Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

triowax
24. únor 2011

@ivanas11 orbotrek jsem měl už dřív, jenže pak netknute lezel ve sklepe,tak jsem ho soupla kamosce a tam uz doslouzil.
nu a momentalne se mi nechce dávat víc penez.
Je to ten stepper co maji v tchibu tedka.

ivanas11
24. únor 2011

@triowax No ten můj je na tom momentálně stejně 😅 ... několik let jsem na něm nejela - když nepočítám výkyvy, že jsem měla tendenci cvičit, ale to vydrželo tak dva dny 😝 . Doma prostě nemám motivaci a raději si dělám svoje koníčky nebo relaxuju u TV (kterou za celej den vůbec nevidím). Ven cvičit, to by mě bavilo, mezi lidi. 😉
Za kolik je teď orbitrek? Na to tchibo kouknu

triowax
24. únor 2011

@ivanas11 tak klasický orbitrek kolem 3000.
to bych ho tedka koupila nejdriv duben-kveten, jelikoz jsme objednali detem nabytek a posele do pokojicku.

triowax
24. únor 2011

někde jsem četla, že je jedno na jakem stroji cvicis.
Když se telo dostane do tepove frekvence, spaluje tuky po celem tele ne jen na miste, kterym cvici.
Samo,že nohy asi budou více posílene a tvarovane,ale pohyb jako takovy, by mel byt ke spaleni tuku vsude.

ivanas11
24. únor 2011

@triowax A nechceš ten můj za 2000? 😅 😉

ivanas11
24. únor 2011

😀

triowax
24. únor 2011

@ivanas11 jéé to by bylo super.
Jenže momentálně mám tak litr, max 1500 plonkovních na utratu, jelikož nábytek a postele nás stály posldních 20 000 navíc. . proto jsem koukala na ten maly stepper.
Ale po orbitreku touzim,touzim uz asi rok

ivanas11
24. únor 2011

@triowax Teď musím letět... ale večer tu po 7 budu. klidně se můžeme domluvit, že by jsi mi dala jen 1000 a ten další až někdy... cena by byla i s dopravou (tu ale bych musela taky nějak vymyslet 😝 ) - pa a večer se můžeme domluvit 🙂
Já ho koupila asi před 5 lety za 4000 (a to byl v akci ze 6000 myslím) - teď už ho v nabídce nemají, ale zjistila bych, pokusila bych se zjistit co nejvíc info (už si nepamatuju)

triowax
24. únor 2011

@ivanas11 OK. Tak večer se domluvíme.
Musím do školky pro prdku

misicka455
24. únor 2011

@ivanas11 jak je stará tá fotka? Vypadáš tam hodně hubeně , že ani hunout nepotřebuješ 😉

korchy
24. únor 2011

Ahoj hoky,rano jsem se vážila,po dvou dnech na kytkách mám 1kg nahoře.No dnes mám masíčko,hurááá a mnam mnam🙂

misicka455
24. únor 2011

@triowax koukala jsem na ten stepr a vyodá dobře je super , že je boční posiluje více svalů + nějakej ten sed leh a myslím, že by to ůplně stačilo i když je fakt že orbitrek je lepší teda aspoň pro mě já měla obojí a teď mám tedy jen stepr , ale chci si našetřit a ten orbitrek zase časem koupit 😉

triowax
24. únor 2011

@misicka455 jooo joo, doufám,ž e se nějak s Ivou domluvíme a bude brzo u nás doma. 😝

