Jak miminku pomoct při zástavě dechu?

mandragora
26. bře 2008

Ahojky,dneska jsem četla článek o Syndromu náhlého úmrtí.Docela mně to vyděsilo(vím,nemám to radši číst),ale přemýšlela jsem,co udělat,když vám monitor po deseti sekundách zapípá,jak malému pomoct.monitor dechu mám,klidnějš spím,ale co když?

lucenek
27. bře 2008

a co chceš schnečku vysvětlit? co není ještě jasné? ráda pomohu 🙂

schnek
27. bře 2008

no, to o IP jste psaly s luzzou a hluboce se omlouvám, už množné číslo nepoužiju

lucenek
27. bře 2008

jo? 😉 😀

schnek
27. bře 2008

no já stále nerozumím tomu se SIDS, stale tam nevidím to, že se nejedná o nezvratný případ

johanda
27. bře 2008

Holky - sestry, doktorky, jaká je u SIDS statistika a s kolika případy jste se setkaly vy osobně? Existuje někde na netu video s první pomocí u novoše a malého kojence?

lucenek
27. bře 2008

já osobně nna výjezdu se třema....jedno dítě bylo již mrtvé 3 hodiny, druhé se zresuscitoval bez následků a to třetí s následky a le dobudoucna nevíme jakými jestli ve smyslu motorické dysfunkce mozku nebo dalšího poškození

lucenek
27. bře 2008

schnečku vydrž do zítra ano? je toho moc na přepisování...koník by mi nestačil 😉

alcatko.j
27. bře 2008

Napsala luc: prvním projevem sids je dlouhá apnoická paua co přechátí plynule do zástavy dechu...což je stav, který um. dýcháním leze zvrátit, přesná definice sids...je obtížná pro laiky, ve finále pokud se nenajde rozumná příčina, která by vysvětlila co vedlo k zástavě dechu, vše se "svede" na sids...dále pak po zástavě dechu přijdeš o vědomí a zastaví se ti srdce....stav se rovná klinické smrti...tak pokud není účinně léčena resuscitací- KPCR přechází do stavu biologické smrti...a když teda dítě nedejbože umře tak jako hlavní příčina smrti je vždy zástava dechu ne samotné sids...
jo přesně tak SIDS se dá diagnostikovat i posmrtně i po tom co se dítě rozdýchá...jak sama píšeš, z tpoho jasně plyne, že jde dítě i se SIDS zresuscitovat, pokud lékař u dítěte které mělo zástavu dechu neshledá zjevnou příčinu zástavy a ani další klinická vyšetření nic neobjasní a taková zástava dechu je vlastně bez příčiny, je to SIDS......ale ne doslova, protože sids je syndrom náhlého úmrtí kojence, k úmrtí díky úspěšné resuscitaci nedošlo, a dítě prodělalo jen pár minut trvající klinickou snrt, kterou se podařilo zvrátit

myslim, ze tady je to docela pochopitelne vysvetlene...

marcet
27. bře 2008

já osobně s žádným,pracuju už sedmým rokem na novorozeneckém oddělení,vždycky se to mimčo odsálo a dalo trochu kyslíku a pak bylo už v pořádku 😉

johanda
27. bře 2008

lucenek - no to je celkem dost -a v jakém časovém rozmezí se to událo? Já mám teda děcka SIDS odrostlé, ale známá je těhotná a trochu plaší, tak ji chci uklidnit, ale věrohodně

luzza
27. bře 2008

lucí
že tě to furt baví ☹
se ti divím...

schnek
27. bře 2008

ano a z toho mi vyplývá, že zástava dechu je zvratná, dítě se dá rozdýchat, pokud se nerozdýcha a zemře bez příčiny, je to SIDS a tomu tedy rozumím tak, že SIDS je nezvratný, protože i když se u zažehnané zástavy nepřijde na příčinu, tak to v podstatě SIDS není, protože se to podařilo zažehnat a nedošlo k úmrtí. Což tak není, jak jsem zde byla poučena. Tak kde dělám chybu? já se nechci hádat, prostě se chci dobrat toho, kde dělám chybu

lucenek
27. bře 2008

marcet...tady je horší ostravský vzduch...možná proto...zítra možná bude nějaká přednáška o incidenci SIDS tak si ji ráda poslechnu statistiky a tak taky mě to zajímá

johanda
27. bře 2008

lucenek - no Praha taky není rajská zahrada, co se vzduchu týče 😉

luzza
27. bře 2008

schneku
kdybys na chvíli odešla... třeba vařit (nebo tak něco)
tak by tu vznikl prostor k rozumné diskuzi... 😒
holek je tu dost,co je to skutečně zajímá...
(jinak-tebe byh chtěla mít doma...)

schnek
27. bře 2008

luzzo, a co je na mém dotazu nerozumného? tak mi to vysvětli, vždyť jsi zdravotnice a rozumíš tomu, ne?

lucenek
27. bře 2008

právě že půl roku.......v loni od lena do ¨června...se udály tyto tři případy u kterých jsem byla

luzza
27. bře 2008

taky nechápu,proč pořád řešíš podstatu SIDS... 😖
místo toho,aby tě zajímalo,jak dalece je možné předejít úmrtí novorozence...
a je úplně jedno,co bude příčinou zástavy dechu 🙄

luzza
27. bře 2008

to bylo pro šneka 🙄

schnek
27. bře 2008

protože tomu nerozumím, co je na tom, jak jsem si to přebrala, špatně a žádná z vás zdravotnic mi to neosvětlila

luzza
27. bře 2008

přišlo mi na tebe dost odkazů do IP 😠
děláš taky něco jiného,než se hádáš někde s někým na netu?? 😅 😎

lucenek
27. bře 2008

šnečku když budeš hodná, zítra ti to přepošlu...extra pro tebe jo.....tak to dneska už neřeš

luzza
27. bře 2008

já radši padám pa

schnek
27. bře 2008

já se nehádám, kde se hádám? já chci jenom vasvětlit něco, co jsem podle někoho druhého špatně pochopila a hned jsem špatná? a jestli se někomu nelíbím, tak ať mi to napíše

kulicka
27. bře 2008

Sneku, asi si s tim delas moc velkou hlavu.
Dulezite je, ze ti chuvicka nahlasi, ze je neco v neporadku (casto staci pipani na to, aby se miminko uvedomilo, ze nedycha = od toho ty "plany" poplachy) a kdyby nahodou to bylo horsi, ze mas moznost zkusit ho zachranit. Ted uz dokonce i vime jak 🙂

Jestli jsem to ja dobre pochopila, tak na SIDS se svede neznama pricina. Tot vse. Proc se kvuli tomu hadat 😅

lucenek
27. bře 2008

a nakonec: název diskuze je: Monitor dechu a zástava. Jak pomoct? A to jsem tu myslím napsala srozumitelně všem, čili úkol splněn..... 😉

luzza
27. bře 2008

lucí
ale já tomu nerozumím!!!

luzza
27. bře 2008

😀

schnek
27. bře 2008

tak a už budete mít pokoj. A hlavně se tím dobře pobavte

vendeta
27. bře 2008

Ty jo tady je teda nalada. Procetla jsem celou diskuzy a ziram.

Schneku dekujeme za pokoj 😉 🙂 😝