, to taky není špatný 😉

evikuu
4. dub 2009

Tak jsem začala, ke snídaní 2x jablko a kiwi,sváča oříšky-sušené, oběd vepřové maso a opečená zelenine, zen zeleninový vývar se musí vždy po obědě a nebo ho můžu po 12h kdykoliv až do večeře??Zrovna momentálně nemám hlad ale jaká je vlastně u všech dnů sváča?? Teda mimi vodního a ovocného??
Stím umíráním tomu věřím ale už jsem jednou 25kg zhubla /pod vedením dr. Martiníka-ale ta dieta byla pod práškama a to už nechci/ .
Pak jsem nečekaně otěhotněla / jsme s manželem "neplodní"/ a přijkládám to i tomu zhubnutí-šup mám zase 15kg nahoře-tak uvidíme.Knížku už jsem si objednala 😀

evikuu
4. dub 2009

Jo a děkuju za přivítání!!!

janca.k
4. dub 2009

Evik koukám ,že jako neplodný pár máte nějak moc dětí 😀 😀 😀 já jsem třeba ten vývar neměla vůbec, nějak jsem na něj pokaždý zapomněla...a na svačínu jsem si brala buď ovoce nebo kousek zeleniny, ale protože jezdím z práce později, tak jsem si v práci snědla půlku obědu před polednem a kolem jedné zbytek...pak jsem až večeřela...

evikuu
5. dub 2009

to máme 😀
Kačka je po IVF a Verča je velké překvápko 😀 ale příjemné.
Já si právě říkala že snad ten vívar není potřeba, ale píšou že se může i během celého odpoledne-třeba toho využiji místo sváči.No jsem na to zvědavá.Croupu jablko a manžel vedle mě baští česrstvé bagety
😖
ale vydř prďka vydrž , zlatě až budu sama s Veruš-to nebude takových lákadel.

simonac
5. dub 2009

ahoj holky, jééé tady je nějak nečekaně živo 😀 😀 😀 😀

evikuu - vítej mezi náma, já mám před sebou posledních 14 dní a dole mám necelých 10 kg, to se dá nee?, 😉 momentálně vážím 58 a všichni říkají, že už stačí, já si to taky myslím, tak postupně vypouštím vitamínové dny a budu střídat jen ty 3, vodový jsem neměla ani jeden, nevydržela bych to při prckách ☹

dnes dělám zapečený lilek s masíčkem, mnam, mnam 🙂

xsuzzi
5. dub 2009

holký tak jestli můžu tak já se taky přidám🙂 akorát tu budeme asi s eviku už sami,když všichni končíte nebo jste skončily😅 no co aspoň s někým to budu moc probrat😀 jen sem si myslela,že mi příjde knížka už teď a že začnu od zítřka,houby,tak ještě nějakej ten den a začnu...se těšííím😵

každopádně je zajímavý,pač se udávalo nějak,že se zhubne mezi 18-25?Nějak tak a že někdo zhubne za ty 3 měsíce třeba jen 10 nebo 15,že se na tu hranici 18ti ani nedostane,ale někdo možná jo...jakto,že teda někdo zhubne víc a někdo mnohem míň?Čím to je?

xsuzzi
5. dub 2009

jo a ten čaj,ten si asi nemůžu osladit,že? 😅

evikuu
5. dub 2009

ahojky,děkuji za přivítání a simonac-super.Myslím že váhu kterou máš nemusíme řešit-jen máš můj obdiv.Vodový den uvidím jak mě bude dělat dobře ale nebudu zbytečně stou mojí štítnou ryskovat. Jinak pošly prosím recept na tel zapečený lilek-ráda zkusím.
wsuzzi: určitě tady sami nebudeme,však začíná jaro a holky budou chtít být in 😀
Odpověď na tvou otážku-někdo zhubne víc a někdo míň podle tukových zásob.Tělo si při tétodietě samo "řekne" jakou váhu chce.
jo a čajík osladit nenene možná umělým sladidlem ale nejsem si jistá.já mám druhý den zadebou a docela dobrý,dnes jsem dělale zeleninové rizoto.

evikuu
5. dub 2009

Jo kolik hodláš zhubnout a tak?? Já aspoň 15kg ale i za 10budu moooc vděčná.

sisstin
5. dub 2009

holky...já rozhodně nepotřebuju zhubnout xkg..ale stále hapruju se svými dvěma kily..které lítají nahoru a dolů...a ráda bych je měla dole už napořád 😉 opravdu nemám čas prolízat celou diskuzi..mohla byste některá hodit ukázku jídelníčku? Tak zhruba?..Díky 😉

janca.k
5. dub 2009

sisstin - jídelníček je vcelku jednoduchý, je tuším i na první stránce, pošli mi do IP emailovou adresu a já ti pošlu recepty... 😉
Xsuzzi - ne čaj nesladit, ale pokud jsi zvyklá, zkus med, nebo hnědý cukr, je to lepší než klasický cukr...
jinak já teda zhubla dost málo 😠 ale taky jsem to poslední dobou pěkně flákala, ale chceme miminko, tak jsem dietu teď odložila, ale pak zase začnu a tentokrát tvrději 😠 😠 už teď mám nadváhu deset kilo a pak to bude ještě horší, takovej malej hroch 😀 😀 😀