Jak miminku pomoct při zástavě dechu?

mandragora
26. bře 2008

Ahojky,dneska jsem četla článek o Syndromu náhlého úmrtí.Docela mně to vyděsilo(vím,nemám to radši číst),ale přemýšlela jsem,co udělat,když vám monitor po deseti sekundách zapípá,jak malému pomoct.monitor dechu mám,klidnějš spím,ale co když?

mobina
27. bře 2008

Marci a jak silně na hrudník tlačit?

petraluk
27. bře 2008

První pomoc by měl vysvětlit pediatr při první návštěvě v poradně nebo tedy doma 😉

mikca
27. bře 2008

marcet akorát jsem to sem chtěla psát..rptože o to tu jde především..jak toho prdolu zachránit a ne se dohadovat jestli to jeden odborník říká tak nebo jinak....ještě bych ho vyndala s postýlky na zem a přibvolala rychlou..155

lendy1
27. bře 2008

marcet, jj, myslím, že takhle zjednodušeně je to popsáno i v návodu od monitoru i s obrázky. Alespoň u toho mého to tak je...

johanda
27. bře 2008

jumíku, mmch, pokud budeš praktikovat AP spaní s mimčem, asi ti monitor na nic moc nebude 😉

marcet
27. bře 2008

mobina:asi 1,5 cm

petraluk
27. bře 2008

SIDS je diagnostikováno v případě, že se nepřijde na příčinu úmrtí nebo zástavy dechu. Aspoň tak to chápu já 😕

mobina
27. bře 2008

marci díky 😉

marcet
27. bře 2008

ještě by se samozřejmě měla dělat ta resuscitace na pevné podložce 😉

lucenek
27. bře 2008

Jak na zástavu dechu u kojence:
1. dechová frekvence dítěte je 20-40 dechů za minutu, jakákoli odchylka nahoru či dolů znamená potencionální
problém.
2. uástavu dechu poznáme: sníženou či velmi nepatnou až neznatelnou dechovou frekvenci dechu, zmodráním rtíků dítěte a sešedivěním celého obličeje, může být bledost. pokud se nahneme nad obličej necítíme dech, hrudníček se netvedá, dítě před očima modrá.Nad rty můžeme přiložit zrcátko, při absenci dechu se neorosí.

3.Hlavičku otočíme na bok..nejlépe levý ale není to pravidlem a jedním prstem obaleným v látkové plíně či kapesníku vytřebe obsah dutiny ústní, zbytky MM zvratky, dítě si otočíme na celé předloktí, tak, aby na něm leželo na bříšku (nevím jak líp to popsat), čili hlavičku obličejem máme skoro v dlani a u lokte zadeček, nožky jdou volně a druhou rukou projedem po páteři od zadečku po krku dlouhý ale dostatečně silný tah( dojde k vytlačení zbytků žal obsahů z dc a vyteče to ven, jemně dítě plácneme dvěmi údery mezi lopatky.....jemně....

4. pokud se ani po tomto dítě nerozdýchá, zahajujeme umělé dýchání. dítě poloříme na rovnou a pevnou podložku nejlépe na zem, měkké podložky nejsou optimální...ani matrace, předsuneme trošku dolní čelist kterou drříme dvěmi prstvy...a přiložíme své rty na dítě tak, že objímají pusinku i nos dohromady a dobře těsní, vdechujeme pouze obsah svých tváří...poprvé dvakrát..vdechneme, není chybou, že vícekrát.

5. v tříslech dítěte hmatáme puls...a to dvěmi prsty a kontolujeme na každé straně, nikdy nepřikládáme ke kontrole pulsu svůj palec, cítíme svůj vlastní tep.takže ukazováčkem a prostředníčkem.

6. pokud necítíme puls zahíjíme srdeční masáž: obnažíme hrudníček dítěte a optimální bod je střed mezi prsními bradavkami, přiložíme dva prsty(prostředníčk a ukazováček), je li dítě větší tak tři prsty a třikrát stlačíme 1,5-2 cm sdolů, rychlém sledu.

