Špek na břiše. Jak se ho zbavit?

cherrynka89
20. únor 2021

Ahoj
Je tu nekdo, kdo ma velke bricho a ne tim, ze se prezira a ji ve velkem sladkosti?? Nejde se mi ho zbavit. Doma cvicim,mam svihadlo. Skacu DENNE 4x5 minut. Obden beham s kocarkem pre krasnou prirodu, ale vubec se bricha nemuzu zbavit. Jidelnicek prumer. Ve zvyku ale nemam vecer jist. Vzdy si beru caj k filmu. Nesladim ani kafe. Vypadam jak v 8 mesici,jinak zbytek tela je fakt stihle... po porodu jsem pres 4 roky, tim to neni, diastazu nemam... auto nemam, vsude chodim pesky. Jde to??

kettkav
20. únor 2021

Koukněte na videa od Ivy Fiškandlové. Tak vše vysvětluje. Bude to chtít spíše jemnou práci.
https://www.ivafis.cz/

janinasm
20. únor 2021

Myslím, že jsem jednou vyčetla někde, že špek okolo břicha je záležitost sacharidů, a ne tak cvičení. Zkus přestat jist sacharidy a podle mě ten špek zmizí

amazonkajanik
20. únor 2021

@cherrynka89 diastaza je vyvrácena? Lékařsky,nebo odborně?

veunka17
20. únor 2021

Na břicho mi opravdu stačila nizkosacharidova dieta a ani jsem necvičila...

lachtanice86
20. únor 2021

A co diastaza?

sajul
20. únor 2021

A břicho jako špek, nebo nafouklé? Nafouklé může být třeba i z lepku, intolerance laktózy, cukr. Říká se že na tuk na břiše to chce pít jen čistou vodu a dodržovat pitný režim.

amazonkajanik
20. únor 2021

@cherrynka89 jo,teď čtu znovu, že doma provozuje te skok přes svihadlo a dlouhé procházky, ale to zrovna na zpevnění břicha nepomůže. Ono paradoxně za to může i povolené bederní svalstvo a s ním spojená bolest zad(i hlavy), lehká inkontinence a právě ten "pivní " pupek,zda-li jsem dobře pochopila popis problematické oblasti. A na to pomohou cviky,co učí na fyzio na skoliozu,plus cvičení na míči. A pak konkrétní cviky na danou oblast. Skákání přes svihadlo a chůze v terénu, zpevňuje celé tělo, ale žádaná oblast jde jako poslední s minimálním výsledkem.

klea81
21. únor 2021

Vysadit lepek a za 2 měsíce bude břicho minimálně poloviční. Vyzkoušeno.

martiniquest
21. únor 2021

Cvicit core, vysadit lepek nebo lepe sacharidy obecne. Ja tam spek mam, ale jednak mam znacne mezery v tech sacharidech a navic kojim a nespim, takze se telo nechce zbavit rezidualnich speku, což vim od fyzioterapeutky.

makovice88
21. únor 2021

@klea81 Muzu se zeptat, lepek jsi vysadila jakoze uplne? I testoviny a tak? Mam to take v planu, ale treba testoviny obcas delam...A co jsem cetla, tak lepek je pomalu ve vsem, byt v malem mnozstvi 🧐

hanih
21. únor 2021

@cherrynka89 A diastazu vyloucil lekar nebo fyzioterapeut? Ja taky cvicila a porad mela bricho. Diastazu mi vysetrila poprve doktorka po vic jak dvou letech od porodu a to jeste az na moji zadost, protoze uz jsem fakt nevedela, co s tim brichem muze byt a musela jsem si nejdriv sama najit info na netu. Navic mi rekla, ze ji mam fakt malou, ale teda jestli chci, tak mi zadanku vypise. Fyzio pak na me koukla a divila se, ze jsem u ni az ted, ze ta distaza tam jasne je a nijak mala...

klea81
21. únor 2021

@makovice88 těstoviny jím pohankove a kukuřičné.

cherrynka89
autor
21. únor 2021

@sajul nevim :( ja jim zdrave a chutna mi zdrava strava, zbytek tela mam dost pevne a bricho to kazi :((

cherrynka89
autor
21. únor 2021

@klea81 ja mam bezsacharidove a omacku si delam. Rozmackana rajcata na kasi, sul, koreni a activia 🙂) chutny zdravy dresing/omacka 😀

cherrynka89
autor
21. únor 2021

@kettkav dekuji 🙂

darinka84
22. únor 2021

@cherrynka89 dle popisu bych taky řekla diastaza.. To pak opravdu člověk pořád vypadá jak těhotný...

berry93
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
malakatie
28. únor 2021

@veunka17 a dá se nízkosacharidova dieta praktikovat i při kojení? Nebo je lepší počkat až dokojim?

veunka17
28. únor 2021

@malakatie při kojení ji nedržím, protože jsem kvůli malé nejedlá moc druhu zeleniny 😏 takže čekám až přestanu kojit. Ale určitě se to nějakým způsobem držet dá, protože na Facebooku je přímo i skupina pro lowcarb a kojení nebo nějak tak.

marketanova
11. bře 2021

Dobrý večer, mám dobré zkušenosti s běháním a běžícím pásem, co vy?