Klimatizace a novorozenec. Jak regulovat klima v autě?

lenulin
4. dub 2008

Ahojky chtěla jsem se zeptat jakým způsobem regulovat klimu v autě.čekáme miminko v červnu a chci se zeptat jak nastavit klimu v autě o kolik stupňů nastavit teplotu.My si ji ve velkém horku nastavujem asi o 5stupňů míň než je venku, aby nebyl teplotní rozdíl velký Ale jak to řešit s miminkem to netuším PORAĎTE.Díky

gabca1
4. dub 2008

taky přemýšlím jak to bude s klimatizací v autě, holky poraďte 🙂

bihan
4. dub 2008

Klimu mám pomerne nízko, lebo dozadu k malej sa to aj tak nedostane /hlavne vo vajíčku/, takže je napriek klíme vždy spotená 😒

cazadora
4. dub 2008

tak my máme klimatizaci dost pofiderní tak taky nevim jak to provést

majaaita
4. dub 2008

Záleží, jestli máte klimatizaci vepředu nebo zvlášť pro každý sedadlo (i takový fára jsou 🙂)). Každopádně si můžeš vyzkoušet pár jízd na místě, kde budete mít autosedačku a uvážit, jak tam klimo dofoukne.
Nastavila bych na cca šest až sedm stupňů méně jak venku, ale určitě ne méně, než by bylo v tu chvíli doma.
HLavně, až budete mimčo vyndávat, i zandávat do auta, nespěchejte. Nejdřív otevřete dveře, nechte trochu promíchat venkovní a vnitřní vzduch a pak vyndejte, aby to nebyl velký šok - hlavně ty první týdny, po tom šestinedělí už to bude určitě vychytanější 🙂

lenulin
autor
4. dub 2008

Děkuji za radu.My máme climatronik, tak se to dá seřídit dost přesně.A vyzkouším, jak nám vzadu fouká vzadu moc nesedím tak ani nevím, kde tam jsou ty průduchy, ale to bude vědět manžel ten má to auto projdené od výfuku až po světla 😀

ene
4. dub 2008

Taky jsem o tom uz premyslela. Na sest az sedm stupnu oproti venku bych rozhodne nesla, max. tak na ctyri. Na kratke trasy vubec nezapinat, v tech echt vedrech pripadne nechat foukat zaroven s otevrenym okenkem na opacne strane. Na dlouhych trasach pak vypinat alespon 15 minut predem. Kazdy rok to prvni zapnuti klimatizace omarodim, letos nechci nic riskovat ☹

bihan
4. dub 2008

Ja myslím, že efektívnejšie než klíma je otvorené okno v predu (na druhej strane, ako je mimčo). Dieťa je dosť v závetrí v sedačke... klímu v zadu nemáme a na krátke trasy sa celý priestor nemá šancu ochladiť. No a aj keď ja z klímy občas kýcham, Sáre nikdy nič nebolo 😉

lenulin
autor
4. dub 2008

No my jsme nejdřív klimu neměli a ta 40tka v autě byla šílená.kdyby sem klimu měla nastavit jen na teplotu která je venku tak by to byl komfort.Od té doby co mame klimu je to v poho když tam nastavíme o5stupňů míň než je venku.A to můj je docela cíťa.Jen jsem myslela že mimi bude ještě citlivější.No ale je pravda, že u manualní klimy je to asi problém.