7. Takto střídáme tři stlašení a jedno dýchnutí do příjezdu záchranařů

marcet
27. bře 2008

lendy1:dokonce ta resuscitace bývá popsána i na propagačních materiálech od Johnsona,které dáváme maminkách v porodnici 😉

lucenek
27. bře 2008

jo a sorry za překlepy

alcatko.j
27. bře 2008

Luc, dekuju.

lucenek
27. bře 2008

je to dostatečně srozumitelné? ještě poznámka, dítěti neprovádíme záklon hlavy jen trošku předsouváme dolní čelist

alterna
27. bře 2008

Schneku lendy atd atd,
Vzdyt se tady nikdo nepovisuje a lucenec neprovokuje. tak ona vam chce pomoct , vysvetli to prednaskou kterou da sem na net a vy se hned hadate. Tohle je si myslim dost dulezity tema na diskuze tady na konikovi a proc jste hned takove? Myslim ze tohle tema nam tady vsem necoi prinese.
Kolikrat jsou tady tak stuúpidni temata napr, jake je pocasi atd, proste o nicem. a kdyz vam Lucenec chce odborne poradit tak napisete ze se povysuje atak podobně, někdy mi to tady prijde jak slepicarna.
A to ze si prectes informace na netu tak opravdu nenahradi praxi zdravotnika, ktery pracuje na rychle, jipu, nebo Aru. Ja jsem napr. delala tirletou nastavbu na zdravku a jeste arip a az po 2 letech na Aru jsem si mohla rictz ze jsem zkusena a nepotrebuju poradit. Po skole toho vi clovek prd a pochybuju ze prectenim clanku na netu......................................... 😉 🙂 😀

alcatko.j
27. bře 2008

Ja se omlouvam, ze se k tomu vracim...Ze se tu nekdo povysuje nenapsala ani lendy ani schnek, ale ja.Mne to tak prislo, ke konci..s Luzz jsem si to pres IP vysvetlila, a ted se omlouvam lucenkovi 😔

kulicka
27. bře 2008

Je, prima, Lucenek, diky moc. To uklidni, ze clovek vi, aspon letem svetem, co delat, kdyby nahodou... Drzim pesticky, at to nepotrebujeme 🙂

lucenek
27. bře 2008

chtěla jsem tu ten link dát jen z jednoho důvodu, a to že jesou tam i fotky a obrázky a nákresy pro snažší pochopení, ale máte to bez tak snad se to dá pochopit

schnek
27. bře 2008

alterno
1, já jsem se nehádala, chtěla jsem vysvětlit něco, co jsem nepochopila
2, fakt se mi nelíbí, když se nade mně někdo povyšuje - já jsem zdravotník a ty jsi laik, já tomu rozumím a ty ne, tak mlč a když chceme vysvětlení, tak máme smůlu, zatím co ostatním odpoví do IP
3, napsala jsem, že můj názor není názor odborníka, ale laika, který takhle pochopil informace, ke kterým se dostal

takže asi tak

lucenek
27. bře 2008

schneku schneku 😅 😅 😅 a kdo ti to napsal?????

schnek
27. bře 2008

a vy jste nepsaly, že jste zdravotnice a že tomu rozumíte a my netušíme o čem je řeč a nemáme plašit?

lucenek
27. bře 2008

ano psala jsem že jsem zdravotník, a že máte špatné informace a nemáte plašit.Ale nikdo ti nepsal mlč a nemáš nárok na vysvětlení.....a Ipo mě osobně přišla jedna od Alcatka 😉

alterna
27. bře 2008

schneku takze asi tak dej si studenou sprchu a treba te to uklidni 😀 😀 😀
to ze nekdo napise ze je zdravotnik a ty laik, neni prece povysovani a je prece jasny ze tomu asi rozumi vice nez laik, tak to je asi u kazde profese
nerozciluj se
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

luzza
27. bře 2008

bože 🙂

luzza
27. bře 2008

tady to furt pokračuje??
😔

schnek
27. bře 2008

Samozřejmě jsem ti žádnou IP neposlala. To, že odpovídáte na dotazy v IP, jste napsaly vy. Já tomu nerozumím, nepochopila jsem tvoje vysvětlění a nechápu, proč mi sem neodpovíš.

schnek
27. bře 2008

alterno, buď tak laskavá a nestarej se o mě, ano?

alterna
27. bře 2008

🙂 😉 😀

lucenek
27. bře 2008

schnek, odpovítáte, prosím používej jednotné číslo.....já tady jsem sama za sebe a já to napsala?To že jsi to nepochopila ty a ostatní jo....sakra nevím jak to pojmenovat......nevím kde je zakopaný pes 😅

schnek
27. bře 2008

a rozčílená nejsem, jen žádám vysvětlení. Já jsem zkrátka tak blbá, že ani s vysokou školou tomu nerozumím..