Kalorické tabulky. Je to v pořádku?

anonymni_456
5. črc 2023

Ahojte. Stáhla jsem si kalorické tabulky. Vážím 45kg, 153cm, 15let. Kalorické tabulky mi nastavily příjem kalorii na 1,194... přijde mi to hrozně málo, ale snažím se to dodržovat. Je to v pořádku?

cilkat
5. črc 2023

@anonymni_456 Hele to mi přijde hodně málo... Nevím úplně, co tam máš naklikané za přednastavení, ale přijde mi, že to pokrývá tak sotva bazální metabolismus a jakákoliv aktivita už jde "na dluh", takže tam máš nejspíš přednastavenou redukci váhy... A myslím, že s těmahle hodnotama hubnout nechceš.

kessien
5. črc 2023

@anonymni_456 ahojky,taky mi to přijde málo a při tve výšce a váze se snažíš zhubnout?

anonymni_456
autor
5. črc 2023

@kessien dřív jsem hubla, ale teď jsem už dosáhla svou vysněnou váhu.

lichozroutsudy
5. črc 2023

@anonymni_456 Ty bys mela navstivit co nejrychleji psychologa. A to si nedelam srandu, mas dost velky problem s pohledem na sebe sama, ktery je treba resit s odbornikem.

anonymni_456
autor
5. črc 2023

Moje BMI je 1,165kcal. Na hubnuti mam mit 1,194kcal
Na udržení váhy taky 1,194kcal. Nerozumím tomu.

1pomnenka
5. črc 2023

Už je to tu zase, tak jako každý týden. Normálně jez a na kalorické tabulky se vyprdni.

julie290
5. črc 2023

@anonymni_456 Tvé bmr je 1165 neboli tolik kcal spálíš i když nic neděláš.Bmi určitě nemáš nad 1000. Pokud chceš svoji vysněnou váhu tak těch 1200 je málo. Při nich nepřibereš ani nezhubneš. Ale proboha holka, je ti 15 let, nekaz si život, s jsem byla u sebe a chtěla zhubnout. Nic mi neušlo a zhubla jsem až teď ve 21.

kessien
5. črc 2023

@anonymni_456 Ja myslím ze při tve váze vs výšce bys žádné kalorie držet neměla,muzes se tím totálně dodělat.Jez zdrave a plnohodnotne ale ne na splněne tabulky kalorii.

orangutan123
5. črc 2023

@anonymni_456 holkq, holka...nedáš s tím pokoj. Co na to rodiče? Tohle už tak trochu zavání anorexií nebo nějakým jiným problémem a s tím si není radno zahrávat

llluckaaa
5. črc 2023

@anonymni_456 je ti 15 let, ty mas řešit leda tak kvalitu stravy, pokud je to potřeba, a ne omezení energetického příjmu. Kaloricky tabulky jsou dělané pro dospělého jedince, ne pro vyvijejicise organismus, takže ti napocitaji blbosti.

kristyn86
5. črc 2023

@anonymni_456 Nevim jestli nejsi troll,protoze tohle tady pises kazdy tyden. Ja sama merim 152 cm. V 15 letech jsem mela 43 kg a byla jsem jak vyzle. Za me je 45 kg akorat. Vyprdla bych se v tvem veku na kaloricke tabulky. Zamerila bych se celkove na pestrou a vyvazenou stravu. Staci se nefutrovat fasfoody,chipsama,cokoladama na kila. A zaradila bych sport,pohyb,co te bavi. Ale nestresovala bych se kalorickymi tabulkami atd...Obezni nejsi! A i kfyby si byla,tak bych ti v tomto veku doporucila pracovat na uprave vahy s odbornikem a za podpory rodicu. Prijmy sama sebe,at se nezritis do problemu. Muzes vyhledat i psychologa...

gdpr
5. črc 2023

Kalorické tabuľky sú v prvom rade pre dospelé osoby nie deti ani dospievajúcich vo vývoji a nie nie je to v poriadku, čo ti vyšlo.

mamora
6. črc 2023

@anonymni_456 Prosím přestaň se trápit a řešit číslo na váze a nějaké kalorické tabulky. Správná váha se pozná v zrcadle. Užívej si pubertu a dospívání.

jana12369
1. srp 2023

@anonymni_456 to máš hodně málo. Určitě to máš spočítaný jen minimální přísun živin, aby tělo fungovalo v klidovém stavu. Já mám 1300. Přidej si k tomu minimálně 500 🙏 ať můžeš sportovat a nehladovet. Dodržují 1800(s prominutím tolik toho ani nesezeru 😅) ale v kvalitních potravinách je to jiné než s průmyslovým jídlem....