Svatba v květnu. Řešily jste kvůli pověrám?

marry94
17. kvě 2023

Ahoj holky jaký máte názor na kvetnovou svatbu? Kvůli poveram řešila jste některá ze jste právě kvůli povere v květnu nebraly

lencaa11
17. kvě 2023

@marry94 na tohle bych se vůbec nekoukala na pověry 🤨

escapelle
17. kvě 2023

I kdybych věřila, zrovna tahle pověra už je v dnešní době těžký přežitek. První svatbu jsem v květnu měla. Nelezela jsem do roka na marach, jen jsme se rozvedli 😂

ondul
17. kvě 2023

Dneska to je přeci už uplně jedno. Když se ti narodí dítě v únoru, žádné ohrožení to pro něj přeci není.

emillyhk
17. kvě 2023

@marry94 Historicky to dávalo smysl - v květnu svatba, porod únor/březen, to nebylo úplně optimální. Dneska už bych to opravdu neřešila 😊

michaela666
17. kvě 2023

Já se vdávala v květnu ( dokonce dvakrát během 2 dní 😃) a pověrám jsme nevěřili. Dřív to bylo kvůli případnému těhotenství a porodu v zimě, kdy bylo hodně úmrtí. Teď už se na to nehraje.

pavlinar
17. kvě 2023

Vzali jsme se v kvetnu 👍

pipi_puncocha
17. kvě 2023

Letos jsme měli výročí 6 let od květnové svatby, ani jsem tehdy o takové pověře nevěděla.

barulina
17. kvě 2023

@marry94 my máme termín 18.5.2024 takže tak 😁

michaela666
17. kvě 2023

@barulina My měli 18. 5. 2017. Občas bych ho samou láskou ubezdušila, ale to nemá s pověrou nic společného. 😃

arzakon
17. kvě 2023

28.5. slavíme již 7. výročí svatby.Počasí bylo akorát, nikdo nemrzl ani se neuvařil horkem.Za nás je květen super.

krisstina93
17. kvě 2023

My sme dali na poveru a brali se až v červnu :D taky prý není dobre mít stejná čísla v datumu :D třeba 5.5. nebo 8.8. Apod, to taky nosí smůlu, všichni znami co se tak brali jsou dávno rozvedení :D

aarriel
17. kvě 2023

14.5.2016 v 17 hodin 😉🤭 letos 7.vyroci a oba zijeme...
Ale babi to nemohla prekousnout 😃

marry94
autor
17. kvě 2023

Mi se právě líbí termín 4.5.2024 tak uvidím jestli s tím bude souhlasit partner

marketa1218
17. kvě 2023

Asi bych to úplně neřešila v dnešní době 🙂

klchudik
17. kvě 2023

@marry94 záleží, jestli věříš na pověry a nebo ne. Já osobně teda ne. Kočárek jsem před porodem měla doma, narozeniny slavíme taky dřív (podle toho, jak to zrovna vyjde),...
Řídím se heslem co se má stát se stane a stejně s tím nic neuděláš. 🤷

konidana
17. kvě 2023

Minuly tyden se vdávala neteř. Povery a terminy neresim.

pajusz
17. kvě 2023

@marry94 brali jsme se 3.5.2019 ptz zesnulá nevlastní maminka by měla narozeniny, chtěla jsem to tak, nikdo neprotestoval ještě ten rok se nám narodil syn 🍀, v dnešní době kdy ženy nedrou na polích bych se pověr nebála.

betelgeuzz
17. kvě 2023

za pár dní oslavíme 15 let od květnové svatby 🙂
Na pověry nevěřím, slyšela jsem 2 varianty pověry, jedna, že porod pak vycházel na konec zimy, kdy už nebylo dost potravin a proto se umíralo a druhou, že první trimestr vycházel na období žní, ty byly hodně náročné a hrozil potrat. Dnes už neplatí ani jedno.

betelgeuzz
17. kvě 2023

@arzakon my se 31. 5. skoro upekli, dorty se topily na stolech a největší účet byl za nealko. Dnes by zase člověk skoro umrzl. Počasí je nevyzpytatelné, ať je květen, nebo srpen 🙂

jancazao
17. kvě 2023

Měli jsme to jako @escapelle , svatba 28.5. a jsme rozvedení.

bubbi
17. kvě 2023

Měla jsem svatbu v červnu, ale jinak myslím, že žádný datum ti štěstí nezaručí, ani smůlu nepřinese a co se má stát, to se stane i tak 😎

kosi_cek
17. kvě 2023

My o té pověře ani nevěděli (a pravda, stejně by nás to zároveň neodradilo, i kdyby ano) a divili jsme se, že 2 týdny před je tolik možných volných termínů a nikdo si nikoho nebere 😂 No, letos jsme zrovna měli 19té výročí od svatby na 1. máje, vdávala jsem se už jako viditelě prvně těhotná a super, květnová příroda a často i počasí je prostě super.

petulkadodo
17. kvě 2023

@marry94 Já jsem moc chtěla svatbu v květnu, ale na matrice nebyli ochotní. Oddávali v květnu jen první sobotu a úřední dny, tak jsme to museli přesunout.

1pomnenka
17. kvě 2023

Kamarádka měla svatbu 13. května, za pár let se rozvedli, nemohli mít děti. Ona se pak znovu vdala a má dítě.

konidana
17. kvě 2023

@betelgeuzz to zní logicky

mourovatakocka
17. kvě 2023

@marry94 Jak už zaznělo, je to dané historicky, ženské v létě s břichem dřely a mimino se narodilo na konci zimy. Myslím, že víc záleží na těch dvou než na datu. Jo a první svatbu jsem měla v pátek třináctého, rozluka do roka a do dne. Takže druhá svatba v květnu a s modrými doplňky mě nechala zcela chladnou 😁

la_amanita
17. kvě 2023

My měli květnovou svatbu, před pěti lety, zatím dobrý. Původně jsme se ten rok chtěli brát o měsíc dřív, v pátek 13. dubna, ale tenhle termín nám vyfoukli kamarádi 😁

g_m
17. kvě 2023

Ta povera z davnych dob a je kvuli tomu, ze pokud nevesta otehotnela hned po svatbe, tak se dite narodilo nekdy v unoru, kdy nebylo uz dost jidla ve spizi. Takze zena byla na porod zeslabla a mohla umrit. To v dnesni dobe opravdu nehrozi, takze tuto poveru bych neresila.

jija
17. kvě 2023

@betelgeuzz to jsme se asi vdávaly ve stejný den😉

pavelkamat
17. kvě 2023

Před 17 lety jsem se v květnu vdávala a pořád dobrý 😉 Za mě je květen na svatbu super. Všechno kvete, ještě není takové teplo, ale zase už není zima.
Moji praprarodiče se také brali v květnu a byli spolu šťastný celý život.