ivanas11
24. únor 2011

@misicka455 Miško 2007 😀 To jsem měla myslím 58-60 ... teď mám momentálně 64,4 ale katastrofa největší! Někdy si říkám, že ty kila (tak málo nahoře) snad ani není možný, jak hrozně vypadají. Ty tepláky co mám na sobě teď mám urvaný jako blázen!
No já v roce 2006 marodila a brala Prednison (kortioidy... na tloušťku jak prase). Ale naštěstí u mě to nijak nic rapidního nebylo. Kdybych nejedla sladký (což já miluju), tak by to na mě ani znát nebylo. Ale z těch 58 jsem se dostala na něco přes 60. (zdá se to směšný, ale s mojí výškou 165 je každý kilo děsně vidět - nebo teda aspoň na mě). Pak jsem pár měsíců na to onemocněla klíšťovou encefalitidou a na 14 dní téměř ochrnula, takže jsem se nemohla sama ani najíst a zhubla jsem za 17 dní v nemocnici za 54. No a jak jsem se dostala domů, obrovská spotřeba všeho, co se mi dostalo do rukou, jakou jsem měla chuť a radost, že můžu a může vše! Takže jsem se snad za 2 měsíce dostala opět přes 60 (celkem velkej skok z 54). Byla jsem oteklá jak sviňa. No pak jsem opět chtěla chodit na aerobik, jenže mě to nějak bralo na kolena, tak jsem toho nechala. Shodila jsem snad na 60 a pak jsem měla pořád 62 (takže už to nebylo to hubený akorát tělo). Rok na to jsem otěhotněla, to jsem v 9tt měla 63,8 (kolik jsem měla před nevím, ale asi něco kolem 62). Tak teď bych se chtěla právě dostat tak na těch 60 a uvidím, jak to bude vypadat. 😉
No bylo to samý rychlý kolísání váhy tam a zpět. Nepotkat mě nic takovýho, tak si snad váhu udržím.

@triowax Jsem tu! Určitě se domluvíme! 😉
Jen bych dodala, co si tak pamatuju. Tomuto se říká Eliptický stepper (eliptical). Má to madlo uprostřed, kde se dá měřit tep (možná i něco víc, už nevím) a pak madla dvě na boku, se kterýma se teda "běhá". To mi na tom přijde nejvíc fajn. Občas jsem zkusila bez nich nebo se držet uprostřed toho madla a vůbec se mi to nelíbilo.
Další věc co má lepší jak klasickej orbitrek z reklamy je tak, že není "pásovej" (přes to "běhací a šlapací" zařízení je nataženej pás, kterej právě se utahuje nebo povoluje a tím se šlape hůř nebo lehčeji - dělá to celkem rachot, jak to šustí - odírá), ale má magnetický brzdný systém - prostě magnety proti sobě působí a buď se jede lehčeji nebo těžce. Téměř to není slyšet. Má to tyto funkce: scan (to nevím co je), čas, rychlost, kalorie, vzdálenost, ruční puls, regulace odporu kolečkem, na stojanu držák na pití jako má kolo a nosnost má 100kg (toto jsem spíš opsala z Olpran.cz a jejich aktuální nabídky - mají tam hodně podobné, jen v nové designu, takže těžko poznat, kterej přesně to byl - ale parametry mají všechny téměř stejný).
Asi bych to musela poslat poštou - zkusím zjistit, kolik by to stálo. Případně by jsi se mohla dostavit, ale určitě bydlíme děsně daleko.

ivanas11
24. únor 2011

Hm, tak pošta přepravuje balíky do 30kg, tohle bude asi něco přes 😒 . Zkusím mrknout na nějaké přepravní společnosti, jak by to tam vypadalo.

triowax
24. únor 2011

@ivanas11 psala jsem ti IP.
Nu koukám, že jsi z Třebíče, to je opačný konec.

ivanas11
24. únor 2011

@triowax taky IP 😉 Teď budu tak půlhodiny pryč, pak se ještě vrátím 😉

triowax
24. únor 2011

@ivanas11 v pohodě, my se tu s chlapem vzdycky stridame. Ale urcite jeste nakouknu

marketa137
24. únor 2011

Ahoj,, tak koukam že už se tady kšeftuje 😀 😀 😀

Já dneska měla zvířátka, vepřový plátek na celeru, teda i manžel ale ten s bramborem a zítra to máme asi taky ale an víkend zatim nevim co budu avřit 😒 . máte někdo nápad co vařit? A v pondělí asi konečně zajdu an diabetologii, už jsme tam měla být začátkem ledna 😒 a to budu muset vstávat hodně brzo abych zase brzo byla zpátky 😀

