Barefoot boty pro děti - negativní zkušenosti. Stalo se vám také?

hanka158
14. říj 2019

Mate nekdo negativni zkusenosti s detskou barefoot obuvi, kde by se vam ploche nohy a nohy do x upravily po prechodu na klasickou obuv, resp. Vlozkach do bot a boty s pevnym opatkem? Dcera je od malinka v barefootu, ale velmi brzy jsem pozorovala problem, ze ma pri behu a lezeni nohy kolinkama u sebe a chodidlama od sebe..Hodne, rekla bych ze nejvic z deti co z nam... Take ma ploche nihy. Byli jsme i na fyzioterapii, cvicili jsme a moc se to nezlepsilo. Ano, ma urcite trochu slabe brisko, ale zase z deti v okoli je pohybove velmi nadana chodi na cviceni, ted nove na lezeni a tancovani. A vetsina deti podle me toho moc nedela a presto nema nohy takto do x.

guinea
14. říj 2019

@hanka158 Kolik je dcerce let? Děti mají po narození nohy ploché, klenba se tvaruje až když začnou chodit. Tady bude asi problém s těma nožičkama do x, pak bude dcerka našlapovat jinak a klenba se proto nevytvarovala sama. Zkus i jiné fyzioterapeuty, opravdu dobrý fyzioterapeut hned pozná, v čem je problém, a po několika hodinách cvičení se vše začne měnit. Dobrý fyzioterapeut dovede díky správně navrženému cvičení odstranit např. i haluxy u dospělých. Bohužel mezi fyzioterapeuty jsou velké rozdíly, tak hledat nebo jít na osobní doporučení. S nošením barefoot bot to určitě nesouvisí.

monaluza
14. říj 2019

Vida, my mame opacny problem, syn ma take Xka a vpadle kotniky, a ja si vycitam, ze jsem se byvala nedala cestou barefootu, kdyz je to ted takovy hit ;-D. Takze botama to asi tak moc nebude... My jdeme cestou cviceni, neocekavam rychle vysledky, moc prijemne to neni (syn si umi dost postavit hlavu), ale musime proste vytrvat...

ivannka92
14. říj 2019

Mam syna se stejnym problemem, ale vim, ze to ma vrozene. Taky je moc sikovny na pohyb. U nej se to projevovalo zaklanenim, propinanim do luku, kdyz byl miminko. Problem taky muze byt, kdyz deti dostatecne dlouho nelezou, kdyz jdou od plazeni rychle k chuzi. Nemaj pak dost posileny bricho.

hanka158
autor
14. říj 2019

@guinea dceraa cerstve 4 roky

hanka158
autor
14. říj 2019

@ivannka92 dcera lezla asi 3 mesice, ale je pravda, ze jsme rehabilotovali uz od 6 mesicu, ze se neotacela...

hanka158
autor
14. říj 2019

@monaluza tak je to mozne ze to botama neni 🙂 a kolik je synovi? U ortopeda jste byli?

betelgeuzz
14. říj 2019

NOhy do X jsou v určité fázi vývoje normální. U starší to bylo hodně vidět. Jako batole do O, pak kolem 4 - 5 let do X, když dala kolena k sobě, měla mezi kotníky tak 10 cm. Nic jsme s tím nedělali, přirozeně se jí srovnaly, tak kolem 6 už měla nohy rovné.

makronka222
14. říj 2019

Nevim v cem jsem chodila jako dite ja a moji vrstevnici, kazdopdne neznam nikoho s nohama do O nebo do X. Takze na boty bych to nesvadela. Spis vyvoj, proporce rodicu, geny.

katka_nedo
14. říj 2019

Ja mam do X do ted.😂A barefoot byl u nas bosa na zahrade

astyna88
15. říj 2019

4lety ma uz klenbu krasnou,ja ale kupuji kompromis,protoze stacily dvoje boty a ja z toho silela (hned znicene,reklamace neuznana, dvojka vyhozena). Deti mi doma hodne chodi bose, klenba se uz rysuje i dvouletakovi.

Koukla bych se na videa pro vytvarovani klenby, vlozky nepomuzou.

krystofovaa
15. říj 2019

Řekla bych, že děti mají nohy do X při špatném sezením na zemi. Nemají nožičky před sebou,ale mají je do w. Četla jsem, že si tak poškozují kolenní vazy

ninive211
15. říj 2019

@krystofovaa Nemusí být, dcera tak sedava často , opravuju ji furt a pritom nohy do x nema, i ja tak sedavala, v podstate jeste nedavno, nez jsem diky MK zjistila, ze je to vlastne spatne😂 Mnohem vic to podle me souvisí s povolenymi brisnimi svaly a vypouklym briskem. Co vidam v dospelosti lidi s "ikskama", tak vzdycky jsou to lidi s nadvahou/obézní, co nemaji spravne posilené svalstvo v oblasti trupu

krystofovaa
15. říj 2019

@ninive211 vidíte a já mám po 2 porodech bříško a celkově problémy se zády a nohy do X nemám

kejt29
15. říj 2019

Mam dve male deti na bf od zacatku. S prvni jsem cvicila a nozky ma krasne, s klukem to tolik neslo a jeden kotnik mu trochu vpadava. Vim, ze ma slaby stred tela a budem s tim pracovat. Pevna obuv tento problem jen skryje, bohuzel nevyresi. Pokud jsou nozicky hodne spatne doporuci i fyzio trochu kotnik zpevnit nez zabere cviceni. A co se tyce plochonozstvi, u ortopedu jsou mraky deti, co maji ploche nozky a to nosi “zirafky” 😞 Netvrdim, ze bf je samospasny, ale nezakryva problem. Nase ortopedka mi na me ploche nohy okamzite sdelila, ze cviceni mi nepomuze, ze jedine vlozky. Proste smutne...

ada22
15. říj 2019

Myslím, že botama to nebude. V kolika dcera začala chodit.? Naše má taky nohy do X . Jsou ji čtyři. Pohybove je napřed. Chodila od deseti a půl. Moc nelezla. Má povolené vazy v kolenou. Když běhá chodí nebo se na pohyb soustředí, tak je má ok. Jakmile se uvolní tak x. Malinko se lepší. Od mala buď Bf nebo kompromis. V létě téměř bez bot.

ninive211
15. říj 2019

@krystofovaa Jezus, to prece neznamena, ze vsichni, kdo maji brisko a problemy se zady, maji nohy do x. Spis to plati opacne, vice versa-KDYZ ma někdo nohy do X, ma s velkou pravděpodobností povolene svalstvo a nadvahu (nadvaha, obezita je vyzamnym faktorem pro vznik iksek, nikoliv tedy jedinym), Taky ixska nevzniknou ze dne na den.

martiniquest
15. říj 2019

@krystofovaa A vy sedite na zemi s nohama natazenyma dopredu? To je tak neskutecne nepohodlna pozice, ze neverim, ze si tak nekdo dobrovolne sedne. Naopak turecky sed nebo do w je v poradku. Dokonce se jedna o jogove asany, coz asi taky neni jen tak 😉

ninive211
15. říj 2019

@martiniquest Pro ty nejmensi deti je to pry prirozeny. Ja treba nejcasteji sedim tzv. Prekazkovy sed, jednu nohu dovnitr, druhou ven, coz pry taky neni uplne ideal. Ale sed na turka mi neni pohodlny, na patach uz vubec ne(tlaci me ty narty do podlozky), vydrzim tak max. par sekund a presedam

katka_nedo
15. říj 2019

@ninive211 já jsem vždy byla jak z dachau a mám nohy do x

martiniquest
15. říj 2019

@ninive211 Tak ja v lotosovem nebo tureckem. Kdyz jsem byla vic pohybliva,tak i w, ale bohuzel jsem se prestala protahovat a na tele se to podepsalo

krecinek7881
29. kvě 2020

@guinea dobrá fyzioterapeutka je Markéta Strnadová- www.marketastrnadova.cz

bamak
29. kvě 2020

@hanka158 zkusila bych dalšího fyzioterapeuta. Botama to určitě nebude. Možná jiné cvičení? Tejpy?