Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Čištění oček novorozence, čím a jak?

terkosek
18. únor 2015

Maminky, je tu všude spousta témat jak léčit a čím záněty, ale nikde tu nemohu najít, čím a jak jste prováděli běžnou hygienu očiček u novorozence bez problému. Všude se tu píše o léčbě borovou vodou a ophtalmo septonexem, ale např, ten ophtal se uvádí, že se nesmí používat déle, než 10 dní a tak to asi není vhodné pro běžné čištění očiček. Tak tedy prosím o radu.... čím a jak často jste, vy maminky, běžne čistily očička od narození? Děkuji 🙂

andrrriiik
18. únor 2015

Ahoj,ja vytirala jen borovou vodou.Dcera mela ocicka v poradku,ale synovi hnisala,tak jsem musela pouzivat i ophtalmo framykoin a kapky Pamycon.Ale kdyz je vse v poradku,staci ta borova voda,ja vytirala u obou 1xdenne 🙂

barborka09
18. únor 2015

@terkosek Nic takového jsem nedělala. Dr. mi při první prohlíce malé řekla jak čistit nos a uši. O očích nic neříkala tak jsem to neřešila. A když se občas objevil v rohu očička hnis, tak jsem ho vytřela prstem (samozřejmě řádně umytým).

terkosek
autor
18. únor 2015

Takže by v podstatě na hygienu očiček měl stačit namočený tampón nebo gázový čtvereček třeba v převařené vodě? Borová voda už se zase prý moc nemíchá ta na očka, tak nvm poptám se.

polaks
18. únor 2015

@terkosek Nič také som pri zdravých očkách nerobila,pri večernom kúpeli som umyla vodou,Dcéra mala upchaté slzné kanáliky,tak sme mazali kadečím,aj preplachovali,no zabralo len prerazenie slzných kanálikov. Inak som nikdy nič novorodencom do oči nedávala...

katyxq
18. únor 2015

není potřeba nic, pokud by byl drobný problém, tak stačí tampón omočený v převařené vodě nebo čestvě odstříknutém mateřském mléku ... při větších problémech to MM (má antimikrobiální účinky) nebo ophtalmoseptonex a vyhledat lékaře

terkosek
autor
18. únor 2015

Super tak to jsem ráda 🙂 Děkuji moc za pomoc :D

terkosek
autor
18. únor 2015

Jo a ještě by mne zajímalo, jestli jste používaly více čtverečky gázy, nebo spíše ty tampony, gáza nepouští žádné vlákna, ale hodně maminek tvrdí, že je příliš drsná.... tak co si vybrat? 🙂

andrrriiik
18. únor 2015

Ja pouzivala ty ctverecky. 🙂

terkosek
autor
18. únor 2015

Tak to je super, jestli to nevadilo, tak bych se také chtěla přoklonit k nim, nerada bych pak vytahovala nějaká vlákna z oček :D Ik dyž u kvalitních tamponu to nemusí být, radši bych věřila teda té gáze. Děkuji moc za rady, je mi hned lépe 🙂

andrrriiik
18. únor 2015

@terkosek jj jsou urcite setrnejsi 😉

dolfino
18. únor 2015

Já jsem malé očička jen občas opláchla vodou - většinou vatovým tamponkem. Nikdy žádný zánět neměla...

vrabcak0007
18. únor 2015

jemně buď vatovým tamponem nebo jemným ubrouskem perlan namočeným ve vodě přetřít očko od vnějšího okraje k vnitřnímu koutku...měli jsme jedno očičko citlivější a tak jsme ještě prokapávali borovou vodou...dostali jsme z porodnice i optalmo...jen na ten mírnej zánět, když se objevil, měl ho od narození..doma při příchodu z porodnice nás trápil ještě asi týden a pak pokaždé, když jsme šli ven a stačilo, že synka mírně ofouklo a bylo to hned...asi do dvou měsíců..pak vše přestalo...tak už jen vytírám perlanem - mám ho nastříhaný na malé kousky - při běžné hygieně...

alboo
18. únor 2015

@terkosek stačí voda na perlan (je jemnej) a nebo na čtverec -daj se koupit takový měkký, jsou lepšá než ty klasický, ty mi přijdou dost tvrdý a lezou z toho ty vlákna. Já měla doma pár balení těch měkkejch čtverců a hodily se, ale asi tak od 2měsíců utřu normálně žínkou oči, při hyg celýho obličeje
jinak borová voda, už se fakt moc nepužívá a hlavně kdy se otevře, tak moc dlouho nevydrží

bazarekmodranacek
18. únor 2015

očíčka jsem myla gaou v přvařené vodě 🙂
a ta gáza se jmenuje : gáza z netkané textilie 🙂 to je ta mekoučká ( a prodávají i sterilní) 🙂

ajinek77
19. dub 2015

Dobrý den maminky,chtěla bych se zeptat,jak vytáhnout vlákno z očička kojence,zkoušela jsem kapičky,namazat,ale vůbec nic,očičko stále slzí a mám strach ať z toho nedostane zánět,děkuji předem za každou radu a zkušenost ☹

Sem začni psát odpověď...

Odešli