triowax
25. únor 2011

@marketa137 nemám, nemám. Každý den nadávám,co mám zase vymýšlet k obědu. Už jsem fakt zoufaláááááá. Včera jsem koupila v kauflandu takovou mraženou směs mas, už jsou namarinované, jsou tam zebírka, jeden špíz, nějaká nalozená kotleka a myslím krkovice.
Je toho kilo a stálo to kolem 80kč, tak zkusíme.
Klukum udělám brambory a já tradičně bud s rajčatkama nebo coleslawem.

Jinak dobré ránko všem, včera jsem nějak vytuhla.

misicka455
25. únor 2011

Ahojky, tak venku zase kosa a mě se nic nechce už by to chtělo trochu sluníčka a mít nějakou tu energii.

triowax
25. únor 2011

@misicka455 tak tak. Tady sice oskar svítí, ale zima je. Večer máme jít s holkama na bowling, mnoo tak nevím. Vždycky jsme si dávali pizzu (tu ted jaksi nesmím).

misicka455
25. únor 2011

@triowax tak jedině při kytrkách a sundat sýr a šunku 😀

triowax
25. únor 2011

@misicka455 v těste na pizzu není vejce????
v tom případě si mužu nechat udělat dle přání a byla by holt jen s houbama a zeleninou.
Ale doufám a modlím se, že tam budou i saláty.
A když ne, tak holt zhřeším no. Pak to dozenu a odcvicim.

misicka455
25. únor 2011

v pravém receptu na pizzu by vajíčko nemělo být
složení: Pšeničná mouka, sušené droždí, jedná sůl s jodem, sušený kvásek, sladový výtažek, kyselina citronová a listová, hroznový cukr, sladová moučka

triowax
25. únor 2011

@misicka455 dyt jo, včera jsem skumala složení korpusu na pizzu v kauflu

ivanas11
25. únor 2011

Ahojky 🙂
Tak já byla dopo v knihovně a půjčila si ty recepty Lenky kořínkové, tak jsem šťastná jak blecha, že jen nalistuju a budu mít dopředu i nakoupeno! 😵 Další dvě "dělené stravy" jsem tam taky půjčila, třeba to bude LK podobné nebo se to bude dát upravit. Až bude čas, pomale to budu pročítat. Ségra mi pak tu LK doveze z Prahy, sehnala ji v on-line antikvariátu.
Tak teď mám padla, jdu si udělat kyti polívku, bábovka se mi peče a už mám hlad 🙂 Pak se vrhnu na ty recepty! 😵

triowax
25. únor 2011

@ivanas11 mi díte taky chrápe. dělala bordel jeste v půl jedenácté a ted spí. a já nemužu vařit - by bylo hned po spánku.
Tak si holt bude muset počkat až se vzbudí

ivanas11
25. únor 2011

Holky naskenovala jsem seznam celé kuchařky LK, tak kdyby jste chtěly nakouknout a něčím se inspirovat, pak vám oskenuju i celý recept 😉 . Jen nevím, kam to foto dát, tady by mi ho asi v albu hned smazaly (není to k tématu) a dát foto přímo do příspěvku, nic na tom nepřečtete - pokud vás něco napadne, tak dejte vědět. - mě napadá jen mail nebo facebook

ivanas11
25. únor 2011

Tak bábovka je v háji! 😝 Vysypala jsem formu kukuřičnou mouku a celý se to spálilo (uvnit je ok - ale je to hořký! Celkově se nedařilo, udělal se mi nahoře škraloup a dovnitř se teplo nemohlo dostat, i když jsem to propíchala! Musela jsem to odříznou, protože to bylo jak "polívka v chlebu" - okolo pečený, vevnitř tekutý. Fuj! Takhle se mi podělala už jednou bábovka!