• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak chránit kojence před sluníčkem? Dětskými krémy?

16. dubna 2008 
Mate nekdo zkusenost s detskymi kremy proti uv zareni? Od kdy se muzou pouzivat? Nechci vubec mimco vystavovat na slunce, ale slunicko sviti i do kocarku.... :wink: diky za odpovedi........
15. dub 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
je rozumne dite tak malicke nevystavovat slunci vubec a jeste ho mazat pokazde co se jde ven pac to slunko je fakt opruz vsude..pres kocarek pres zatazene mraky proste furt..ja jsem mazala kremem z lekarny..malicka se narodila v breznu.takze do 6ti mesicu by se prej nemeli vubec vystavovat slunku a pozdeji take ne..mezi 11a 15hodinou je zarezi nejintenzivnejsi takze radsi nepobyvat venku..kremy jsou dobre fakt jen ty co maji UV filtry(fyzikalni)myslim,ze faktor 20bohate staci v nasich podminkach(u more i 40),nejlepe mazat hodku nez se jde vubec ven aby se krem dobre rozprostrel a vsaknul..dobrej je Lavera faktor 30,Avene,Babe,Daylong,Chicco..je toho moc v lekarne ti urco poradi
15. dub 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.Samozřejmě,že to chce chránit dítě alespoň stínem.Jinak na přímé sluníčko by takhle malé děti ještě neměly chodit.(př. celé odpoledne u bazénu...)Svícení do kočárku se ovšem nevyhneme.Tak používat buď slunečník na kočárek nebo plínu přes korbičku.
Krém bych doporučovala koupit v lékárně a s hodně velkým UV faktorem 40 a víc a dělají se přímo pro děti.Hodně dobrý a chválený je Daylong 40 kids,ale jsou i jiné.Třeba i pro hodně citlivou pokožku např. s atop.exemem apod.Maže se alespoň 20 min.předem než se jde ven,aby se to dobře vstřebalo a byl dobrý účinek.Všechny krémy jsou od 1 roku,ale ruku na srdce,kdo by si nechal testovat kojence nějakým nevyzkoušeným krémem.Ale určitě v lékárně poradí. :slight_smile:
15. dub 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro miminka co mají míň jak 1 rok je microsan baby, je od té samé firmy jako daylong, myslím spirig.
15. dub 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
takhle malé mimčo by na sluníčko vůbec přijít nemělo. jelikož jsme letní tak jsem vždy přes něj dávala aspoň plínku, a když to hlídáš tak na něj opravdu vesvítí - stáhnout boudu a otáčet rukojeť aby jel ve stínu
15. dub 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pochopitelne v zadnem pripade nevystavovat slunicku, ale nicim bych nemazala...My jsme rozeni na konci kvetna, takze jsme hned z kraje vyfasli lleto. Navic mrnous spal prakticky jenom pri jizde kocarem, takze jsme to leto vlastne protrajdali. Vzdycky lze zajistit, aby bylo mimco ve stinu - plinka, tocit kocar po slunci atd. Mazat uv kremem je i podle nasi dr. zbytecna zatez pro maly organismus...
15. dub 2008 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
uplný souhlas se syrael. Taky jsme letní a doktorka řekla ničím s uv filtrem nemazat, ale maximálně chránit před sluníčkem stínem.
15. dub 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a 8mi měsíční díte muze na chvilku na sluníčko?
15. dub 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
syrael, ale asi záleží jakým krémem - pokud jde o krémy co jsou na bázi chemické, tak jasné, ale prodávají se krémi bez chemie - viz Microsun baby :wink:
15. dub 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsou i krémy pro miminka do jednoho roku a ty jsou v pohodě: Microsun baby, Vichy, La Roche, Avéne...
16. dub 2008 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek