90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

evikuu
7. dub 2009

Ahooojda,krásné dobré ranko všem.Tak dnes mám vitamínový den-no akorát mě drží nadvodou představa zítřka 😀 😀 😀
Dnes jedu do HK dotala jsem od manžela čokoládovou masáž už k vánocům a tak jsem se konečně odhodlala doufám že mě zalepí pusu nebo tak něco 😀
Tak se hlky opatrujte a vy co končíte,doufám že nás budete chodit povzbuzovat 😀

ilonka82
7. dub 2009

Dobré ráno, Nikki děkuji za přivítání. Jak vás tak pročítám, tak zjišťuji, že už některé s dietou končíte. Lhala bych, kdybych řekla, že vám nezávidím 😀 Mám za sebou 1. den a řekla bych, že docela úspěšně.
jen nemám moc jasno v porcích jídla, to záleží jen na mě jakou porci si dám k obědu i k večeři?

makelka
7. dub 2009

Zdravím ženy,

normálně fakt začínám přemýšlet o tom, že se do toho taky pustím 😝

evikuu
7. dub 2009

Ilonko asi jo, když se podíváš na recepty na odkazu co jsem tady nechávala,tak není problém udělat si k obědu balík těstovin,300g rýže atd....
Ona ta dieta je opravdu pro ty hoooodně žravé a aby neměly hlad tak se dělají takové porce.Musíš odhadnout sama co se do tebe vejde 😀

evikuu
7. dub 2009

makelka: jen pojď mezi nás!!!

simonac
7. dub 2009

ahoj holky

ilonko - já si dávala ze začátku poctivě na oběd třeba kuřecí stehno a ne večeři půlku, pak jsem si, ale třeba dala dvě stehna a na večeři jedno - polovina oběda 😀 😀 😀 , a později už jsem si na večeři dala klidně něco jiného, ale v rámci dne - např. oběd kuře, večeře, sýry, šunka.... 😉 uvidíš jak ti pudou kilča dole a podle toho si dávej porce jídla 🙂 já mám dole 10 kg a už je mi vše velké, tak budu muset chta nechta skončit ☹

niko-- já mu to vyřídím 😀 😀 😀 😀 😀

ilonka82
7. dub 2009

Makelko, pojď do toho taky ať nejsem sama začátečník 😀

Evi na odkaz jsem se dívala, jsou tam bezva recepty.

Simonko, to je i můj cíl 10 kg dolů. Za jak dlouho jsi to zvládla? A s těma porcema jsi mi udělala radost 😀 😀

ivee
7. dub 2009

Ahoj holky,
tak já jsem si nejdřív musela naordinovat "smrsknutí žaludku", protože jinak bych jedla tak půlku kuřete (k večeři) 😝 takže si dám nejdřív na začátek tři dny na ovoci a pak na to vlítnu 😀 A musím říct, že to jak tady házíte ciframa jakože 10 kilo dole 😲 😵 to je teda motivace 😀

ilonka82
7. dub 2009

Ahoj Ivi, to chceš 3 dny jíst jen ovoce?? To máš můj obdiv. Máš pravdu to jak tady holky hází kg motivuje i mě 😵

janca.k
7. dub 2009

ahoj holky, teda to je mazec, nejsem zvyklá dočítat dvě stránky 😀 😀

Makel vítej mezi námi dietářkami 😀 😀 si tě budu hlídat 😀 😀

tak moje dnešní snídaně: banán, jogurt a tabletka hormonů na růst vajíček... 😵 😵 takže já teď musím jíst normálně, bo mi zase bude blbě, ale co bych pro to mímo neudělala, že jo 😀
Jo Simi, to je fakt...chlap je sympaťák...i ten mladší 😀 😀

simonac
7. dub 2009

ilonko -- za první měsíc jsem měla dole 7kg, pak už to šlo pomalu, ted mi zbývá 14 dní do konce diety, tak snad bude ještě něco dole, já už ted ale vypustila čistě vitamínový den a točím jen ty 3, mám dole víc než jsem chtěla a to jídlo mi tak vyhovuje i nadále tak uvidím, kdy a jestli přejdu k úplně normální stravě 😀 😀 😀 😀

jani - tak to dnes náš tatka nebude spat až ho pochválím, a kterého mladšího jsi myslela, já mám hned dva - jeden má 6 roků a druhý 11 měsíců 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anddy
7. dub 2009

