Maminky, jak jste se dostaly do formy po 2. těhotenství?

kecalka2
11. srp 2016

Ahojky maminky mám ročního prcka a mám takovej problém na tělo který trápí snad každou ženu.Příští rok se chceme snažit o druhé miminko které si moc moc přeji.Vždy jsem chtěla děti blíž od sebe.Problém je takový že u synka jsem přibrala 18kg.Jsem ten typ kterýmu nejde dolů samo ani deko a tak jsem musela na sobě makat a omezovat se v některých věcech.Byla to fakt dřina po večerech cvičit když mimi spinká a místo abych relaxovala potila jsem krev :D Po necelém roce mám sice ještě pár kg nahoře ale díky cvičení mám pevnou postavu a obléknu všechny hadry co jsem nosila ještě na střední 🙂 Já vím někomu se to zdá jako prkotina a někdo mi řekne at si dítě další nedělám ale já se na miminko hrozně těším.Mám ale hrůzu z toho jak budu zas po porodu vypadat,že mi to třeba nepůjde dolů protože i těd dám dolů max 1,5kg za měsíc nebo že nebudu stíhat cvičit při dvou dětech.Jak je to u vás?Šlo vám to dolů lépe když jste před otěhotněním makaly na sobě a byly aktvní?Prosím nechte si negativní komentáře chtěla bych opravdu rady a zkušenosti od maminek co si tím sami prošly.Ještě jen dodám že jsem se v těhotenství nepřežírala,měla jsem aktivní práci až do 6.měsíce než jsem šla na mateřskou a stejně kilča nešla dolů sama.Jsem hold ted typ co přibírá i po vodě

majkoz
11. srp 2016

@kecalka2 Tak typově na tom budeme asi stejně 😎 Po prvním mi trvalo rok, než jsem se jakš takš vrátila do normálu, po druhém dva roky, tak teď po třetím doufám a věřím, že příští rok(tedy po třech letech od porodu) budu ok 😖 . Jde to holt čím dál hůř, ale u Tebe je vidět, že máš pevnou vůli a dokážeš na sobě zamakat, tak se toho neboj 😉

kecalka2
autor
11. srp 2016

@majkoz Snad jo no :( Moc jsi mě neuklidnila :D spíš se bojím aby byl čas na tom makat při dvou dětech.Syn je od narození spavé dítě.Tak aby mi to druhé všechno nevrátilo i s úrokama.Nemám ráda ten pocit jak jsem tlustá i když to nejde ovlivnit po porodu.Je to hrůza máme to v genech být všichni tlustý

mrskato
11. srp 2016

@kecalka2 ahojky, taky jsem typ, který si to musí vydřít, ale ještě k tomu jsem hroznej lempl a málokdy u něčeho dlouho vydržím. U dcery jsem nabrala 17kg, dolů jsem to dostala po roce a než jsem nastoupila do práce (ve 3 letech) dala jsem dolů dalších 8kg, který jsem potřebovala shodit už dávno. Než jsem znovu otěhotněla, plánovala jsem si, že naberu max. 10kg. No...loni jsem v září otěhotněla, během prvních 7tt jsem nabrala 5kg z ničeho nic, potom jsem bohužel potratila, kila mi zůstala. V prosinci jsem otěhotněla znovu a něž jsem šla na kontrolu k doktorovi v 7tt, měla jsem o 4kg více. Teď jsem v 36tt a mám 18kg nahoře, jsem z toho uplně hotová, sice mám kozy jako vozy, ale narostla mi i stehna a nejhorší je, že ta váha se hýbe nahoru snad každý druhý den. Občas se teda přežeru, protože si nemůžu pomoci, ale rozhodně netláskám tolik sladkýho jako u dcerky (možná tím, že čekáme prý chlapečka). Taky patřím mezi ty maminky, který můžou kojit jak dlouho chtějí a ta váha se prostě nehne. S malou furt chodila pěšky a často jezdila na bruslích, rozhodně jsem neseděla na prdeli. Ach jo...držím ti palce, abys s tím neměla problém a vše ti vycházelo přesně tak jak si představuješ, já jsem už v háji a nevím, jestli se mám smát nebo brečet 😀 😀 🙄

kecalka2
autor
11. srp 2016

@mrskato oni právě ty kila v těhotenství ovlivnit nejdou. Nesnáším ty kecy od těch co nemaj děti nebo vážily vždycky 40kg i s postelí jak se to da ovlivnit a at se nepreziram. Přitom jsem se hlídala ale hold kdo k tomu má sklony pribere ani neví jak a pak to nejde dolů. Asi hormony nebo já nevím. Já u kojení ještě přibrala 2kg a nevím proč kojila jsem jen chviličku. Ale i tak. Bylo to hrozný. Chtela bych ještě těch 5kg dolů ale jde to ztuha a co teprv s dvěmi prcky. Mám z toho hrůzu. Jeden čas kdy už jsem si nevěděla rady a váha se nehla jsrm přemýšlela i o výživovém poradci ale popravdě zenska na rodicaku si to nemůže dovolit a navíc stejně malokdy narazíš na profíky. Co všechno neobetujeme pro ty naše deticky

patrusa
11. srp 2016

@kecalka2 ted po dvou detech (3,5 a 21 mesicu) mam lepsi postavu nez pred nimi. Aktuslne cca o 10kg mene. Chodim behat, vecer kdyz deti ulozime, tak se postara muz a ja 3x tydne vyrazim. Begam vecer, protoze pak uz tolik nejim a tim i omezuji jidlo vecer. K tomu nejake to posilovani doma. Pujde to i po druhem 🙂

kecalka2
autor
12. srp 2016

@patrusa děkuji za povzbuzení chce to vůli.Snad bude i čas můj hodně pracuje a vrací se až večer tak se hrozně modlím za to aby i to moje druhé dítko bylo stejně hodné jako to první

patrusa
12. srp 2016

@kecalka2 ja treba vubec nemam vuli na jidlo. jen vim, ze pred behanim se najist nesmim a kdyz dobehnu v pul 10 vecer, tak uz si dam opravdu jen neco maleho, aby mi nekrucelo v zaludku 🙂.

Pred detma jsem hrala zavodne softball a bezne jsem dorazila s trihodinoveho treninku po 9 vecer a prezrala se jak prase, takze nejaky posun v mysleni uz tam bude :D

kecalka2
autor
12. srp 2016

@patrusa Já taky nedodržuji jídlo snažím se večer nežrat.Ale abych jedla zdravě to néé.Mě to nevydrží když se rozhodnu že budu jíst zdravě vydrží mi to jeden den a pak mě to nebaví vařit si pro sebe.Všechno jsem zhubla hlavně cvičením.Snad to bude zabírat i nadále

patrusa
12. srp 2016

@kecalka2 taky hubnu jen sportem, pujde to 🙂