Stravování 5+2 - máte zkušenosti?

mia255
30. říj 2020

Ahoj, máte někdo zkušenost s tímto stylem stravování? Tedy 5 dni normální příjem a 2 dny půst.

te_reza
30. říj 2020

To jsem nikdy neslyšela. Bych zdechla 😀

konidana
30. říj 2020

dala jsem si asi 2x v životě jednodenní půst a stačilo (poslední jídlo večer, den bez jídla a další jídlo až ráno o den později). Nemám to zapotřebí 😉

olga_
30. říj 2020

Půstý jsou super, ale začala bych méně radikálně (třeba rýžový půst apod.).

mia255
autor
30. říj 2020

já jsem držela půsty několikrát takže to mi problém nedělá, minulý týden jsem měla jeden den šťávy, druhý den půst o vodě a další den opět zeleninovo ovocné šťávy. Zítra se opět chystám na půst. Takže to dám, spíš mi jde o dlouhodobější účinky, když se opravdu praktikuje např jeden den o těch šťávách a druhý den jen o vodě...

mia255
autor
30. říj 2020

@olga_ zrovna den o rýži mi nepřijde uplně zdravý, v rýži přeci nic moc kromě sacharidů není. To už mi přijde lepší ten uplný půst

lachtanice86
30. říj 2020

Běžně na úplněk držím zhruba 36hodin a v pohodě, dala bych asi i ty dva dny, ale zatím jsem nechtěla

mia255
autor
30. říj 2020

@lachtanice86 a držíš třeba každý týden nebo jen takto jednou měsíčně? Mě je totiž po půstu moc dobře akorát nevím jestli je dlouhodobě vhodné to takto dodržovat každý týden. Jen ještě doplním, že tady se nejedná o to, že dva dny uplně nejíš, spíš más ty dva dny čtvrtinový příjem, pokud jsem to dobře pochopila...

mia255
autor
30. říj 2020

@te_reza :D po dvou dnech bez tolika jídla nezdechneš :D

olga_
30. říj 2020

@mia255 Tak on tu chybí kontext. Jde samozřejmě o celkovou změnu stravování. K rýži se dává ještě tepelně upravená zelenina a kvašená zelenina a nesníš jí za den kilo. Tělo si odpočine a čistí se i tím, že tráví nekomplikovanou stravu. Plus to chce dost tekutin. Začít 5+2 je cesta do pekel, to se člověk, který není zvyklý přijímat přiměřené množství kvalitního jídla, jenom zhuntuje a při první příležitosti sežere všechno na co přijde...
Asi by to chtělo nejdřív o půstech něco načíst. Třeba na jimejinak.cz

mia255
autor
30. říj 2020

@olga_ 🙂 přečetla sis můj hned první příspěvek? já už mám několik půstů o vodě za sebou plus teď jsem k tomu ještě přidala šťávové dny. Předtím jsem se stravovala podle IF 16:8 takže si dovolím říct, že o půstech něco vím a vím, co mé tělo zvládne a rozhodně jsem nikdy neměla potřebu se po půstu přecpat... Vím proč to dělám, vím co to s mým tělem dělá. Spíš mi šlo o ten pravidelný každotýdenní půst jestli to má spíše pozitiva nebo negativa. Vyzkouším to i na sobě ale je lepší vědět, do čeho člověk jde🙂

olga_
30. říj 2020

@mia255 Celou diskuzi jsem nečetla. Pokud se na to cítíš, tak do toho jdi, sama uvidíš, co to s tebou dělá.

barmil
30. říj 2020

@mia255 jedu taky If 16:8 a za mě super, na 5:2 se necítím, protoze ted pořád ještě kojim a obecně hodně sportuju, asi by mi chyběla energie..

te_reza
30. říj 2020

Mě tahle varianta nepřijde vůbec zdravá. Já vydržím pár dní jíst míň nebo tak, ale pak jdu a sežeru všechno 😂

mia255
autor
30. říj 2020

@te_reza no obecné půst zdravý je, i mě pomáhá při vyrážkách a když se potřebuju pročistit 🙂 musíš si to ujasnit v hlavě proč to děláš a den po půstu se držet na lehce stravitelných jídlech a pomalu přidávat až do normálního příjmu(ne přezrání se). A to proč se pak přejis není hladem ale tím, že můžeš a že máš pak na vše chuť :D

mia255
autor
30. říj 2020

@barmil tak u kojení je to pochopitelné, to snad ani nejde nejíst celý den natož dva, to bych se pak bála o mléko..

lachtanice86
30. říj 2020

@mia255 kazdy týden jeden den, kazdy úplněk tech 36hodin. No pokud jis tak to nemůžeš nazvat pustem

lachtanice86
30. říj 2020

@barmil taky jedu if, k tomu každé pondělí půst, na úplněk nejim kolem 36hodin a nedostatek energie nemám, spis naopak

barmil
30. říj 2020

@lachtanice86 ale u kojeni asi raději ne, nebo to máš vyzkoušené?

mia255
autor
30. říj 2020

@lachtanice86 aha a cítíš se potom dobře?🙂 nemá to nějaké negativní efekty? Já právě nevím, oni ten styl stravování nazývaji že 5 dní jíš a dva dny máš půst i když v podstatě přijmeš třeba 400 -500 kcal 🙂 mě se ale asi líbí víc ten koncept co dodržuješ ty, tak se asi vyprdnu na 5+2 a budu mít 6+1 :D

lachtanice86
30. říj 2020

@barmil pri kojení bych do toho nešla

lachtanice86
30. říj 2020

@mia255 ne zatím jen sama pozitiva, energie mam víc než dost