Teda holky velka gratulace k tem shozenym kilickum 😵 😵 😵 muzu vas poprosit nekterou o podrobnejsi info? Treba do IP dekuji 🙂

ilonka82
7. dub 2009

Simi, fááákt? To ti šlo tak rychle dolů? A jakou jsi měla výchozí váhu, jestli se můžu zeptat 😉

simonac
7. dub 2009

ili - začínala jsem s dietou, když jsem měla 67,2 a ted mám nějakých 57,7 😉 a cítím se fakt o 100% líp

janca.k
7. dub 2009

Síma je šílenec 😀 já se bych se na 57.7 nedohrabala ani náhodou 😀 😀
Sim toho 6-letého...ten 11 měsíční je na mě ještě moc mladej 😀 😀 😀
ty jo, dvojky už budou mít rok?? To taky letí...hrůza, ještě nedávno měli nějakých sedm měsíců 😀 😀

simonac
7. dub 2009

jojo, letí to, ted vozí tchýně, jinak nemám už ani minutku jít k PC, všude lezou, škudlí se, tahají o hračky, no parádička 😉 ☹

ilonka82
7. dub 2009

Simi, tak to je paráda. Jen už dál nehubni ať nejsi průhledná 😀 😀
Jani, já se taky k 57,7 kg nedohrabu už vůůůůbec. Budu sopkojená se Simčinou výchozí váhou 😀 😀

makelka
7. dub 2009

Bože ženy mě to zní šíleně, ale že bych se do toho fakt pustila, Janina si mě pohlídá, to se jí budu muset asi chodit denně ukazovat 😀 😀 😀 😀 😀

No já si to večer pročtu, teď je hřích tu sedět 😉 a večer podám info, že bych zítra začla 😝

janca.k
7. dub 2009

Makelíno ty mě neštvi...co zítra?? Jdeme na to kafi nebo ne??? 😠 😠 aha, ty tu zase nejsi...

Sim, kámoška má taky dvojky, ale takové bych brala hned...sedí v postýlce, každý ve své a hrají si...no pohodička, kámoška se těšila, jak kolem nich bude lítat a hubnout a ani ťuk 😀 😀

jo tak já budu spokojená tak s těmi 62kg, ale kdyby 60kg, tak to by byla paráda 😵 😵

xsuzzi
7. dub 2009

Ahojky housenky hubený😀

Vás zdravim po třech dnech a hlásím,že knížka stále nikde 😠 takže já furt čekám 😠 😠 😠 jako doufám,že mi ji pošlou 😨 hajzlici 😨 😨 😅 já už chci taky hubnoooout 😢 😢 😵

no a když se bavíte o těch nemocech,tak já jsem včera zjistila z výsledků z punkce,kterou mi dělali před dvouma měsícema(měsíc po operaci se mi udělala modřina v jizvě) že mám zlatýho stafylokoka 😕 mám dvoje atb a desinfekci a musela jsem vyvařit všechno svoje prádlo,povlečení,ručníky a všechno a vyhodit holící strojek a houbu na mytí,podle referencí se strašně špatně léčí,dostala jsem ho asi v nemocnici při té operaci,tak držte palce ať se toho neřáda zbavim 😝

no a k dietě....co třeba,když zatím nemám tu knížku jíte od rána do večera dle těch 4 dnů?Napíšete mi to někdo?Děkuju 😵 jo a jak víte jak velká má být ta porce?

nikka.vo
autor
7. dub 2009

Zduř...

http://chudnime.kiga.sk házim sem znova odkaz na recepty, protože jsou už někde xxx stran zpět, tak ať to nováčci mají na očích 😉

Ilonko, k obědu si můžeš dát co sníš (jen asi není dobrý jíst tolik, aby ti to lezlo i ušima 😀 ) ale v podstatě je důležité si dát k véče jen půlku toho co k obědu. V tom je asi druhý trik téhle diety 😉 Takže tak jak to dělá Síma, že si dá k obědu celé kuře a k večeři půlku 😀 tak to v podstatě jde 😀

