Posilování hýždí a hamstringů bez zatěžování kolen

sannutri
3. říj 2015

Ahoj, chtěla bych vás poprosit, zda byste mi neporadili nějaké efektivní cviky, které lze provádět doma, na zadek a zadní stranu stehen bez zatěžování kolen. Mám dlouhodobé problémy s chrupavkami, ale cvičení se nechci vzdát. Díky moc ;)

ohaj
30. lis 2015

V kalanetice jsou takové cviky.

apple11
1. pro 2015

@sannurti
Ahoj, cviků je několik. 🙂

1) Klasické pilates - tam je spousta cviků kde tyto partie posiluješ bez zatížení kolenních kloubů. Koukni na internetu. 🙂 Já třeba posiluji zvedáním nohou atp. různým směrem. Můžeš ležet na boku a nohu v rovině zdvihat nahoru, nebo pokud chceš posilovat zadek, postav se na všechny 4 a zdvihej pokrčenou nohu nahoru nad sebe (takový výkop pokrčenou nohou nad sebe)

2)lehni si s pokrčenýma nohama a závaží si polož na pánev (nebo si položit nohy na vyšší stupínek ) Pomalu zdvihej zadek a nahoře zůstaň 1-2s - několikrát opakuj

3) výstupy na schůdek - zde se posilují hlavně hýždě a kolena nejsou v tak velkém tlaku

4) nůžky - v lehu klasické střihání nohama - zaměstná boky i břicho

Na kardio je pak nejlepší - plavání, rychlejší chůze cca 40 min a rotoped na lehčí zátěž 🙂

marticcelli
1. pro 2015

Ahoj, lehni si na bok, pokrc nohy do praveho uhlu a horni nohu zvedni nahoru a narovnej ji jakoby za sebe, po par cvicich ucitis ty kontretni svaly, na krasny zadecek je to super!!!

marticcelli
1. pro 2015

Jo a tak 2 vteriny s nohou vydrz nahore a pak zase zpatky polozit... 🙂

puclik88
2. pro 2015
Uživatel puclik88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od puclik88.

pilates je super. cvicim online z videi co jsou na internetu online ci volne k prehrani 🙂

sannutri
autor
28. pro 2015

skvělý, moc vám děkuju za rady 🙂