Jednodenní půst při kojení většího dítěte

janule1940
26. led 2021

Dobrý den,mam 16mes batole.Prvni dite jsem kojila do 3 let,pocitam,ze u druhého tomu nebude jinak.V podstatě od roku veku syna se stravují v systému 14/10- jim naposledy v 19.00 s snidam v 9.00,takze mam 10hod,kdy jim a 14 hodin,kdy nejim.necini mi to žádnou potíž,ani dříve jsem si nepotrpela na brzké snídaně.Ted bych rada ještě přidala každý mesic 1 denní půst.Je tu někdo,kdo u většího dítěte,které už se normálně stravuje a MM má jako skvělý zdravotní bonus,držel celodenní pusty třeba 1xza mesic?Drive jsem je běžně držela,nedělalo mi žádnou potíž být den bez jidla.Pocitily jste behem půstu nějakou potíž,kdyz jste zaroven kojily větší dite?syn se koji v noci cca 4x na usnuti a přes den tak 2x.Celkove vypije odhadem něco přes 0,5l MM.diky

zelenaesmolda
26. led 2021

@janule1940
K cemu ma ten pust byt dobry?

barmil
26. led 2021

@janule1940 ja jedu pri kojeni If 16:8, držela jsem před tehotenstvim a plus minus i v tehotenstvi, ale ne striktně, prostě mi nedělá dobře jist hodně na noc, blbe pak spím. Toho celodenního bych se bala, aby Ti nebylo blbe, preci jen asi nespíš celou noc a kojíš, taky aby mliko za něco stalo. Zeptala bych se raději doktora.

janule1940
autor
26. led 2021

@zelenaesmolda velmi tezke odpovědět jedním příspěvkem.ve zkratce telo po nějaké době bez jidla najíždi na uplne jiný režim-lidvidace odpadu,odumřelých a defektnich buněk,regenerace atd.velmi dobre odkazy na studie napr.v knize Cirkadianni kód,která je primárně o něčem jiném,ale hovoří se tam i o tomto tématu.

mia255
26. led 2021

@janule1940 já bych to prostě vyzkoušela. Ale nesla bych násilu. Kdybych cítila, že se nutně potřebuju najíst, najedla bych se a pusť bych vyzkoušela třeba další mesic. Ono tělo se den bez jídla obejde i při kojení ale nesmí to být pro tebe utrpení...

mia255
26. led 2021

@zelenaesmolda zkus odbornou literaturu, tam je poměrně dobře vysvětleny přínos půstu pro telo

cilkat
26. led 2021

Mliku by to ublížit nemělo, ale já bych to nezvládla: mě se při kojení hrozně zrychlilo trávení a pokud nejím pravidelně, je mi blbě (křeče v břiše, motání hlavy).

kattyd
26. led 2021

Ja jsem se pohravala s myslenkou na obcasny pust, ale pockam az nebudu kojit. Bylo mi receno ze tim pustem se pak do mlika mohou vyplavovat ty odpadní látky, jaks e telo čistí, asi jednou za cas by to nevadilo, ale nechci maleho zbytecne zatezovat