Ivee a ty jsi blázen, že chceš držet 3 dny ovoce, ty asi nebudeš mít problém s dietováním 😅 , když máš takovou vůli. Podle mě je to ale zbytečnost, já fakt hlad neměla, naopak jsem konečně měla denně teplou véču, k obědu jsem si nandala fakt hodně a ještě to zapila vývarem, docela mi to bodlo, že mám nějakou teplou tekutinu , neslazený čaj mi nechutnal 😉 a byla jsem plná, že jsem se k večeři musela skoro nutit. Jak kdy. Na druhou stranu si tím ten metabolismus můžeš nakopnout, to je taky fakt 😉

Evikuu, v tomhle mi přijde ta dieta právě super, že mě drží nad vodou myšlenka druhého dne, že ten den si můžu dát třeba to maso, nebo jiný den sladké. Nedokázala bych držet dietu, kde by třeba sladké nebylo vůbec, ikdyž jsem nikdy sladké nejedla na kila, tak jsem si ho při dietě dala s velkou chutí 😵

Makísku, ty už nedělej Zagorku, buď si se sebou spoko a nebo ne a jestli ne, tak ti říkám, že není lepší dieta (ne že bych jich tolik vyzkoušela 😅 😅 😅 , ale tohle působí na každého ) a musíš si říct, jako jsem si řekla já, že když s tím neuděláš nic teď, tak už nikdy a bude hůř a hůř a hůůůůř!!!! Už si přesvědčená? 😀 je to brnkačka, fakt si myslim, že ti tu všechny můžeme říct, že jsme u toho netrpěly a že si po týdnu zvykneš, fakt joooo!

nikka.vo
autor
7. dub 2009

A Jani 😵 😵 😵 Fakt držim pěsti 😵 😵 😵

nikka.vo
autor
7. dub 2009

Xsuzzi, ty bláho, tak přeju co nejrychlejší uzdravení ☹

Takže co jsem třeba jedla: Začíná se sklenicí vody

1. den - Bílkovinový

snídaně -sklenice vody s citronem, ovoce (dvě jablka třeba)
oběd - kuřecí plátek (vařený, pečený, smažený na oliváči) nebo rybu a k tomu orestovanou zeleninu a zakusovala jsem to plátkem celozrnehé chleba 😉 zapila jsem to kuřecím vývarem (v bílkovinový den můžeš kuřecí, ostatní dny už jen zeleninový - dávala jsem si bujon z kostky)
večeře to samé co k obědu, jen o půlku méně a bez chleba a vývaru 😉

2. den - Škrobový

snídaně - sklenice vody, ovoce
oběd - rizoto bez masa, nebo se sojou, nebo brambory s porkem a cibulkou (můžeš lžíci kečupu) , k tomu chleba a vývar
večeře opět o půlku méně bez vývaru a chleba 😉

3. den - Uhlohydrátový

snídaně - voda a ovoce
oběd - buď pizza bez masa a sýra (dělala jsem si třeba špenátovou s česnekem, nebo se žampiony) nebo jsem si dělala těstoviny se sterilovaným lečem 😵 , nebo bezvaječné těstoviny s kupovanou rajčatovou omáčkou, co nejvíc bez všelijakých sračiček (jako cukrů, škrobů apod - v každé je něco, ale některé jsou přírodnější) nebo těstoviny se špenátem a česnekem 😉
večeře - nějaký kus dortíku, nebo jsem si dávala třeba štrůdl, nebo tak něco

4. den - Ovocný

jí se tak že si to ovoce dáváš ke snídani, k sváče, k obědu, k sváče a k večeři, ne že budeš jíst bez režimu celý den ovoce 😉 Občas jsem si udělala teplý jablečný kompot k obědu, osladila jsem umělým sladidlem 😉

Takže tak 😎

makelka
7. dub 2009

Nikouši tož si mě teda přesvědčila 😀 😀 😀 ale zítra jdu do cukrárny, tož bych si dala zítra nějakej dietní sladkej den 😀

makelka
7. dub 2009

Hele Nikouši dotaz, odpolko žádná sváča? 😕 Já si v poslední době zvykla jíst 5x denně a bojím že budu mít hlad 😝 😝

makelka
7. dub 2009

Tož jsem si to pročetla a jako popřemejšlím 😀 😀 😀 😀 Dost mě odrazují ty snídaně, já se ráno potřebuju nacpat a ne si dát 2 jabka 😝 😝 😝

