Fenyklový čaj pro miminko na UM - proč ne?

nikolaamiminko
21. bře 2018

Ahoj, nas maly (7tydnu) prakticky od narozeni trpi na prdiky a ted se nam pridaly jeste vecerni koliky - bezva 🤦‍♀️
Je na UM, do kazdeho krmeni davame espumisan + davame biogaiu - oboje bez efektu. (+ pevicky, pupik, nozicky atd - vse k nicemu)
Napadlo me zkusit fenyklovy caj, ale pediatr mi to “zakazal” ze mu ho davat nemam. Co by se asi tak mohlo stat? Driv miminka dostavala caj i vodu a prezili, taky bych mu nedala nejak moc, jen bych to rada zkusila, na ty prdy. Co myslite? A pokud ano- dat pred/po krmeni a kolik?

zmrzlinka
21. bře 2018

@nikolaamiminko může ho ještě vic nadymat. Skus rektalni rourku. Dcera pomohla.

simona2103
21. bře 2018

Nam pomohl Biolac baby.

luj89
21. bře 2018

Fenykl muze nadymat, spis bych zkusila zapracovat na rozkojeni, popr. jine UM 😉

popelka1984
21. bře 2018

Dávala jsem mu fenyklový čaj, tento od Sunárku https://www.sunar.cz/napoje-pro-deti/ myslím že je od 1. týdne věku. Zpočátku jsem mu dávala sem tam na lžičku, později do flašky.

sona_kratochvilova
21. bře 2018

Máme UM a fenyklový čaj dávám na doporučení doktora od dvou měsíců a bez problémů. Dávku UM rozmíchám přímo v uvařeném čaji a pak dle potřeby ohřeju protože samotný čaj mi syn moc nechce pít.

luciklim
21. bře 2018

@nikolaamiminko Nam doktorka naopak rekla, ze mame davat cajik, davame od prvniho mesice, je na UM, hlavne i kvuli tekutinam ze jo..🙂

verinikki
21. bře 2018

Ještěbych chvíli počkala - týden je příliš málo, to není zvyklý ani na UM - co zkusit jinou značku?
Jinak od prvního měsíce bych ho klidně zavedla v malém množství.

ploutvicka59
21. bře 2018

Simca ma 4 a pul mesice..mesic je na UM a davam k tomu fenyklovy caj od Sunarku.S prehledem vypije denne dve 150ml a zbytek ma jen kojeneckou vodu.Prdi jako o závod...Doktorka nic nerikala,spis byla rada,ze vubec pije cistou vodu.Brisko ji nebolí,je spokojena...To je prostw co doktor,to nazor...

ivuska1986
21. bře 2018

Ahojky, davala jsem tri-pet lzicek po krmeni, prislo mi to bez efektu, svagrove rekla pediatricka, ze je caj pro deti navykovy, ptala jsem se sve domtorky, ta to tvrzeni poprela, rikala, ze detem spis chutna nez aby se jednalo o navyk. My na prdicky vyzkouseli vse-infacol, espimissan, biogaiu, apod. Jediny co zabralo okamzite a hned byl Enticon.

klaraslavickova
21. bře 2018

A nám naopak doktorka naridila ze má dostávat fenyklový nebo hermankovy caj

ploutvicka59
21. bře 2018

Takze asi kazda podle uvážení...

makiszek
21. bře 2018

Nam taky řekla doktorka, ze mám dávat čaj či vodu. Ale ne hermankovy kvůli alergiim. Moje dítko moc pít ale nechce. Max je 100 ml a to uz musí být.

priefi
22. bře 2018

@nikolaamiminko problem muze byt i abkm, ale to u tak maleho mimca nezjistis lehce. Pokud by se objevil i ekzem (zacina nejcasteji na lickach), tak je to jasne.

sarrita
22. bře 2018

Malého mám na UM od 3. týdne a taky trpěl na prdíky. Do mléka dostává Espumisan a fenyklový čaj vařím taky od začátku. Dávám mu ho buď přímo do mléka několik lžiček anebo ho pije i čistý a prdí jak o závod. 😉 Čaj mám od firmy Leros a je na něm napsáno od ukončeného 1. týdne.

nikolaamiminko
autor
23. bře 2018

@ivuska1986 prosimte a ten enticon jsi davala spolu s biogaiou? Nebo jsi prestala biogaiu a davala jen enticon? Docetla jsem se ze ten enticon je vlastne probiotikum se simethiconem...a my prave uz probiotika (biogaiu) davame, tak aby to nebylo moc

ivuska1986
24. bře 2018

Ahojky biogaiu jsem vyhodila do kose, zadny efekt neprinesla. Enticon hned.

kamilkaz
18. bře 2019

biogaia nam taky moc nezabrala, jsme od 2 tydne na UM , ted mame 4 mesice uz tyden davam cajik fenykl a maly opet trpi na prdiky predtim byl klid jen obcas trapeni ale ted zrejme po cajiku hruza :(

majdajurcikova
18. dub 2021

@popelka1984 sunarek je od ukončeneho 4 měsíce ne od narození?