nikka.vo
autor
7. dub 2009

hele Maki, řeknu to tvrdě, jestli potřebuješ ke snídani chleba s máslem a medem a nutně svačiny a k tomu ještě dietní sladkej den 😀 , to asi nebude nic pro tebe. Musíš být fakt odhodlaná. Za sebe říkám, že jsem s na nějakou sváču ani nevzpomněla, opravdu jsem se k obědu tak naprala, že jsem neměla chuť. Ale já snídala kolem desáté - jedenácté, obědvala kolem druhé-třetí a večeřela kolem sedmé-osmé 😉 navíc teď je hezky, budeš odpo venku, tak nebude na hlad čas 😅 😅 😅 Pokud vidíš v té dietě překážky, tak se ti to bude blbě držet. Já jsem byla na sebe tak nasraná, jakože na svou postavu, že jsem nějaký svačiny neřešila a šla prostě do toho. Ale kdo fakt musí něco zakousnout, tak si může chorupat třeba zeleninu 😉

xsuzzi
7. dub 2009

týýýjo supeeer díííík 😀 😀 😀 😵

hele a to množství,to je jako jedno? 😅 jako fakt můžu sežrat celý kuře jo? 😕 😅 😅 😅 😅 no to je paráááda 😅 😅 😅 😅

hele k snídani dvě jablíčka to nesnim,tak to neva,když jen jedno?A k snídani musí být dycky ovoce?Nemůžu si dát třeba celozrn.rohlik,třeba půlu rohliku se sýrem?Asi né co🙂

hele a u toho voconýho vidím pětkrát jídlo za den,to budu celej den jíst jenom ovoce jo?A to se najim? 😨 😅 😅 😅 ata večeře 😅 😅 😅 co ta večeře 😅 bez chleba a vývaru...nebudu mít hlad potom velkej? 😅 už teď mi z toho kručí v bíšku 😅 a ten kuřecí vývar,jenom v tom vymáchám kuřátko a nic víc?Sníst ho asi nemůžu že 😔 😅 😅 😅

janca.k
7. dub 2009

Holky fakt to jde, já třeba každý den snídala banán, ten dost zasytí, když jsem měla hlad před obědem, jako že jsem snad nikdy neměla, tak si třeba dát jablko, nebo hrozny, odpoledne už jsem třeba banány a hrozny nejedla, jsou dost sladký, ale když byl ovocný den, tak jsem na snídani zblajzla ty banány třeba dva a pak jsem si udělala nějaký ovocný salát, třeba ananas je moc dobrý, ale čerstvý, což zrovna teď nepatří k levným druhům ovoce...

Maky v klidu, když jsem to zmákla já, tak ty taky, myslím, že pokud si ráno dáte kousek celozrnného pečiva, tak se taky nic neděje, ale zkusila bych nejdřív první měsíc jenom to ovoce, fakt se to dá...já třeba k obědu nikdy chleba neměla, ani nevím proč 😀 a když jsem si odpoledne dala třeba jablko, nebo mrkev a pak večeři, tak hlad nebyl, takže pohoda...ale mě třeba hodně pomáhalo pít, jakmile jsem měla pocit, že bych do něčeho kousla, tak jsem se napila a pokud to přešlo, tak tobyla jenom rozežranost, ale když mi v pupíku vrzalo dál, tak jsem si něco kousla, ale hlavně hodně pít, to je taky základ...jo a ráno není špatný do té sklenice s vodou buď narvat plátky citronu, nebo šumivé céčko, vitamin C podporuje metabolismus a po ránu vás dobře nakopne a krom toho je super jako prevence před nemocemi 😉

janca.k
7. dub 2009

suzzi, myslím, že hlad mít nebudeš, je fakt že je teplo, takže když máš dítě, budeš lítat po venku, hlavně maminy, žádný dojíždění po dětech 😀 to nechte tatínkům...
já si třeba k obědu navařila kopec zeleniny, nebo i v ten škrobový den jsou dobrý polívky, čočková, bramborová,hrachová, fazolová...to tam Verča nemá, ale luštěniny jsou taky fajn, nebo třeba uvařená čočka s chlebem a okurkem, ale nesmíte jí zahustit, jenom rozvařit, nebo si dát do zapékací misky čočku, brambory, zapéct....mňam...

jo a Verčo, ten bulgur, jak jsme se o něm bavily, to bude asi patřit do škrobů, ne?? když je to nějaká forma pšenice, či co??,Nebo co myslíš??